867 Shares 8583 views

„Lis i winogrona” – bajka I. A. Krylova i analiza

Ludzie różnią się od zwierząt, które są w stanie myśleć i analizować, ale czasami nawet do bardzo dowcipnym człowiekiem jest trudne do przekazania brzydotę popełnionego przez niego działań. Jak się okazuje, że niektórzy członkowie ludzkiej cywilizacji są złe z natury? Dużo, a czasami wszystko, co jest podstawą ludzkiego myślenia, to zależy od edukacji, bo to jest w rodzinie uczy nas podstawowych zasad moralnych , które mogą pomóc lub zranić w późniejszym życiu.


Kryłowa I. A. – znawca ludzkich dusz

W swoich bajek Iwan Andriejewicz Kryłowa zaskakująco odkrywa istotę złych ludzi, porównując je ze zwierzętami. Według krytyków literackich, taka metoda jest nieludzkie w stosunku do wszystkich ludzi, ponieważ istnieją błędy w każdym z nas. Ale mimo to, o ironio rymowania opowiadania Iwana Kryłowa nadal cieszyć się sukcesem i wprowadź wymaganą przebieg studiów literaturowych młodszych uczniów przez kilka dziesięcioleci. „Lis i winogrona” – bajka, najtrafniej oddają charakter ludzi przebiegłych i słabych. Przeanalizujmy tę pracę, aby się upewnić.

Fable „Lis i winogrona”: podsumowanie

Historia zaczyna się z faktem, że głodny lisa zauważył winnice. Była gotowa, aby je jeść, to tylko winogrona wiszące bardzo wysokie. Fox wspiął się na ogrodzenie i przez godzinę stara się trzymać przynajmniej jednego klastra winogron, ale to nie działa. Ostatecznie oszustwo zstąpił i powiedział, jaki jest sens tej rośliny nie jest w ogóle: tylko będzie można wypełnić na krawędzi, bo nikt dojrzałe jagody!

Zawartość bajce jest tak prosty, że na pierwszy rzut oka wydaje się proste i nieciekawe czytnika. Jednak, podobnie jak inne wiersze Kryłowa, „Lis i winogrona” – bajka, cały punkt, który koncentruje się w ciągu ostatnich czterech liniach. Dlatego przy analizie konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na ostatecznej wersji wniosku.

Morał z tej bajki „Lis i winogrona”

Pomimo swojej zwykłej zawartości składać praca ma głęboki sens. „Lis i winogrona” – bajka, że bez ironii ukazuje istotę przebiegły, ale jednocześnie bezużyteczny człowiek. Na przykład takiego zwierzęcia, jak lis, Kryłowa pokazuje, że nie można zrobić niczego na swoich ludzi zawsze znajdzie sposób, by wydostać, zatuszować swój faul czyn każdy pretekst lub znaleźć wiele niedociągnięć w jaki sposób osiągnąć to, czego brakuje mu ani odwagi żadna siła.

„Lis i winogrona” – bajka Kryłowa, zdolne do jazdy w farbie wiele osób, które są różne rzemiosła, a niezdolność do zrobienia czegoś bardziej wartościowego. Udane analogia z ekscentrycznym leśnej rezydenta – Fox – idealnie pasuje do fabuły wykonane przez autora, ponieważ zwierzę nie lubi odwiedzać ludzkie ziemie z myślą o kradzież owiec do paszy. Ponadto, niektórzy ludzie, jak lisa, w stanie wykorzystać tylko fakt, że inni utworzony, ale jeśli to jest to, że nie mogą sobie pozwolić lub nie wiem jak sobie z tym poradzić, a następnie mogą opuścić tylko w mojej obronie niepochlebny.