568 Shares 7624 views

Jak wybrać kuchenkę do kąpieli. Piece do kąpieli: opinie klientów

Obecnie wielu właścicieli domów wiejskich i terenów wiejskich buduje łaźnie. Dziś coraz więcej osób korzysta z łaźni parowych, łaźni tureckich, więc ich kąpiele są tak atrakcyjne. Jak wiadomo, taka konstrukcja nie może funkcjonować bez pieca. Na szczęście, skomplikowane urządzenie dawno było w przeszłości. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii można wybrać kompaktowe i łatwe w obsłudze jednostki.

Jakie są piece

W naszych czasach, z takim samym sukcesem w kąpieli, są stosowane jako tradycyjne piece z cegły, a także z metalu. Druga opcja przyciąga niewielką masę i szybkość instalacji. W tym przypadku nie można zbudować specjalnego fundamentu. Ponadto, nowoczesne piece do kąpieli (opinie klientów potwierdzają to) są znacznie szybsze. Zgadzam się, że jest to ważne, jeśli ludzie przybędą na ich miejsce na chwilę.

Jakie są piece wykonane z

Nowoczesne modele czarnego metalu wykonane są ze stali konstrukcyjnej o grubości od 3 do 10 mm. To praktycznie nie tworzy skali, ma długą żywotność. Często ludzie, którzy mają do czynienia z pytaniem, jak wybrać kuchenkę na kąpiele, przestają wybierać na takich próbkach. Głównym argumentem jest grubość metalu i dość demokratyczna cena. Główną wadą takich pieców nie jest bardzo przyjemny zapach utlenianego metalu, który może być odczuwany podczas pracy urządzenia i podczas doprowadzania wody do kuchenki.

Piece z żaroodpornej stali

Niektórzy uważają, że cienkie ściany rozgrzewają się dobrze i szybko, ale również szybko się ochładza. Opinia ta jest błędna. Jeśli w produkcji wyposażenia pieca stosuje się odporną na wysoką temperaturę żarową stal, powyższe stwierdzenie jest całkowicie odrzucone. Stal stopowa może trwać znacznie dłużej niż zwykle. Ciężar takiej konstrukcji jest o połowę mniejszy i dwukrotnie rozgrzewa się. Ponadto stal odporna na ciepło nie jest utleniany.

Zbiornik lub wymiennik ciepła?

Jak wybrać kuchenkę do kąpieli z uwzględnieniem sposobu podgrzewania wody, ponieważ w dużym stopniu decyduje cena modelu? W nowoczesnych projektach ogrzewanie odbywa się na trzy sposoby.

– Wbudowany rejestr jest zbiornikiem ciepłej wody z specjalnymi rurociągami z dostarczonego do niego pieca. Jest to mały pojemnik z metalu, który ma wlot, do którego wchodzi zimna woda i wylot, z którego gorąca woda płynie. Woda w niej nagrzewa się bardzo szybko, ponieważ znajduje się w pobliżu pieca. Ta wersja konstrukcji pieca nie może być rozgrzewana bez wody.

– Rejestr znajduje się na górze. W tym przypadku jest on zamontowany na rurze, a ciecz jest podgrzewana przez przejście dymu przez nią.

– Zbiornik wody znajduje się w specjalnej rurze. Ta metoda jest uważana za najbardziej racjonalną.

Zaletą wewnętrznych wymienników ciepła jest możliwość ogrzewania wody w pomieszczeniach parowych o niskiej wysokości sufitu.

Wyjdź z pieca lub nie

Kupując piece do kąpieli, bardziej pożądane jest wybranie projektu z zewnętrznym piecem. O wiele wygodniejsze do podgrzewania pieca nie pochodzi z łaźni parowej, w przeciwnym razie będziesz musiał nosić drewno opałowe, przekraczając wszystkie pomieszczenia. Jest to bardzo niewygodne, gdy trocin i brudu gromadzą się w łaźni parowej. Oczywiście, jeśli projekt łazienki nie pozwala na montaż piecyka w inny sposób, to nadal pozostaje zadowolony z pieca umieszczonego w łaźni parowej.

Czy potrzebuję kieliszka?

Obecność szklanych drzwi ma duże znaczenie. Dla wielu osób jest to naprawdę przyjemność spojrzeć na ogień przez długi czas, dlatego lepiej jest, aby kupili piec z dużym panoramicznym szkłem. Ale powinieneś wiedzieć, że taki model jest znacznie droższy niż zwykle. Muszę powiedzieć, że ekran piekarnika jest wybierany przez te same parametry, co ekran telewizyjny – im większa jest przekątna, tym lepsza panorama.

Otwarty lub zamknięty piec

Poprzez rozmieszczenie grzałki w dwóch kategoriach można podzielić wszystkie piece do kąpieli. Jak wybrać model, który Ci odpowiada? Grzejniki mogą być otwarte lub zamknięte. Najpierw spójrzmy na otwartą wersję. W tym przypadku kamienie umieszcza się na górze kominka. Ten wzór jest preferowany, gdy w kąpieli na dzień nie jeden lub dwa są podnoszone, ale kilka osób – łaźnia parowa nagrzewa się szybko, ale ciepło nie trwa długo.

Z zamykanym piecem nad kamieniami ustawione są drzwiczki parowe, w które rozpryskuje się woda. Piec taki rozgrzewa się dłużej, a poza tym potrzeba więcej paliwa. Powinna zacząć rozgrzewać około dwie godziny przed odwiedzeniem kąpieli. Zaletą tego modelu jest ciepło utrzymywane przez nagrzane kamienie. Na przykład w rosyjskiej wannie piece są instalowane tylko z zamkniętym kuchenką.

Jak wybrać kuchenkę do kąpieli. Czy z otwartą lub zamkniętą nagrzewnicą w saunie kup produkt? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Wentylatory długich procedur nadają się bardziej do budowy zamkniętego typu – podgrzewano kąpiel i można się dobrze bawić do rana. Otwórz grzejniki w piecu do kąpieli entuzjastycznie odbieraj od tych, którzy nie lubią dużo czasu, aby się kąpać.

Urządzenia elektryczne

Takie modele mają wbudowany zegar, regulację mocy, która znajduje się na ciele. Ponadto urządzenie może być wyposażone w panel sterowania. Kuchenki elektryczne do kąpieli, recenzje, które są zawsze pozytywne, są dość bezpieczne, ale jeśli chcesz jeszcze ubezpieczać, to za pomocą regimentu pokładowego dokonać izolacji.

Urządzenia gazowe

Teraz jest warta alternatywa dla drewna i kuchenek elektrycznych. Są to modele pracujące na gazie balonowym. Eksperci uważają je za bardziej ekonomiczne. Jednak wielu konsumentów jest bardzo podejrzanych o nowość, więc jeszcze nie jest tak popularne. Tylko Ty decydujesz, co jest bardziej odpowiednie dla sauny.

Wybór bezpiecznego i wysokiej jakości modelu pieca nie jest tak proste. Która firma powinna mi się spodobać? Omówimy to poniżej.

Producenci

Wiele przedsiębiorstw produkuje piece do łaźni. Jak wybrać najbardziej niezawodną opcję? Możesz rozmawiać z przyjaciółmi, którzy mają już takie doświadczenie, lub słuchać naszych rad. Zalecamy zwracanie uwagi na produkty fińskich producentów. Są to znane firmy Kastor, Harvia, Helo. Ponadto, domowe piece do kąpieli "Termofor" okazały się doskonałe. Oprócz doskonałej jakości, są one niedrogie. Wszystkie produkty firmy charakteryzują się przemyślanym projektem, skutecznym projektem, gwarantują niezawodność. Ważne jest, aby zakres pieców był szeroki. Można łatwo odebrać odpowiedni model dla bardzo małej łaźni parowej (od 4 m2) i dla ogromnej (ponad 50 m2). Wykonane modele wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na ciepło, która jest neutralna w każdym medium.

"Angara" i "Tunguska" to najpopularniejsze piece do kąpieli z zbiornikiem na wodę "Termofor". Opinie o nich mówią o niezawodności i prostocie działania. "Angara" można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu. Ma 5 kg więcej kamieni, ale rozgrzewają się szybciej ze względu na szczególny układ komory paliwowej. Tak, ten piec z szybkim nagrzewaniem kamieni, utrzymując umiarkowaną temperaturę w łaźni parowej.

"Tunguska" gwarantuje szybkie nagrzewanie kamieni w bardzo wysokich temperaturach, oszczędność drewna opałowego i małą wilgotność.

Dziś doradziliśmy, jak wybrać kuchenkę do kąpieli. Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą użyteczne.