468 Shares 1373 views

Obszerny grupa leków – antybiotyków tetracyklinowych

Tetracykliny antybiotyki – jest to duża grupa leków. Leki mają podobną budowę chemiczną. Należy zauważyć, że środki te są jednym z czołowych miejsc wśród szerokiego spektrum działania leków.

Tetracykliny antybiotyków. opis

Leki z tej grupy nie osłabiającego wpływu na rozmnażania i rozwoju bakterii Gram-ujemnych, bakterii Gram-dodatnich, pałeczek (kwas), duży wirusów, innych bakterii. Ta kategoria obejmuje leki, takie jak chlorowodorek chlorotetracykliny „” „chlorowodorek oksytetracykliny”, „tetracyklina” i inne. Badanie lek został zainicjowany w 1948 roku. Ze względu na pewne trudności w uzyskaniu leków syntetycznych dzisiejsze są tworzone za pomocą biosyntezy. Wszystkie antybiotyki tetracykliny różnią charakter amfoteryczny. Ich podstawową jakość dzięki grupę dimetyloaminową. Lekarstwa mają właściwości kwasowe, ze względu na grupy hydroksylowej fenolu D-ring. Jako amfoteryczny związek rozpuszczalny w kwasie i zasady, z wytworzeniem soli. Te z kolei hydrolizuje się w roztworach wodnych. Podwyższone poziomy zapobiega proces hydrolizy kwasowej, i zasady wytrącanie osadu.

Wszystkie związki tetracyklinowe mają widmo, które są podobne do siebie. W cząsteczkach grupy hydroksylowej fenolu powoduje zmianę zabarwienia przez reakcję z chlorkiem żelaza (3). Antybiotyki tetracyklinowe rozkładowi z wytworzeniem izotetratsiklinov alkalicznego. To z kolei towarzyszy przyrost w malarstwie. Charakterystyka ogólna reakcja wszystkich związków tetracykliny. Preparaty odróżnić od siebie, jest to możliwe dzięki różnej barwienia pod wpływem kwasu siarkowego (stężony). Towarzyszy wytworzenia związków, barwna dla każdego tetracykliny jego kolor. Tak więc, na przykład, do jednego nie ma fioletowo-czerwony odcień, dla innego – fioletowy. Jedną z cech charakterystycznych jest uważane za narkotyki zdolność do fluorescencji pod wpływem światła UV. Jest często używany jako dowód ich autentyczności.

Właściwości farmakologiczne tetracykliny

Preparat ten różni się wystarczająco szerokie spektrum aktywności. Jego działanie bakteriostatyczne jest ze względu na hamowanie syntezy białka bakterii chorobotwórczych. Aktywność leku jest pokazany w stosunku do tlenowych bakterii Gram-dodatnich, w tym szczepów produkujących penicylinazę. Lek wpływa również bakterii Gram-ujemnych. Wykazują odporność na lek wirusów, większość małych grzyby i wiele innych szczepów.

Niektóre zasady przyjmowania antybiotyków. Działania niepożądane

Zaleca się stosowanie leków w dawce 0,3 g przez pierwsze dwa dni; 0,2 g pięć razy w kolejnych dniach. Rzeżączki (ostre i podostre nieskomplikowany) w trakcie przewidziane do 5 g, a inne rodzaje – do 10. Zaleca się stosowanie leku przed lub w czasie posiłku. Na tle prawdopodobnego rozstrój żołądka, wymioty, nudności.