778 Shares 9505 views

Wysokość WC: standardowe zasady. Toaleta dla osób niepełnosprawnych. Wymiary WC dla dzieci

Obawy związane z przebudową mieszkań – zjawisko dość powszechne. Zwłaszcza ten temat jest istotne dla właścicieli własnych mieszkań w nowo wybudowanych budynkach. Ich właściciele przed remontem należy pomyśleć o planie umieszczenia urządzeń hydraulicznych. Najbardziej problematyczna jest kwestia, jak prawidłowo umieścić w toalecie?

Znaczenie norm i standardów

Korzystnie ponownie zaplanować jest fizycznie lub wizualnie rozszerza przestrzeń. Przynajmniej – na oszczędność przestrzeni i redukcji. Problemy z właścicieli, którzy zdecydowali się na remont pojawiają się wtedy, gdy węzeł sanitarny w mieszkaniu jest już zainstalowana. Jego demontaż i przeniesienie w inne miejsce – poważna procedura, dla których wymagane jest specjalne zezwolenie. Projekt naprawy muszą być uzgodnione i zalegalizowane z dalszym wprowadzaniem do paszportu technicznego mieszkania. Nie możesz dostać się do pracy bez zezwolenia, z powodu ignorancji może uszkodzić ścianę nośną, która doprowadzi do zniszczenia domu. Do instalacji wodno-kanalizacyjnych, aby tego uniknąć, nie są ustalone zasady i standardy, które na poziomie legislacyjnym jest już zarejestrowane parametry takie jak wysokość muszli klozetowej, wymiary toalety, wysokość i innych.

standardy

Wcześniej ważny dokument „Technika sanitarna budynków i budowli” (SNIP PІ-28-75) utraciła moc po wprowadzeniu nowego – „wewnętrznych systemów sanitarnych” (SNIP 3.05.01-85). Nowy dokument rozszerza współpracę z ciepłej i zimnej wody, kanalizacji, ogrzewania, wentylacji, rynien w budynkach przemysłowych i mieszkalnych. Informacje niezbędne do zastąpienia najemcom jednostek wewnętrznych Sanitarny względu na zawarte w niniejszym dokumencie.

podstawowe wymagania

Normy dotyczące dystrybucji hydraulicznego opisane w dokumencie obejmują:

 • od toalety do bidetu się 0,25 M;
 • Jestem pewien, że jest wolna przestrzeń przed wanną lub prysznicem – 0,70 m;
 • wolna przestrzeń w przedniej części miski ustępowej powinna być 0,60 m;
 • po obu stronach WC jest konieczna, aby zapewnić dostateczną przestrzeń – 0,25 m;
 • Przestrzeń w pobliżu zbiornika powinna być 1,1 m długości i 0,7 m szerokości;
 • natryskowa musi być umieszczona na wysokości 1,2 m;
 • wysokość muszli klozetowej powinno być 0,6 m.

O różnych standardach

Obecnie istnieją liczne fabryki i firmy specjalizujące się w produkcji ceramiki sanitarnej. Krajowi i zagraniczni producenci wytwarzają swoje produkty, koncentrując się na działające w ich przepisach krajowych. Normy Sanitarne stać wewnętrzny i tracą swoje znaczenie. Ale, mimo wszystko, nadal są normy i należy je zastosować, jeśli właściciel mieszkania nie chce kłopotów z planowaniem lub naprawy.

Jak wybrać toalety?

Komfortowe łazienki – jest integralną częścią współczesnego życia. Jednym z podstawowym i nieodzownym elementem każdej toalecie jest toaleta. Teraz kanalizacji rynku istnieje wiele różnych modeli ma swoje własne cechy konstrukcyjne. Różne firmy używają własnych technologii w procesie produkcji, produkty wykonane są z różnych materiałów. Duże zapotrzebowanie dzisiaj są produkty wykonane z porcelany sanitarnej. Przy wyborze toaletę rozważyć potrzeb rodziny, liczba osób wymiarów pomieszczenia, w którym planowana jest instalacja. Wyboru dokonuje się również z uwzględnieniem indywidualnych cech konsumenta. Dla większych ludzi, pożądane jest, aby wybrać wysoką toalety, wyposażone w szerokiej miski. Dla smukłych idealnym rozwiązaniem byłoby wąskiego modelu. Zgodnie z zaleceniami doświadczonych hydraulików w wyborze toalety najlepiej jest skupić się na najwyższym członka rodziny.

"Monolith": kompaktowy model

WC połączony ze zbiornikiem, zwany „Monolit”. W produkcji, występował z pomocą odlewu i ma solidną konstrukcję, która pozwala zaoszczędzić miejsce podczas instalowania urządzeń, pomimo faktu, że wymiary monolitu identyczne do normalnych toalet. Dlatego modele te są również nazywane „toalety CD”:

 • wysokość urządzenia może być większa niż 0,8 M;
 • Długość WC – 0,7 M;
 • szerokość – 0,38 m.

typy struktur

Metodą włożeniu płyty CD-toalety są różne rodzaje nich:

 • Zawieszone. Są one wyposażone w indywidualne wąsów, które są zamontowane na ścianie lub przegrody. Produkty z takiej struktury nie jest dostępny na rynku.
 • kompakty podłogowe są najbardziej powszechne.

Kształt projektu są:

 • ukośne;
 • poziomo;
 • pionowy.

Podczas tworzenia WC-kompakty rozliczane w pierwszej kolejności, ludzki parametrów fizjologicznych, a następnie – wyobraźni projektanta.

Zdobyliśmy wiele popularności, mający stałe podnośnik – mechanizm, aby zapewnić płynne opuszczanie siedziska. Ten produkt jest dość drogie.

Model budżet

Wśród tanich kompaktów należy przeznaczyć produktów klasy ekonomicznej. To toalety rosyjskiego producenta Sanita Luxe.

Osoby pragnące zakupić wysokiej jakości, ale w tym samym czasie, tani WC może zdecydować się na kompaktowym modelu rosyjskiego. Wstaje do 2000 rubli. W produkcji firmy toaleta Sanita Luxe wykorzystywane porcelany. Produkty wyposażone w pokrywę i dolnej zaopatrzenia w wodę do zbiornika toalety. Te toalety w przystępnej cenie, są one charakteryzują się wysokiej jakości drodze złącznych, szerokiej gamy miski, efektywny system płukania i dodatkową funkcją antirazbryzgivaniya. Powstawanie kosztów modelu znacząco wpływa rodzaj miski zastosowanego do wytwarzania materiału jest nieodłączną cech konstrukcyjnych produktu i dodatkowych elementów funkcjonalnych. Za swoją cenę Sanita Luxe toalety mogą być kosztowne, w połowie cena i niskie koszty.

Opcje

producent toalety Sanita Luxe jest w dwóch wariantach:

 • Podłoga. Jest to klasyczna wersja. Jest on zainstalowany na specjalnej nodze, która przechodzi płynnie do filiżanki.
 • Zawieszone. Produkty te są przeznaczone przede wszystkim do toalet o ograniczonej przestrzeni. Takie produkty są bardziej estetyczny i elegancki niż dywan. Wynika to z faktu, że toaleta zawiasach nie widać żadnych komunikację. Paweł w ich instalacji nie jest zdeformowane. W efekcie przestrzeń wizualna jest zwolniona. Zaletą jest również uważany za wygodę podczas przeprowadzania czyszczenia w pokoju.

parametry

Produkty wskaźniki zawieszenie:

 • wysokość toalety od podłogi musi być 35-40 cm;
 • szerokość 35-37 cm;
 • długości lub głębokości 48-70 cm.

Zawieszone miski ustępowe charakteryzują się znaczną siłą. Są one w stanie wytrzymać ciężar 400 kg.

Toalety tego producenta zawierają taki dodatkowy element jako ADDL spódnicy. Obejmuje ona dolną podstawę naczynia i zapobiega zanieczyszczeniu. Ten model jest idealny do toalet, o powierzchni ponad 6 metrów kwadratowych. metrów.

Pomimo wszystkich swoich zalet, zawieszone toalety są mniej popularne niż podłodze.

Wymagania dla dzieci WC

Rodzice dzieci, które osiągnęły wiek czterech, trzeba zacząć trenować ich do korzystania z toalety. Dzięki temu łatwo jest obsługiwać za pomocą specjalnych dysz – fotelik dla dziecka, adapterów, okładzin toaletowych i kręgów toaleta dzieci.

Wg GOST 30493-96 „ceramiki sanitarnej”, toalety dla dzieci powinny być zgodne z normami:

 • długość – 405 mm;
 • Szerokość – 290 mm.

Wielu producentów do tworzenia swoich produktów, nie zawsze ściśle stosować się do tych standardów. Ale jednak, produkty higieniczne dla dzieci Wielu producentów z grubsza odpowiada GOST parametrów:

 • WC dzieci „lasek” ma długość 55 cm, szerokość – 28 cm, wysokość kubka wynosi 325 mm, wysokość produktów – 725 mm;
 • WC dla dzieci „Bambi” posiada parametry 555h345h670 mm;
 • WC dla dzieci "Vershok" – 630h300h640 mm.

Deska sedesowa z etapem

Głównym celem tego modelu jest to, aby zapewnić dziecku możliwość usiąść na toalecie. Dla chłopców krok ten pozwala na pisanie na stojąco. Bez etapu nie pozwalają zrobić standardową wysokość muszli klozetowej. Przy zakupie podpór rodzice powinni zwrócić uwagę na szerokości podstawy i jego pokrywy. Zalecenie to wynika z faktu, że szeroki krok jest bezpieczniejszy dla dziecka, dzięki czemu eliminuje prawdopodobieństwo upadków. W tym celu deweloperzy dzieci etapy (stoi do toalety), pod warunkiem pokrycia gumą, która eliminuje wszelkie przesuwne. Stojaki są lekkie, więc dziecko może samodzielnie przenieść je, jeśli to konieczne, ponieważ jest to wygodne.

Jakie powinny być toalety dla osób niepełnosprawnych?

Dla seniorów i osób niepełnosprawnych, w specjalnej ceramiki sanitarnej. Jego funkcją jest obecność podłokietniki, poręczy, z powłoką ochronną. Są one przeznaczone do zapewnienia wsparcia dla osoby, gdy jest on stojąc, siedząc, i idzie do łazienki lub toalety. Istotne jest to, że podłokietniki mają dużą siłę, która pozwoliłaby im wytrzymać ciężkich ładunków. mogą być one zaprojektowane na trzy rodzaje: zawiasach obrotowych, stacjonarnych. Najważniejsze, że osoby niepełnosprawne mają wystarczająco dużo miejsca i może z łatwością korzystać z WC, wanna lub zlewu.

Toaleta jest wyposażona w poręcz dla niepełnosprawnych, mając na zawiasach design. W produkcji danych podłokietniki stosowanych anodyzowanego aluminium, który jest w stanie wytrzymać ciężar 300 kg. Wysokość muszli klozetowej, wyposażone w takie ramiona mogą być bardziej niż w standardowym modelu. Wielkość ta jest idealna dla osób niepełnosprawnych i starszych ludzi, którzy mają złe kolana. Montaż takiej potrzeby wdrożenia sposób pomieścić końcówkę od podłogi wynosi 500 mm. Zatem konstrukcja toaleta spełnia wózka. produkty sanitarne dla osób niepełnosprawnych – są produktami ograniczony charakter i należy do kategorii określonych towarów. Charakterystyczną cechą jest jego wysoki koszt. W tym samym czasie wielkość produkcji raczej małe. Głównym celem tego produktu jest to, że osoba niepełnosprawna nie została związana w swoich działaniach, i może korzystać z toalety na własną rękę, bez uciekania się do pomocy z zewnątrz.

Właściwy dobór i montaż toalety jest kluczem do poprawy łazienki w mieszkaniu – obowiązkowym składnikiem komfortem nowoczesnego domu.