558 Shares 8301 views

Japoński Toaleta: w jaki sposób był i jaki był

Nawet jakieś pięćdziesiąt lat temu, Japonia była w ruinie po wojnie. Jednak mądry polityk krajowych i ciężkiej pracy swoich obywateli dokonał cudu: kraj jest dosłownie powstał z popiołów i stał się szybko jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo na świecie. Japonia specjalizujący technologii stalowe, które zostały wdrożone we wszystkich dziedzinach życia, w tym najbardziej intymne. Tak, jak skonstruować japońskich toalety? Niech nikt nie mylić ten problem, jest to dość ciekawe i bardzo ważne.

Tradycyjny japoński WC

Wiadomo, że na Wschodzie – delikatnej materii. I dotyczy to nie tylko filozofii i mentalności, ale wiele urządzeń, do których człowiek Zachodu zupełnie inny wygląd. Na przykład, weźmy higieniczne nawyki, na przykład urządzenia toaletowego. Jest to teraz, gdy wyrażenie „japoński wc” reprezentujemy coś high-tech, a nie tak dawno temu sytuacja była zupełnie inna.

Tradycyjny japoński WC jest tylko dziura w podłodze, nad którymi trzeba usiąść na zadzie, aby ulżyć sobie. W tym pokoju lub przed nim zawsze jest specjalne kapcie stosowane w celu utrzymania czystości. Mogą one nadal być postrzegane, jeśli pójdziesz do japońskiej toalecie publicznej, ale wszystkie domy są zwykle bardzo różne.

Więc jak można rozwinąć ten aspekt życia w Kraju Kwitnącej Wiśni w całej swojej długiej historii? Bardzo interesujące zobaczyć, co było wcześniej i jak to wszystko okazało się tak jest teraz.

Ewolucja japońskiej toalecie

Przed miejscowa ludność zaczęła prowadzić głównie siedzący tryb życia, ludzie używali jako latryny tradycyjnych szamb, które również dumpingowych zwłok, szczątków żywności i tak dalej. D. Według pierwszej wzmianki o toaletach w miastach, zostały one ułożone w formie prostokątnych wgłębienia, przez które woda unosi wszystkie zanieczyszczenia w kanale, który wpada do rzeki. Drugi typ to tzw Kavaja, które znajdowały się w specjalnych mostów. Wszystko było zorganizowane jeszcze łatwiejsze: wystarczy dziury w podłodze nad rzeką. Wreszcie, ten rodzaj toalety zniknęły dopiero w połowie XX wieku, a wcześniej zostały zachowane tylko w odległych częściach kraju do miast. Później w bogatych domach był jeden japoński toaletę że był ruchomy. Była to drewniana skrzynka umieszczona wewnątrz adsorbentu – popiół i węgiel. Służący przenieść go w domu dla tych, którzy potrzebowali go i pomógł złagodzić siebie. Już w XIII wieku, był tam osobny pokój WC z urządzeń, które są obecnie uznawane za tradycyjne. Na koniec, kolejnym krokiem było nawet toalety w stylu europejskim, który Japończycy udoskonalili dopasowując go z bidetem. Teraz toalety można znaleźć w 92% domów w całej Japonii.

Również ciekawy jest papier toaletowy. Poza miastami w celach higienicznych są powszechnie stosowane liście lub glony. Zamożniejsi ludzie mogą sobie pozwolić, aby używać tego urządzenia pod nazwą „mokkan”. Fakt, że urzędników miejskich do różnych celów z wykorzystaniem drewnianych tabletek. Kiedy fakt, że zostały one napisane, nie jest już potrzebna, górna warstwa jest zeskrobuje tak, że można ponownie zrobić notatki. Po kilku kuracjach płyt bardzo cienka, a następnie były one używane do higieny i nazywany „mokkan”. Gdy produkcja papieru stał się tańszy, stare nawyki znikają. Dziś tego typu wiąże się z ogromną różnorodność towarów. Papier toaletowy składa się z kilku warstw, z rysunkami, zapachowe, całkowicie rozpuszczalnego w wodzie, i tak dalej. D.

Jak to działa?

Sama toaleta jest zazwyczaj całkiem normalne, tylko skupić się na sedes, podłączony do sieci wodociągowej i zasilania. Oznacza to, że zapewnia komfort, który oferuje salę proszku. Potrzeba poprawy europejskiego toaletę wyjaśnia również firmę INAX, tylko zajmuje się rozwojem i produkcją zaawansowanych technologicznie okładek. Według przedstawicieli tej firmy, wc – jedyne miejsce w japońskim domu, gdzie człowiek może być sam z siebie. I nie jest to konieczne, aby zapewnić maksymalny komfort. W rezultacie, zamiast przyjaznej dźwigni każda osoba odprowadzająca mamy panel z przyciskami, obok którego nie zawsze są powielane inskrypcje w języku angielskim, nie zawsze przyjść na ratunek i ikon. Prasa losowo nie powinno być, to nie może skończyć się bardzo dobrze. Najlepiej jest wstępnie zapoznać się z instrukcją, lub przynajmniej zapoznać się z podstawowymi funkcjami, które nowoczesne toalety. Japoński nauczanie całkowicie bezużyteczne.

gatunek

High-tech japoński wc można jeszcze podzielić na kilka typów w zależności od różnych kryteriów. Po pierwsze, istnieją już modele, które mogą być sterowane za pomocą panelu przycisków i nawet specjalnej aplikacji na smartfona. Po drugie, w celu zachowania relacji do zasobów toalety mogą być łączone ze zlewem, tak że woda, którą ludzie myją ręce po podaniu naturalnych potrzeb, będzie również służyć do odprowadzania ścieków.

Ponadto, oczywiście, różna liczba funkcji. To może być tylko higieniczne prysznic lub po prostu wiele różnych funkcji, takich jak przymusowe czystek po każdym użyciu, lampki nocne, i tak dalej. Od tego zależy koszt.

podstawowe funkcje

Pierwszą rzeczą, która zachwyca każdego europejskiego – bidet. Japończycy, którzy mieszkają w małych mieszkaniach, oczywiście nie chcą marnować miejsca na kilku urządzeń sanitarnych, a więc postanowiliśmy połączyć wszystko, czego potrzebujesz w jednym. Dlatego japoński WC jest całkiem w stanie poradzić sobie z funkcjami bidet. Możliwe jest ustawienie temperatury, przy czym kierunek i natężenie strumienia. Na przykład, toalety japońskich kobiet działa znacznie łagodniejsze. Specjalna suszarka do włosów jest również przewidziane.

Drugim istotnym elementem był podgrzewane fotele. Fakt, że ogrzewania domów – to poważny wydatek dla zwykłego japońskim. Wolą, aby zapisać się na tym, ale w zimnym sezonie czasami przynosi poważne dolegliwości. Jednakże, toaleta powinna być ciepła, więc ogrzewane siedzenia jest tak ważna.

Otwieranie i zamykanie pokrywy – automatycznie lub na żądanie – jest również bardzo przydatna funkcja, nie jest konieczne, aby to zrobić przez ręce, które przyczynia się do zachowania czystości. Cóż, na pewno w japońskich rodzin rzadko żona kłócić nepodnyatyh lub pokrywami niezstąpionych.

Kolejną cechą, która najbardziej wyraźnie przejawia się wśród młodych dziewcząt – ekstremalne nieśmiałość. Zapachy i dźwięki nieodłącznym procesem oddawania moczu, mylić, chociaż są one naturalne. Dlatego często podczas korzystania z toalety, można odtwarzać muzykę lub dźwięki bulgotanie wody, a także wymuszoną wentylację w miejscu źródła nieprzyjemnego zapachu, który jest w toalecie.

dodatkowo

Bardziej wyrafinowane i drogie modele zakładają szereg funkcji. Te, które są kontrolowane przez smartfony mogą prowadzić statystyki odwiedzin. biorąc także pod uwagę potrzeby starzejącej się populacji, nowoczesne toalety może gromadzić informacje o właściwościach moczem i kałem, a także wysyłać je do najbliższego ośrodka zdrowia do analizy.

Istnieją również wbudowany w pokrywie czujników obecności i lądowania. Jeśli to konieczne, mogą one wskazywać, że dana osoba jest w toalecie zbyt długo.

zarządzanie

Ta część przeraża każdy europejski po raz pierwszy do czynienia z high-tech WC. Ale jeśli mówimy o podstawowy zestaw funkcji, zarządzanie nowoczesnej japońskiej toalecie nie jest tak trudne.

Najbardziej zauważalny jest zwykle przycisk „Stop”. Namalowała pola, dzięki czemu jest łatwy do nauczenia.

mycia funkcji i bidet zwykle przedstawiona w postaci strumieni wody skierowanych na schemacie samców i samic. Kolejnego przycisku mogą być ustawione, a temperatura regulacji natężenia strumienia.

Innym kluczem, który jest obecny na panelu sterowania jest najczęściej towarzyszy wzór w postaci notatek. Jak można się domyślać, kiedy zostanie naciśnięty, odtwarzanie muzyki lub innych dźwięków.

Zatem podstawowe funkcje zarządzania nie jest tak trudne. Jeśli chodzi o specjalne panele, wyświetlacze i aplikacji dla smartfonów, nie wszystko może być takie proste, ale na szczęście Japończycy rozumieją realia współczesnego świata, tak, że napisy są często powielane w języku angielskim.

koszt

Uważa się, że japoński luksus WC nie jest dostępna dla Europejczyków ze względu na wysokie koszty. Jednak nie jest to prawdą. Bezpretensjonalny pokrywa ma podstawowy zestaw funkcji, które można kupić za 20-30 tysięcy rubli. Oczywiście, jest to prawie rozwiązanie budżet, ale na muszli klozetowej nie trzeba pracować całe życie. Górna cena progowa 300-500 tys za ultranowoczesnego kiberunitaz z maksymalnym zakresem funkcji, powierzchnie samoczyszczące i powłoką antybakteryjną pozwalają sobie chyba bardzo zamożnych koneserów komfortu.

o przydatności

Absolutnie wszystkie toalety w Japonii są bezpłatne. Kultura lokalna popytu sugeruje, że pieniądze na oddawaniu moczu szans – to jak ładowanie powietrza. Tak, że toaleta można znaleźć w japońskich miastach, niemal na każdym kroku, a jeśli to konieczne, aby go używać, nie prezentują się z bilon.

Jest jeszcze inna ważna cecha których warto pamiętać, chcąc odwiedzić Japonię. Chodzi o specjalne buty, które muszą zostać wprowadzone przed wyjazdem do łazienki. W żadnym wypadku nie może pozostać w tych samych butach, która służy do poruszania się w pozostałej części mieszkania. Zazwyczaj te klapki są naprzeciwko toalety i podpisane odpowiednio. Oczywiście, wracając, nie zapomnij, aby ponownie zmienić buty.