806 Shares 908 views

Podgrzewacz wody zasilającej wyładowanie elektryczne: Cechy i typy

Dziś nikt nie może być zainstalowany w mieszkaniu lub domu prywatnym podwójnego kotła lub podgrzanie zbiornika, ale do skorzystania z gorącą wodą i mogą być różne. W tym celu jest podgrzewacz wody zasilającej wyładowanie elektryczne. Jest to bardzo kompaktowe urządzenie, które nie wymaga wiele miejsca w małych łazienkach. Ponadto, urządzenie to nie psuje wnętrze.

Z pomocą tych urządzeń jest możliwe bez żadnych problemów korzystać z ciepłej wody w okresie, gdy nie jest dostarczana. Nie trzeba zmienić nawyki i cierpieć. Dziś taki sprzęt jest produkowany masę różnych firm. Jak wybrać odpowiedni grzejnik do czego one są, która czyni je? O tym wszystkim, czytaj dalej.

Zasada działania przepływowymi podgrzewaczami

Grzejniki przepływowe są typu woda specjalnej kolbie gdzie grzejnik. Ponadto, dodatkowo do grzejnika, przy czym urządzenie wyposażone jest w system automatyki sterowniczej. Proces prowadzony jest w momencie, gdy użytkownik otworzy kran. Moc PETN jest bardzo wysoka, więc płynącej woda jest podgrzewana niemal natychmiast. Jeśli chodzi o temperaturę, to zależy od głowy zasilania.

Jeśli potrzebują wody do bardzo wysokich temperatur, podczas gdy strumień jest zmniejszona. Jeśli zawór jest całkowicie zamknięta, urządzenie wyłącza się automatycznie. Pomimo stosunkowo niewielkich wymiarach, grzejnik ma wystarczającą pojemność.

Ponieważ element grzejny, za wyjątkiem PETN, nieizolowane palniki gazowe lub cewki mogą być montowane w tych urządzeniach.

Rodzaje przepływu urządzeń grzewczych

Wszystkie podgrzewacze przepływowe dla wody, które są dostępne dla współczesnego konsumenta, mogą być łatwo oddzielone od specjalnej konstrukcji w podgrzewacz wody wyładowania elektrycznego lub swobodnego przepływu. Różnica między nimi w ich możliwości. W ten sposób bezciśnieniowy model może być stosowana tylko w jednym punkcie poboru wody, przy czym ciśnieniowe urządzenie łatwo dostarcza ogrzaną wodę do kilku takich punktów.

Charakterystyka grzejników o swobodnym przepływie

Ten sprzęt jest często instalowane w mieszkaniach. Moc grzewcza może się wahać między 3 a 8 kW. Urządzenia napędzane od zwykłych gniazdek. W przypadku instalacji systemu jest połączony z przewodem wody zimnej lub bezpośrednio do mieszalnika. Rozwiązania bezuciskowe obejmowały tylko jeden kran.

Niektórzy producenci grzejniki wyposażone są w dyszy prysznicem. Także mogą być inne szczegóły.

przepływowy ogrzewacz wody wyładowanie elektryczne: Charakterystyka

Sprzęt ten posiada dużą moc do użytku domowego, jak również inną metodę połączenia. Jeśli w przypadku rozwiązania bezciśnieniowego wystarczyło, aby go naprawić na mieszalniku, nie ma potrzeby, aby instalację w systemie wodnym.

Ciśnienie podgrzewacz elektryczny może jednocześnie służyć wielu konsumentów. Woda będzie taka sama we wszystkich gorących punktów. Z takiego urządzenia jest trudne do zauważenia, że lato ulica, a gorąca woda nie jest dostarczana, a obecność nagrzewnicy będą odczuwalne na cenę na rachunku za energię elektryczną.

Gniazdko elektryczne urządzenie gospodarstwa domowego nie mogą być włączone. Jest podłączony tylko do sieci trójfazowej. Sieci te mają w mieszkaniach, w których zamiast piec gazowy zainstalowanych elektrycznych.

Wybór jednostki zasilania

Od tego, ile mocy ma podgrzewacz wody lub innego elektrycznego przepływu rozładowania zależy od szybkości z jaką woda będzie ogrzewana. Ponadto, wydajność zależy od mocy.

Nie jest konieczne, aby wybrać najbardziej wydajne urządzenie – trzeba skupić się na możliwościach energii elektrycznej w domu. Często wskaźniki wydajności okablowania w mieszkaniu nie więcej niż 12 kW, a na rynku można znaleźć grzejniki o mocy powyżej 27 kW.

Dla zwykłego mieszkania w mieście jest dość wystarczająco dużo możliwości oferowanych podgrzewacz wody do 8 kW. Naturalnie, urządzenie nie może poradzić sobie z wypełnieniem wanna jednak wziąć prysznic lub umyć naczynia na zewnątrz.

Dla tych, którzy chcą otrzymać na raz i wszystko i nie stanowią życia bez gorącej kąpieli codziennie, to lepiej kupić podgrzewacz wody przepływ wyładowania elektrycznego, którego cechy są oczytany moc 13 kW.

Wybór podgrzewacz wody do spożycia

Objętość wody potrzebnej zależy od liczby mieszkańców apartamentu. Picking up urządzenia, należy skupić się na niezbędnej ujęcia wody, która może dostarczyć jedną lub innego urządzenia. Nie mniej ważnym parametrem w wydajności.

Cecha ta jest mierzona w litrach na minutę i należy wskazać dokumenty do urządzenia. Nowoczesne średnie podgrzewacze przepływowe o mocy 3 kW do 8 są wskaźnikami wydajności z 2 do 6 l / min. Objętość ta (6 litrów), ogrzewa się w ciągu 20 sekund.

Obudowa i wymiary

Jeżeli ciśnienie przepływu podgrzewacz wody posiada niską energię elektryczną, a następnie ustawić w samym punkcie spożycia. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego instrumentu oraz dogodną lokalizację. Z tym nie będzie żadnych problemów. Nowoczesne producenci wytwarzają kompaktowe urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca. Ale jest dość duże przedmioty. Tak więc, średni rozmiar 150×300 mm.

Należy zwrócić uwagę na obudowie urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego, metalu, lub obu naraz.

Dostosowawcze, opcje automatyzacji

Wybór wśród niektórych modelach, należy zwrócić szczególną uwagę na system sterowania. Może to być zarówno elektronicznych i hydraulicznych. Na bardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie modeli, przednia część ciała jest wyposażony w szereg niezbędnych dostosowań. Instalując przepływowy ogrzewacz wody wyładowanie elektryczne, które można zobaczyć na papierze fotograficznym, trzeba pamiętać, że regulacja temperatury powinna być dostępna. Aby móc zaoszczędzić energię, producenci przedstawili kilka trybów.

bezpieczeństwo

Ponieważ jest to urządzenie elektryczne, bezpieczna praca – ważnym parametrem. Każda w podgrzewacz wody wyposażony w różne czujniki. Jeśli któryś z nich nie działa, należy natychmiast wyłączyć grzejnik.

Że w użyciu nie było żadnych problemów, urządzenie jest wyposażone w drobnych filtrów i zaworem zwrotnym. Przełącznik magnetyczny pozwala na włączenie / wyłączenie grzałki automatycznie.

Najlepszym wśród podgrzewaczy wody

Przy wyborze sprzętu wysokiej jakości, należy zwrócić uwagę na AB Electrolux. Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody ciśnienie od producenta – to inteligentne urządzenie, które zawiera wszystkie niezbędne zmiany do komfortowego użytkowania.

W linii modeli jest zarówno ciśnienie i rozwiązania bezciśnieniowe. Cały sprzęt jest całkowicie bezpieczny, ma niewielkie rozmiary i charakteryzuje się łatwą obsługą. Przez różnej mocy urządzenia: 3 kW i bardziej wydajny.