314 Shares 9546 views

Europejska Nagroda Architektura.

Nagroda European Van der Rohe Misa nagrodzi najlepsze budynki z Węgier do Irlandii. „Nimbo” wybrała najciekawsze idee architektury w kategoriach „Shelter” i „Dom jednorodzinny”.

HOUSEF, NIEMCY

Gdy Urząd Meixner Schlueter Wendt Architekten podjęte dla projektu w Kronberg, głównym warunkiem było ograniczenie wysokości. W pobliżu znajdują się zabytkowe budynki. Budowa o łącznej powierzchni 300 metrów kwadratowych domu. m. Parter wykopanych w ziemi. Głównym znajduje się na poziomie ogrodu i jest całkowicie przeszklone. Dlatego wydaje się, że w konstrukcji pływającej. Przestronny taras pokryty daszkiem – kontynuacja dachu. Zgodnie z ideą architektoniczną pokrywy należy złożyć i rozłożyć w zależności od sezonu.

OSIEDLE NA KRUTCI, CZECHY

Jak sprawić, by życie w mieście, ale z wiejskim zaciszu? Kuba & Pilar architekti Architekci starali się znaleźć rozwiązanie w nowym projekcie. „Kompleks mieszkalny na wzgórzu” w Pradze – jest prosta i trwała 13 domy wykonane z materiałów, które nie wymagają konserwacji, – cegły i betonu. Pomiędzy domami znajdują się korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci; Przestrzeń sadzone zielony trawnik. Architekci zaplanowali miejsce, tak aby nie było ogrodzenia czy obudowy.

EL RAY, UK

Pięć biednych domów na plaży znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni jądrowej. W sercu – wagonu z XIX wieku. Architekci Biuro Simon Conder Associates musieli zwiększyć przestrzeń życiową o 50%. Teraz w kuchni samochód rapolagaût, a dom jest zbudowany wokół Jest dobrze ocieplony drewnianą konstrukcję. Do ogrzewania potrzebują sporo energii. Płaski dach jako poszukiwania: powierzchni morza i plaży w pełnym widoku.

PRATER STREET mieszkań socjalnych, WĘGRY

Domy w Budapeszcie, zaprojektowane przez architekta Petera Kisom tak, że są one tak niewidzialne (elewacje pokryte ciemnoszare płytki i pięknej idei architektury) i niedrogi (480 EUR / m kw, mieszkanie od 30 do 60 m kw.). Na podwórkach – zielone ogrody.

Góry, DANIA

To biuro BIG (Bjarke Ingels Group) Architects ma pochodzić z nowej typologii nieruchomości: Program Mountain domostwa. Ich kompleks mieszkalny – wzgórze 80 kvartir- „skrzynek”, który stoi na szerokiej podstawie – garaż na 480 samochodów. żywe komórki mają ogrody i są zorientowane na południe, w stronę słońca. W południowej elewacji kompleksu pokryte są drewniane deski, na północ i na zachód pokryte są perforowaną aluminium. Przez te otwory, tworząc sylwetkę Mount Everest, światło i świeże powietrze wchodzi do garażu.

34 Palmerstona drogowej,

Biuro Boyd Cody Arctnitects polecił rozszerzyć prywatny dom w Dublinie. Do starych wiktoriańskich architektów dołączony dwukondygnacyjny rozszerzenie – rzeźbiarskie objętości szkła i metalu. przedłużenie dachu – basen i solarium. Wewnątrz – część wnętrza jest przycięta cis, włącznie z drugiego piętra schodów prowadzi cis. Większość drzwi są obszyte mosiądzu. Te idee architektury są otwarte weranda i pionowy ogród.