613 Shares 6002 views

Dokuczliwy ból w prawym boku: przyczyny, diagnoza

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był dokuczliwy ból w prawym boku. Często dzieje się to nagle po wysiłku fizycznym (bieganie, szybki marsz) lub z naruszeniem diety. Jeśli ten ból jest związany z diety, a potem po prostu trzeba skonsultować się z lekarzem. Najprawdopodobniej masz problem z żółciowych sposobów, towarzyszy zastój żółci. Pełna pęcherzyka żółciowego odpowiada dokładnie napięciu ściany brzusznej. Ponadto, ostry ból w prawym boku powstaje w przypadkach, w których pojawiają się wątroba i nerki prawej stan zapalny. Wtedy stają się większe, a otrzymaną ciśnienie i powoduje ból. Możliwe, że ból jest wynikiem przemieszczenia narządów lub ściskania innych narządów znajdujących się w pobliżu, lub gdy uderzające.


Z którego nie ma ból w prawym boku

Oprócz kontuzji, dokuczliwy ból w prawym boku może być wynikiem zapalenia narządów wewnętrznych następujących:

– pęcherzyka żółciowego;

– nadnerczy;

– trzustki;

– dwunastnicy;

– prawo płuc;

– górnej części jelita.

Jeśli występują ostry ból cięcia w jego prawej stronie, natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarzy. Potwierdza to fakt, że organ może ulec uszkodzeniu.

Kobiety doświadczają ciągnąc uczucie w brzuchu lub okresowego bólu, zarówno w okresie ciąży, gdy ciśnienie jest wzrost płodu. Oprócz wszystkich powodów ciągnięcie ból u kobiet mogą obejmować:

– pęknięcie jajników;

– ciążą pozamaciczną i jajowodu pęknięcie;

– torbieli jajnika.

Mężczyźni mogą odczuwać ból w podobny:

– moczowej (ruchu wzdłuż kamienia moczowodu);

– wyrostka;

– przepuklina w pachwinie.

Jeżeli którykolwiek z poniższych warunków trzeba pilnie wezwać pomoc. Jest możliwe, że to zajmie i chirurgia.

Jeszcze inne przyczyny bólu może być chorobą, takich jak zapalenie trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego i pasożytniczego wątroby. I to może być osteochondrosis, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zespół Pasternatskogo. Nawiasem mówiąc, w trzustki bólu pod żebrami staje napędowe. W związku z tym, istnieje dokuczliwy ból pod lewą łopatki.

Rozpoznanie ból w prawym boku

Dla prawidłowej diagnozy, czy martwi się dokuczliwy ból w prawym boku, konieczne jest nie tylko do zbierania analiz, ale także przeprowadzić szereg badań. Oczywiście, to wszystko musi być zrobione w placówce medycznej. Lekarz w badaniu i kontroli podstawowej odkrywa chroniczne choroby nie została, czy ostre zapalenie i zapalenie wątroby przemieszczane w przeszłości. Lekarz trzeba dowiedzieć się, czy urazy pacjenta lub wieje niedawno. Założona i relacji pomiędzy spożyciem żywności a występowaniem bólu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ćwiczenia, po których występuje ból.

Po przeprowadzeniu wywiadu z lekarzem zaczyna sprawdzać skórę okładkach pacjentów. Namacalny ściany brzucha. Stan zapalny nerek prawo będą odczuwalne w badaniu palpacyjnym przez przednią ścianę. Jeśli zapalenie wątroby, to będzie widoczne jako występ krawędzi prawej krawędzi. Pęcherzyka żółciowego oczywistego ból prawej dolnej krawędzi. W obecności robaków jelitowych jest ból po pępku.

Równie ważna jest analiza języka, oczu twardówki. Kiedy diagnoza powinna być dodatkowe badania laboratoryjne. Następnie odpowiednie leczenie jest podawany.

Nie angażuj się w samodzielnej diagnozy i leczenia. Dokonać prawidłowej diagnozy i leczenia może tylko lekarz. Słuchaj swojego ciała. Lepiej jest ponownie skontaktować się z lekarzem, jeśli martwi dokuczliwy ból w prawym boku. Pamiętaj, że profilaktyka jest zawsze tak, to pomoże uniknąć poważnych problemów w przyszłości. Być zdrowe dla nadchodzących latach!