461 Shares 7359 views

Seria „The Dark Tower”: książki zamówień z oka na działce

Jeśli zaznaczysz najpopularniejszy pisarz naszych czasów, to wyraźnie pamiętam nazwy Stephen King. Ten amerykański autor pracuje od ponad 50 lat i nie boi się nurkować w nowe gatunki dla siebie. Jego armia fanów stale rośnie, w tym poprzez liczne twórczego eksperymentowania. Gem w jego karierze, autor uważa, że cykl "The Dark Tower". Książki zamówień oraz czas ich uwalniania miesza umysły fanów. Do tej pory cała historia jest napisane w całości. Dlaczego warto ją przeczytać?


Historia powstania

Stephen King zwane „okropności Króla”, ale, prawdę mówiąc, nie wszystkie jego prace są tak boi. Pisarz pracuje w różnych gatunkach, takich thrillerów, science fiction, fantasy, tajemnicy i dramatu. W swoich książkach, nakręcił wiele filmów, spektakli telewizyjnych. Wydał ponad 50 powieści i pięć książek non-fiction. Plus ponad 200 pięter.

Szczyt jego twórczości w wielu wywiadach autor wywołuje serię „The Dark Tower”. Wentylatory portfela zamówień znać na pamięć i zachować nastrój jest lepiej przenieść na niego. Książki są napisane z połączonych gatunków fantasy, westerny, horroru i science fiction. Fabuła obraca się wokół długiej podróży ostatniej strzałki Roland i jego dążeniu do centrum wszechświata – Mrocznej Wieży. Cykl obejmował wiele innych postaci i stworzeń króla. Możemy powiedzieć, że ucieleśnia wszechświat autora.

Uzależnienie od bohatera

Jak seria "The Dark Tower" został napisany? Kolejność książek i opowieści, słowa króla, przyszedł do niego w strzępach, jakby z innego świata. Są twórczy rzucanie autor przeniósł się na działce. Król początkowo chciał stworzyć historię wędrówki. Opowieść o poszukiwaniu długi lubili go po przeczytaniu opowieści „Władca pierścieni”. Ale bohater musiał wyglądać.

Zbiorowy obraz Rolanda i zainspirowany wierszem Roberta Brauninga „Childe Roland to the Dark Tower Came” oraz westerny z Clintem Eastwoodem. Autor wielokrotnie uznał, że Roland wziął czasem zaczyna ważyć i męczące. Wydawało się, że historia jest zbyt skomplikowane dla czytelnika. Jednak publiczność ciepło przyjęty pierwszą książkę i zażądał kontynuację. I tak zaczęły pojawiać się cykl „The Dark Tower”.

Książki zamówień

Zaczyna się od historii narracyjnej strzałki. Bohater znajdziemy pośrodku pustyni. Podąża jego głównego wroga – Człowiek w czerni. Ahead Piaski, brak wody i żywności, ale strzelec nie myśli o konsekwencjach, wysłanych do tego celu. Tak zaczyna się pierwsza książka z serii "The Dark Tower" – "Shooter". W nim poznajemy głównego bohatera, znamy jego charakter i trwa zainteresowanie przyczyn prześladowań. I, w rzeczywistości, że jest prowadzenie Strzałka do przodu? Jego uczucia są zbyt skomplikowane, aby wyjaśnić je Wystarczy wyszukać, zemsty lub ciekawość.

Strzelec szuka odpowiedzi na swoje pytania, szukając rady i przepowiednie. Dla niego Man in Black – nie tyle wroga jako cel, który otworzy drogę do największego bramki – Dark Tower, który stoi w centrum wszystkich światów, i trzyma je razem. Strzelec jest zobowiązana do wieży, chcąc uratować go przed zniszczeniem. Jeśli wieża spada, zwinąć wszystkie światy. Strzelanina na drodze spotyka chłopca, który Jake zaczyna rozważać jego adoptowanego syna. Potem kontynuować pościg razem, a po drodze strzelec poświęca synowi nazwie otworzyć drogę do wieży.

Druga książka z serii „The Dark Tower” – „Zdejmowanie trzy” – zaczyna się na brzegu, gdzie firma zajmuje się na Rolanda. Z innych światów, on usuwa byłego narkomana Eddi Dina i beznogie kobieta z rozdwojenie jaźni Odetta. Shooter zapobiega również śmierć Jake'a w swoim świecie, co powoduje paradoks czasowy. jego rozdzielczość będzie fabuła trzeciej książki – „Badlands”

centrum wszechświata

W „Mrocznej Wieży” Stiven Król był w stanie pokazać prawdziwy romantyk, gdy opisał pierwszą i jedyną miłość Roland Deschain. W czwartej książce z serii „kreatora i kryształu” opisał Susan Delgado – kobieta, poświęcić wszystko dla Arrow. Niestety, historia nie było szczęśliwe zakończenie! Śmierć Susan pozostawił bliznę na sercu Roland życia.

Piąta książka z serii „Wilki z Calla” – jest praktycznie niezależna historia, która opowiada o tragedii małej wiosce. Czas w dwóch dekad są szalonej tajemnicze wilki kradzież dzieci. Strzałki przyjść na ratunek i zademonstrować siłę jego ka-tet.

W „Pieśni Susannah” – szósta książka z serii „The Dark Tower” – Stiven Król pojawia się jako postać. On jest strażnikiem jednej z belek podtrzymujących Tower.

Roland i jego przyjaciele uratować króla od śmierci pod kołami wagonu w siódmej części serii o tej samej nazwie, „The Dark Tower”. Udaje im się zapobiec upadkowi wieży, ale zbyt wysoką cenę. W rezultacie, moja droga Roland skończy jak zaczął, wszystko sam. Koniec cyklu prowadzi do refleksji filozoficznej na drodze strzałką i jego losu. Okazuje się, że podczas gdy Roland kontynuuje swoje poszukiwania, nie może uratować świat w porządku.