403 Shares 6271 views

"Senad" za utratę wagi – zaakceptować czy nie?

Przygotowanie "Senade" odbywa się na podstawie liści łodygi Senna (cassia). Ten półkwiat należy do rodziny roślin strączkowych i rośnie w Azji i Afryce. Ludność miejscowa wykorzystywała sennę przez wieki, aby oczyścić jelita: herbata została wyprodukowana z liści, która była pijana w nocy. Do tego celu rzadziej stosowano strąki tej rośliny. Obecnie senna uprawiana jest w krajach południowo-wschodniej i Azji Centralnej, a także w Indiach i Pakistanie.

Środki przeczyszczające "Senade" dostępne są w postaci konwencjonalnych tabletek do żucia i pastylek o różnych smakach. Zawiera substancje, które drażnią błonę śluzową jelit, zwiększając tym samym perystalty i opróżnia. Zwykle zabierają Senad nocą, myjąc się wodą. Początkowa dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia – 1 tabletka, jeśli to konieczne, może być zwiększona do 2-3 tabletek dziennie. Działają w ciągu 8-12 godzin. Instrukcje dla leku mówią, że nie jest to uzależniające. Jednak jego długie i niekontrolowane przyjęcie może doprowadzić do tego, że Senat będzie mniej efektywny. Zazwyczaj krzesło będzie normalizowane w ciągu kilku dni. Jednak nawet jeśli tak się nie zdarzyło, po dwóch tygodniach należy przerwać, w razie konieczności zastąpić senadę innym środkiem przeczyszczającym.

Stosowanie tego leku jest wskazane na zaparcia różnych etiologii, w tym przewlekłe, spowodowane obniżonym tonem i osłabieniem perystalty jelit. Jest to również zalecane po porodzie i operacji, gdy samo opróżnianie jelit jest trudne. Jednakże w podręczniku nie ma informacji, że można użyć preparatu "Senade" do odchudzania.

Z pewnością skład większości leków, które pomagają pozbyć się nadwagi, obejmują różne środki przeczyszczające. Ponadto, środki do utraty wagi zawierają substancje, które promują normalizację metabolizmu i spalanie osadów tłuszczowych, hamując apetyt i usuwając nadmiar płynu z organizmu. Jedynie spożycie środków przeczyszczających, w tym Senatu, w celu zmniejszenia masy ciała nie przyniesie pożądanego efektu. Oczywiście ten lek może przynieść pewne korzyści: jelita zostanie oczyszczona z szkodliwych złóż, perystalty, a tym samym stołek normalizuje. Możesz nawet pozbyć się jednego lub dwóch kilogramów wagi, biorąc Senada za utratę wagi. Ale nie zwieraj się: ich straty nie są związane z depozytami tłuszczowymi, ale wyłącznie ze względu na czyszczenie jelita z jego zawartości i strat spowodowanych ulgą niektórych płynów.

Instrukcje dotyczące narkotyków wymieniają możliwe skutki uboczne z jego podania: ból w jelitach, czasami dość silny, wzdęcie (zwiększenie powstawania gazu), nudności i wymioty. Jeśli jest używany przez długi czas, może dojść do zakłócenia równowagi wodno-elektrolitowej w ciele. Ponadto może wystąpić indywidualna nadwrażliwość na ten lek, powodując na przykład wysypkę skórną. Senada jest zabroniona przyjmować ze spastycznymi zaparciami, niedrożnością jelit, przewlekłym zapaleniem wyrostka robaczkowego, uduszoną przepuklicą, zapaleniem pęcherza moczowego. Podczas ciąży i laktacji, w okresie pooperacyjnym, a także w wieku poniżej sześciu lat, jest on ostrożny. Lek skutecznie leczy zaparcia, powodując, że jelita opróżnia się regularnie. Jednak pozbycie się go dodatkowymi funtami będzie bardzo problematyczne: po prostu nie ma takich właściwości.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, biorąc lek "Senade" na utratę wagi nie można uznać za odpowiedni. W połączeniu z innymi sposobami można go stosować w leczeniu otyłości w połączeniu z długim zaparciem, ale tylko na receptę lekarza.