358 Shares 3695 views

prysznic drabina w podłodze pod płytkami: co wybrać?

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się nowoczesne prysznice bez palet. Odprowadzanie do kanalizacji jest przez wbudowany w jednostce podłogowej, która nazywa się „prysznic drabina w podłodze pod płytki.” Co jest lepsze, można zrozumieć po przeczytaniu tego artykułu. Ponadto dowiesz się o głównych cech i odmian tych systemów.

Rynny odwadniające aparatura

prysznic drabina w podłodze pod płytki jest dość skomplikowane urządzenie hydraulika. Znajduje się on w specjalny otwór na zewnątrz i jest przymocowany bezpośrednio do rury. Struktura ta składa się z takich elementów jak:

  • wyloty ze złączami łączących osadu kanalizacyjnego;
  • wymienny kratki, co zapobiega zatykaniu drenażu;
  • Kołnierz szczelnego mocowania membran uszczelniających;
  • Syfon, tworząc uszczelnienie wodne;
  • deszczówka.

W celu wytworzenia takich struktur spustowych stosowanych stali nierdzewnej. Ten trwały i ekonomiczny materiał ma wysoką niezawodność. Zdejmowana tablica może być utworzony nie tylko ze stali, ale również z mosiądzu, chromu, a nawet materiałów ceramicznych. Mogą być okrągły lub kwadratowy kształt.

Główne funkcje wpustu podłogowego

To jest prosta na pierwszy rzut oka, urządzenie wykonuje szereg ważnych zadań. prysznic drabina w podłodze pod dachówki pozwala opróżnić przepływ wody bezpośrednio na rurze kanalizacyjnej. Ponadto, dzięki obecności tej konstrukcji, jest zaopatrzony w złącza podłogi uszczelniających. Zainstalowaniu syfon zapobiega nieprzyjemne zapachy wydzielane ze ścieków.

Odmiany wpustów

Do tej pory wyprodukowała kilka rodzajów takich urządzeń. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Najprostszym jest uważany prysznic drabina w podłodze pod płytki z bramą wodną. W tym przypadku, funkcja korek, który zapobiega przenikaniu odorem ścieków przeprowadza wody. Dlatego też jednym z najistotniejszych wad korzystania z tego urządzenia można uznać za stałą wilgotność. Aby zapobiec rozwojowi bakterii chorobotwórczych wokół niego muszą być wykonywane regularnie dezynfekować. Zaletami tych wzorów można przypisać stosunkowo niski koszt.

Innym, bardziej kosztowne i bardziej nowoczesny rodzaj pułapki dla duszy w podłodze pod płytkami z suchym uszczelnieniem. Należy zastrzec, że nie tworzy wilgoci, co prowadzi do pojawienia się grzybów i pleśni. Wynika to z faktu, że cała woda jest natychmiast odprowadzona do kanalizacji. Działanie sucha przesłona jest zapewniona obecnością specjalny zawór, który jest żarówka osadzona w lejku. Gdy zawartość wody trapu piłkę stopniowo zaczyna się unosić otwarcia wylot. Po usunięciu wody, wraca do miejsca, blokując dostęp powietrza z kanalizacji. Jedyną znaczącą wadą takich syfonów kanalizacyjnych można przyjąć, że w końcu rozwija się zawór odpadowy, w którym jego działanie jest zakłócony. W jego zaleca się czyścić regularnie, aby uniknąć takich uszkodzeń.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie prysznic drabiny w podłodze pod płytki?

Jak wybrać, trzeba podjąć decyzję dla siebie, w zależności od ich możliwości i potrzeb. Jednak nie należy mylić, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszt urządzenia. Nie ma potrzeby, aby zapisać, ponieważ zbyt tanie modele są bardzo niskiej jakości. Jednym z najlepszych sposobów jest uważany prysznic drabina w podłodze pod płytki Viega. Produkty tej firmy są wysokiej jakości i niezawodności w porównaniu z innymi rówieśnikami.

Nie zapominaj, że jest prawidłowo wybrany syfon jak najlepiej zapewni czyste, suche i brak wilgoci w łazience. Przed zakupem trzeba ustalić wysokość systemu montażowego. Ponadto, trzeba przynajmniej szacunkowe przepływu wody. Ważne jest, że wybrany model jest czas do czynienia z porwaniem używane odpadów.

Funkcje montażowe

Aby ustawić pułapki dla duszy w podłodze pod płytki, trzeba lekko podnieść poziom podłogi i stworzyć w niej nastawienie skierowane w kierunku odpływu. Podczas montażu należy upewnić się, że grill nie wystaje nad poziomem podłogi. W pierwszym etapie jest stworzenie pyatisantimetrovym warstwę izolacyjną. Można użyć styropianu. Powyżej zaleca się utworzenie chetyrehsantimetrovuyu szorstką podłogę betonową, której powierzchnia będzie następnie znajdować się membrany hydroizolacyjne niezbędne dla zapewnienia szczelności podłodze.

Czwarta warstwa powinna być wykończenie wylewka betonowa, zapewniając nastawienie do odprowadzania wody. Mogą być układane na wierzchu płytek ceramicznych odpornych to wody lub innego odpowiedniego materiału wykończeniowego.

Różnorodne rozwiązania konstrukcyjne

Opublikowała dziś kątowe, okrągłe i prostokątne odpływów podłogowych. Pierwsza opcja jest zazwyczaj instalowany w rogu pokoju, więc jest praktycznie niewidoczny na tle. Prostokątne i okrągłe urządzenie może być instalowane w dowolnej części łazienki. Ostatnio, szczególnie popularny plastik, metal i połączone modele.

Specjalny różnych wymiennych ozdobną, szczelina które mogą mieć różne rozmiary i wzory. Bardzo oryginalne drabiny patrzeć z podświetleniem LED. Urządzone w taki sposób, śliwki punktowe tworzą niepowtarzalną atmosferę w łazience. Takie podświetlenie wyposażony tylko w okrągłych i prostokątnych modeli. Należy wspomnieć, że koszt produktów z podświetleniem LED będzie nieco wyższa niż cena standardowych kanalizacji.

Zakres prysznicem drenuje tak szeroka, że każdy może łatwo wybrać najlepszą opcję. Najważniejszą rzeczą przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę nie tylko na estetyczną stronę zagadnienia, ale także od strukturalnych i technologicznych cech danego modelu.