730 Shares 5769 views

Krótka opowieść o „Dubrovsky” A. S. Puszkina

„Dubrovsky” – opowieść, w której autor skupił się „dzikie” wyniosłości jego wyrzutem. Został on napisany przez A. S. Puszkina oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce z porucznikiem Muratov. Przechodząc do tematu korupcji urzędników, to tym samym przodzie N. V. Gogolya.


Krótka opowieść o „Dubrovsky” według rozdziału: 1-3

Kiril Pietrowicz Troyekurov bogaty dżentelmen i prawdziwy tyran, mieszka w jednym ze swoich osiedli. Od swoich sąsiadów przestrzegane tylko ubogie Andrew Gavrilovic Dubrovsky. Oba są wdowcy. Zatrzymaliśmy Troekurova córka Masza, natomiast Dubrovsky – syna Włodzimierza. Po Troyekurov występów gości, wśród których był Andrzej Gavrilovic, jego hodowla. Dubrovsky że słudzy Kiril Petrovitch żyją w gorszych warunkach niż psa. Jednym z Psara Troekurova powiedział, że inny dżentelmen nie uniemożliwi zmianę pies hodowla swój majątek. Dubrovsky obraził. Wyszedł i szybko wysłał list z żądaniem, aby przynieść mu przeprosin i ukarania Houndmaster. Kiril Petrovitch z kolei został urażony tonem listu. Konflikt nasilił się jeszcze bardziej, gdy zobaczył w lesie Dubrovsky swego sąsiada mężczyzn, którzy ukradli drewno. Andrew Gavrilovic powiedział pozbawić chłopów koni, i wyrzeźbić sobie. Troyekurov rozwścieczony nauczyć tej samowoli sąsiada. Poznanie wsparcia asesorów Shabashkin, twierdził prawo własności (w rzeczywistości nie występuje) w imieniu Andrei Gavrilovich – Kistenevka. Ponieważ papier Dubrovsky spalone, że nie można udowodnić, że jego posiadłości. Trybunał zasądza Kistenevka Troyekurov. Podpisał papiery. Gdy zostały one wniesione do podpisu Dubrovsky, on szaleje. Jest on dostarczany w nie należący do niego majątek. Egorovna pielęgniarka zgłosił incydent na młodego pana. Vladimir w tym czasie był absolwentem Korpusu Kadetów. Bierze zostawić i spieszyć do domu. Jego chłopi spotkania i zapewnić, że będzie on poprawny. Vladimir prosi, aby zostawić je z ojcem, który stał się bardzo źle, sam.

„Dubrovsky” Puszkin: rozdziały krótka opowieść 4-6

Ojciec nie jest w stanie wyjaśnić wszystko do syna. W tym czasie, termin do wniesienia odwołania, a Troyekurov zapełni właściciela Kistenevka. Zemsta jest zadowolony, ale sumienie nie puścić. On rozumie, że działał niesprawiedliwie, i idzie do Dubrovsky, aby pogodzić i przywrócenia nieruchomości. Andrei Gavrilovich Troekurova widział z okna. Dubrovsky stary sparaliżowany. Andrei Gavrilovich zmarł. Kiedy wrócił z pogrzebu, Vladimir znajdzie w swojej posiadłości, urzędników sądowych, które przekazują Troyekurov dom. Chłopi są zamieszki, odmówić służyć nowy mistrz. Vladimir uspokaja je. Urzędnicy zatrzymaliśmy się na noc w posiadłości. Młode zlecenia mistrzowskie spalić dom, więc nie ma się sąsiada. Wierzył, że drzwi nie są zamknięte, a urzędnicy nie zabraknie. Ale kowal Arkhip umyślnie zamykają wcześniej biorąc kota i podpalili całej posiadłości. Urzędnicy zginęło.

Krótka opowieść o „Dubrovsky”: 7-9 rozdział

Troyekurov sam prowadzi dochodzenie i dowiaduje się, że spalanie ułożone Arkhip. W tym czasie zespół rabuś pojawia się w lesie. Oni rabują i palą gospodarza nieruchomości. Wszyscy myślą, że ich przywódcy – Vladimir Dubrovsky. Manor Troekurova jakoś nikt nie dotyka. Dalsze nakreśla historię Maszy, córki Cyril Pietrowicza. Rośnie w samotności, czytanie powieści. Również w domu Troekurova wychował syna z guwernantką – Sasha. Dla niego mistrz pisze Francuz Deforge. Raz dla zabawy Troyekurov pchnął nauczyciela w pokoju z tym niedźwiedziem. Ale trzymał głowę i uderzył w zwierzę. Masza była pod wrażeniem, a ona zakochuje się w Deforge. Francuz zaczął szanować siebie Troyekurov. Mistrz gospodarzem dla gości w dniu festiwalu świątyni. Wszyscy mówią o Dubrovsky i jego banda. Kapitan policji zapowiada się go złapać. Troyekurov opowiada o swoich gości feat nauczycieli.

Krótka opowieść o „Dubrovsky”: 10-11 głowa

Spitsin, ten sam, który zaklął pod przysięgą, że Dubrovsky własny Kistenevka nielegalne Francuz prosi, aby spędzić noc z nim w pokoju, a on miał ze sobą dużą sumę pieniędzy. Desforges jest przebrana za Vladimir. On zabiera pieniądze z Spitsyna. Kolejne odejście od autora czytelnik dowiaduje się, że Desforges i nie dostać się do Troekurova. Vladimir przechwycili go na stacji i dał mu 10.000 list polecający i dokumentów. On chętnie się zgodził. Vladimir udało się zadowolić wszystkich w Troekurova rodziny.

Krótka opowieść o „Dubrovsky”: 12-15 głowa

Maryja otrzymuje od nauczyciela list z prośbą o spotkanie. Odsłania swoje prawdziwe oblicze i mówi, że już nie trzyma urazę swego pana, jak w niej zakochany. Spitsin policjant mówi, że Francuz i Dubrovsky – jedna osoba. Nauczyciele szukają, ale nie jest już nieruchomości. We wczesnym latem w sąsiedniej posiadłości księcia przybywa verey. Miał już 50 lat, ale wciąż pyta używana. Ojciec mówi jej, aby zaakceptować. W tym samym czasie ona ponownie otrzymał notę Vladimir prosząc o spotkanie. Dubrovsky wiedzieć o nadchodzącym ślubie dziewczyny i oferuje pomoc. Mówi, że będzie ona zrozumieć. Potem daje jej pierścionek i poprosił, aby umieścić go w zagłębieniu dębu, jeśli ona nadal potrzebuje pomocy.

Krótka opowieść o „Dubrovsky”: 16-19 głowa

Masza, w liście do księcia prosząc go do odwrotu. Verey pokazuje list do ojca. Postanowili zrobić ślub jak najszybciej. Masza zamknięte. Sasha na prośbę sióstr dół w wydrążonym ringu, ale w pobliżu dębu odnajduje rudowłosego chłopca, postanawia, że jest złodziejem. Podczas przesłuchania w Troekurova nigdy nie przyznał się do udziału w tajnej korespondencji i pozwolić mu odejść. Masza poślubić Vereisky. W drodze do domu na ich drodze tam Dubrovsky. Książę Władimir trafia na rany i niego. Masza odmawia zwolnienia, ponieważ ślub miała już miejsce. rabusie Stan wchodzi nalot. Vladimir rozumie, że są one skazane, a jego gang rozwiązuje. Sam Dubrovsky zniknął. Nikt nigdy nie widział go ponownie.