157 Shares 9103 views

Fiodor Iwanowicz Tiutczew: biografia, krótki opis twórczości

Fodor Iwanowicz Tiutczew, poezja, biografia i twórczy sposób, który zostanie omówiony poniżej, – bardzo ciekawy człowiek. Nic dziwnego, że jest uważany za jednego z najlepszych rosyjskich klasyków, wśród których jest co najmniej honorowym miejscu. Zasłynął nie tylko jako poeta, ale także jako dyplomata w służbie Rosji, a także (choć w mniejszym stopniu) jako publicysta i odpowiednim członek Petersburskiej Akademii Nauk. Podobnie jak wielu kreatywnych ludzi, jego relacje z kobietami były mylone, możemy powiedzieć, oszczędny i nie pasuje do moralności filisterskiej. Byliśmy na drodze życia poety i błędów i tragicznych chwilach.

FI Tiutchev, biografia. Krótka historia wczesnych lat

Fedor Tiutchev ujrzała światło w rodzinnej posiadłości Ovstug Briańsk County piąte miejsce w grudniu 1803 roku. Można powiedzieć, że był cudownym dzieckiem. Znał łacinę, lubił poezji rzymskiej, aw 13 lat tłumaczyć wiersze Horacego. Czternaście lat stała się audytor werbalne wydział Uniwersytetu Moskiewskiego, a w wieku 16 lat został członkiem Towarzystwa Studentów Miłośników literatury rosyjskiej. Po ukończeniu w 1821 roku, Tiutchev dostaje złe miejsce – oficer pracy (chociaż niezależny) w Bawarii, w rosyjskiej misji dyplomatycznej.

W Monachium Tjutchev (krótka biografia nie transmitować dane) spełnia Heinego i Schelling, jak również Novalis. Ostatni następnie oddawana poety wielkiego wpływu. W 1826 roku, młody rosyjski dyplomata żeni hrabina Eleanor Peterson. Z tego małżeństwa urodziło się trzy córki. W 1937 roku rodzina cierpi, statków zatonęło w Bałtyku. Aby zapisać jego żona i córki okazało Tiutczew pomaga statek pasażerski o tej samej Iwan Turgieniew. Ale katastrofa jest fatalny wpływ na zdrowie Petersona, a zmarła w 1838 roku.

trzy muzy

Chociaż świadkowie i powiedzieć, że przy grobie żony Tiutchev zszarzało noc, następnego roku wstępuje do nowego małżeństwa – niedawno owdowiałą baronową Pfeffel Ernestine-Dornberg. Istnieją dowody na to, że był w kontakcie z nią za życia Eleonory. Oprócz tych dwóch pań, wiele liryczne wiersze, poeta poświęcił pewien E. A. Denisevoy. Który z tych trzech kobiet najbardziej lubi Tiutchev, biografia – krótka historia jego życia – milczy na ten temat.

Powrócić do Rosji

Na zlecenie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych aż 1844 Tiutchev aktywnie zaangażowanych w pracę na celu promowanie aktywnego wizerunku Rosji na Zachodzie. pisze swoją pierwszą pracę dziennikarską: „List do pana dr Kolb”, „Uwaga przez króla«»Rosji i rewolucji” i innych. W Rosji, zajęło miejsce starszego cenzora w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 1858 roku wzrósł do rangi państwa radnego. Będąc sztywnej cenzora i zagorzały zwolennik rosyjskiego imperstva, Tiutchev (krótka biografia poety jest pełen osobliwości) został zachowany w kręgu Bielińskiego i opublikowane w czasopiśmie „Contemporary”. W grudniu 1872 Tajnej radny poczuł ostry pogorszenie zdrowia. Został następnie bóle głowy, stracił wrażliwość lewą ręką, osłabiony wzrok. 01 stycznia 1873 miał udar, na wpół sparaliżowany poetę. 15 lipca tego samego roku, Tiutchev umarł, a stało się to w Carskim Siole. Klasyczny jest pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy.

Tiutchev poetę: biografia i twórczość

Naukowcy działa i styl Tiutchev myśleć, że jego sposób twórcy można podzielić na trzy okresy. Młodzieńcze wiersze (do 1820 roku) są archaiczne w wielkim stylu. Drugi okres (1820-40 TH roku.) – jest to poezja ODIC, w którym splecionych cechy europejskiego romantyzmu. Po przerwie w 10-letniej w piśmie trzeci wers rozpoczyna okres dojrzały (1850-70). Utworzono „Denisevsky cykl” miłość poezja, napisane prace polityczne.