825 Shares 9791 views

VG Korolenko, streszczeniem „Moment” – opowieść o wolności

W 1900 roku napisał swoją historię „The Moment” Korolenko. Fabuła pomóc czytelnikowi zrozumieć podstawową linię fabuły opowieści na kilka minut.


burza

Historia zaczyna się od opisu autora ciężkiej burzy. W tej chwili nie ma mowy o kaprala i czasu. Wyglądają, jak ciemne chmury, fale rosnąć i uświadomić sobie, że wkrótce rozpocznie się burza. Rozmowa odbyła się w hiszpańskiej Fort. To pospieszył tu w poszukiwaniu schronienia rybaka. Pisarz nie powiedzieć, kto to był, jak imię człowieka. Najważniejsze jest to, że była to łódź. Wprowadził ją do jego historii Korolenko. Podsumowanie „moment” pomoże czytelnikowi zrozumieć, że to, co było potrzebne to atrybut z białym żaglem.

Rybak wiedzieli, że w ich brzeg łodzi, sam, nie ma sposobu dotrze, bo burza była intensywna w jego oczach, podniósł wysoko ostre fale. Następnie wysłał żaglówkę do fortu i błagał tam schronienia. Wszystko najpierw powiedział, że prosić o pozwolenie od władz. Urzędnik uprawniony do niech rybaka. Mężczyzna znalazł schronienie na noc, a łódź była związana na murach fortu. W ten sposób rozpoczyna się historia, kto wymyślił Korolenko. Podsumowanie „moment” zapoznają czytelnika z bohaterem.

więzień Diaz

Fort został zlokalizowany i więzienia wojskowego. Minęło ponad dziesięć lat był więziony Hiszpan Jose Maria Diaz-Miguel. Brał udział w zbrojnym powstaniu. Pierwszy buntownik został skazany na śmierć, ale później zastąpiono go z więzienia. Tak mówi o nim Korolenko, streszczeniem „moment” zapoznają czytelnika z warunkami pobytu i mówić o zachowaniu się więźnia. Najpierw Diaz nie chcą pogodzić się z ich partii. Był pełen siły fizycznej i psychicznej. Rebel próbował podważyć ruszt i wyciągnąć kilka kamieni, aby utorować sobie drogę do wolności. Ale stopniowo zaczął realizować daremność swoich prób i zrezygnował.

Diaz spali dużo, patrząc przez okno. Miał nadzieję, że słychać strzały, które dały mu nadziei na wyzwolenie. Po tym wszystkim, będzie to oznaczać nowe powstanie.

Ścieżka do Wolności

Tego wieczoru, więzień znów wyjrzał przez okno, ale lata spędzone w niewoli, a jego oczy stały się bardziej spokojny i obojętny. Próbował sobie przypomnieć, czy śnił sen, a on zrobił zobaczyć ludzkie emocje i usłyszał strzały? Choć nie mógł dać sobie odpowiedź na to pytanie. Co dalej Korolenko przygotował czytelnika? Podsumowanie „moment”, by o tym opowiedzieć.

Diaz wyjrzał przez okno i zobaczył biały żagiel. Głowę przemknęła myśl o ewentualnym wydaniu. Więzień nagle przypomniał sobie jasno, że on rzeczywiście słyszał strzały. To dało mu siłę. On zrzucił senny stupor i zaczął walczyć z obu rąk wstrząsnąć barów. Kamienie ułożone wokół niego, spadł i ulegli siatki. Diaz wziął go i wyskoczyła przez okno.

On wpadł do wody i stracił przytomność. Kiedy się obudził, więzień pomyślał, że w takich głębokościach łatwo zostać utracone i nie ma niebezpieczeństwa w komorze, to jest suchy. Diaz wszedł z powrotem do pokoju i zamknął za nimi barów.

Ale to nie kończy się historia Korolenko. Podsumowanie „Moment” mówi nam, że buntują się nadal zdecydowała się uruchomić i wskoczył do łódki. Wszystko dawno, ale zauważyłem go. Ale Diaz myślał o wolności, i to nie powstrzymało strzały. Jednak nie jest jasne, czy Diaz przetrwał burzę.

Oto historia napisana Korolenko. Chwila wolność kilka lat więzienia – to główny wniosek z pracy literackiej.