516 Shares 2133 views

Miodunka: zasady stosowania w warunkach polowych i właściwości lecznicze

Każdy człowiek wie, że dzieje campingi, trzeba wziąć apteczki z materiałów medycznych, które mogą być potrzebne w najbardziej typowych sytuacjach. Ale czasami zdarza się, że w apteczce nie jest konieczne lub nie oznacza po prostu zapomniał w domu. W takich przypadkach można wykorzystywać lecznicze właściwości roślin.

Wiele właściwości lecznicze ma miodunka. Zasady stosowania w warunkach polowych pomogą każdy poprawić swój stan zdrowia za pomocą tego zioła.

Opis roślin leczniczych

Miodunka plamista jest szeroko rozpowszechniona w Europie Wschodniej, na Wyspach Brytyjskich i Środkowej, Kaukazu, Syberii i. Ta wieloletnia zioło jest najczęściej znaleźć w lasach i łąkach, może też rozwijać się w obszarach miejskich. Rośnie pojedynczych krzewów, aż do pół metra. Łodyga i liście miodunka szorstki powlekanych włókien. Radykalne liście mają długie ogonki liściowe, jajowatą szpiczasty kształt. Są większe Mostek pozostawia podobną formę. Kwiaty są umieszczone na wierzchołkach pędów i mają różne kolory: różowy, niebieski i fioletowy. Zakład od dawna słynie z efektu terapeutycznego.

Wiedząc, gdzie rośnie miodunka, właściwości i zastosowania przepisów w warunkach polowych rośliny lecznicze, każdy turysta może nawet bez zestawu pierwszej pomocy, aby dbać o ich stan zdrowia.

Gojenie ran przy użyciu miodunka

Często ludzie w kampaniach ran o różnym stopniu trudności, a jeśli nie na prawej medycyny, można leczyć rany za pomocą miodunka. Jeśli rysa jest niewielka, to wystarczy, aby poradzić sobie z soku z oderwanego liścia. sok lungwort ma właściwości antyseptyczne i ściągające, więc traktując je do rany, to jest możliwe, aby uniknąć zakażenia i przyspieszać jej gojenie.

Jeżeli uszkodzenie jest duże, z miodunka może pomóc zatrzymać krwawienie. Aby to zrobić, trzeba posiekać liście i łodygi rośliny na miazgę, która musi zostać nałożone na ranę. Ten okład pomoże również w przypadku ropienie. Należy systematycznie zmieniane aż do rana zaczyna się goić. Po drodze trzeba pić herbatę z naziemnej części miodunka. Pomaga oczyścić krew i proces ropienie szybko znikają.

Lungwort stosuje ukąszenia owadów. Aby zlokalizować swędzącą ból miejscu, powinien być traktowany z silnym wlewie rośliny. Dobra pomoc z masy roślinnej, aby usunąć obrzęk spowodowany przez użądlenia pszczół.

Uzdatniania modzele i odciski lungwort

Zazwyczaj kampanie korzystać z najbardziej wygodne buty. Ale nawet w tym przypadku, stopy mogą pojawić się pęcherze lub odciski. Aby taki kłopotów nie zepsuć wrażenie kampanii, konieczne jest, aby skorzystać z leczniczego działania roślin leczniczych, z których jeden jest miodunka. Właściwości lecznicze i zastosowanie przepisów w warunkach polowych roślina ta pomoże szybko pozbyć się modzele i odciski. Aby to zrobić, trzeba smarować miejsce ich sok wyciśnięty z edukacji naziemnej części miodunka lub silnego infuzji.

W ten sam sposób można leczyć popękane pięty. Ściągające lungwort sok zmiękczają skórę i przyczyniają się do szybkiego gojenia ran.

Lungwort użyciu w chorobach układu pokarmowego

kampanie zatrucia zdarzają się dość często. Powodem tego może być niezbyt czysta woda lub zepsute jedzenie. Właściwości lecznicze miodunka i zasady stosowania w warunkach polowych wyeliminuje ten problem szybko.

Do leczenia wlać 3 łyżki posiekanych częściach nadziemnych rośliny litr wrzącej wody, pozostawić na 2 godziny i wypić szyby 4-5 razy dziennie. Ten napar pomaga na biegunkę i choroby wrzodowej.

lungwort zastosowanie ostre choroby układu oddechowego

Aby poradzić sobie z nagłym trasa w ostrych chorób układu oddechowego będzie lungwort. Warunki stosowania w warunkach polowych pomoże szybko wyleczenia z pomocą infuzji tej rośliny, mający na leki ręcznych. Ugotować bardzo prosta łyżka posiekanej podłoża części lungwort trzeba wlać do szklanki gotowane, ochłodzono do 20 ° wodzie. Nalegaj muszą się 3 godziny i 50 mg 4 razy w ciągu dnia.

Miodunka w warunkach polowych pomoże pozbyć się kaszlu. Dzięki właściwościom kojącym, napar pomaga wyeliminować plwociny, i może być stosowany do leczenia zapalenia oskrzeli lub zapalenie płuc. Również za pomocą miodunka może pozbyć się chrypki.

Wywar z lungwort chorób układu moczowego

W kampaniach często występują hipotermii często obarczona chorób układu moczowego. Może być również w przypadku pogorszenia istniejącej choroby. Uniknąć komplikacji w takich przypadkach będzie miodunka. Warunki stosowania w warunkach terenowych właściwości lecznicze tej rośliny pomogą pozbyć się ostrego zapalenia nerek i leczenia chorób nerek i pęcherza moczowego.

Do leczenia wymagają 3 łyżki posiekanej płucnik wlać 0,5 litra wrzącej wody i wlewów w ciągu 2 godzin. Napar jest lepiej trzymać w termosie. Jeżeli termos pod ręką nie ma, pojemnik z potrzebą infuzji do zawijania, aby utrzymać wysoką temperaturę. Weź pół szklanki bulionu potrzebnej do 4 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Zastosowanie tego infuzji pomaga z niedokrwistością lub krwawienie hemoroidów.

Korzystanie głowy miodunka

Bóle głowy w kampanii nie są niczym niezwykłym. Często są one spowodowane zmianą środowiska. Przyczyną może być również nadmiernego lęku lub podniecenia. W każdym z tych przypadków pochodzą z miodunka pomocy. Warunki stosowania w warunkach polowych nie tylko pomoże pozbyć się bólów głowy, wykorzystując właściwości tej rośliny, ale także oczyścić system nerwowy. Flawonoidy obecne w lungwort przyczyniają się do normalizacji ciśnienia tętniczego, oraz bóle wywołane nadciśnieniem, suszone wywar z tej rośliny.

Do leczenia brzeczki używany, wytwarza się z części lungwort gruntu. 100 g zmielonego roślin wlano 0,5 litra wrzącej wody i utrzymywano przez około 15 minut na łaźni parowej. Zastosuj wywar potrzebują 50 mg 4 razy dziennie na 20 minut przed jedzeniem.

Eliminacja beri-beri użyciu miodunka

dieta ludzka w standardowych warunkach daje możliwość uzupełnienia organizmowi witamin i minerałów. Celem kampanii jest znacznie trudniejsze do obserwacji w tej sprawie. Po tym wszystkim, dzieje się na drodze, ludzie biorą tylko to, co jest konieczne do przetrwania. Aby niedobór witaminy nie stać się problemem, a ciało nie został wyczerpany fizycznie wymagający, jest to niezbędne do korzystania z miodunka w gotowaniu. W rzeczywistości, ta roślina ma cały kompleks witamin.

Zazwyczaj spożywają młode liście rośliny. Ponieważ są szorstkie w dotyku i mają strukturę błony śluzowej, pożądane jest, aby używać jako dodatek do sałatek. Spośród nich można również gotować owsiankę lub zupy. Można również użyć płatków kwiatów tej rośliny, które obfitują w substancje odżywcze.

Aby przeciwwskazane miodunka?

Warunki stosowania w warunkach polowych, jak przedstawiono w niniejszym artykule, może pomóc wielu ludzi do poprawy ich zdrowia. Miodunka jest rośliną, która ma prawie żadnych przeciwwskazań. Jednak nie może być używany na zaparcia i atonii jelit. Ludzie o zwiększonej krzepliwości krwi, może być stosowane tylko lekką herbatę z tej rośliny. Przeciwwskazaniem może być także specyfiką tej rośliny.

Każda osoba, która uwielbia wędrówki, trzeba wiedzieć, jakie właściwości miodunka. Zastosowanie w warunkach polowych uzdrawiającą moc tej rośliny pozwoli uniknąć nieprzewidzianych problemów zdrowotnych i mają ciekawy czas w podróży.