853 Shares 5829 views

Co zrobić, gdy ból gardła w czasie ciąży?

Gdy kobieta jest w ciąży, powinna uważnie monitorować swoje zdrowie. Ciało staje się bardziej wrażliwe, a każda infekcja może uszkodzić dziecko.


Przy najmniejszym znakiem zimna należy skonsultować się z lekarzem. Na przykład, jeśli masz ból gardła w ciąży, trzeba natychmiast ustalić dokładną przyczynę tego przypisać prawidłowego leczenia. Zatem czynniki, które powodują ból gardła, może kilka z nich:

  1. Zapalenie gardła.
  2. Zapalenie migdałków.
  3. Angina w jakiejkolwiek formie.
  4. Mechaniczne uszkodzenie: drobne urazy, oparzenia błon śluzowych. W przypadku uszkodzenia mechanicznego zwykle nie wymaga specjalnego traktowania: ból znika po pewnym czasie.

Zazwyczaj objawy są podobne do chorób zakaźnych, w szczególności, jest zawsze ból gardła u kobiet w ciąży. Należy pamiętać, że ból gardła jest spowodowane przez bakterie chorobotwórcze i charakteryzuje się ciężkimi powikłaniami. Tak więc, jeśli umieścić tę diagnozę, należy natychmiast rozpocząć leczenie: leżenia w łóżku, pić dużo płynów, przyjmowanie leków wizytę u lekarza. Pamiętaj, że choroby zakaźne są niebezpieczne dla zdrowia i dalszego rozwoju płodu. Dlatego dostęp do lekarza, nie powinno być opóźnione.

Kiedy ból gardła w czasie ciąży nie powinny przyjmować wiele leków leków, które mogą być wykorzystane w innych sytuacjach. Dlatego, self-wykluczyć. Po konsultacji z otolaryngologa należy uzgodnić przepisanego leczenia ginekologa w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji.

Czasami przeziębienia, staramy się nie leczyć wcale. Ale nie można tego zrobić, gdy ból gardła w czasie ciąży. Leczenie powinno być nakładane i ściśle przestrzegane. Ale zdarzają się sytuacje, gdy nie można szybko udać się do lekarza (kobieta jest na drodze, poza miastem, i tak dalej. N.). W tym przypadku, istnieje kilka bezpieczny do stosowania recepty, aby pomóc przezwyciężyć ból gardła, wyeliminować lub przynajmniej ułatwić stan kobiety po raz pierwszy. Oczywiście, lepiej jest wykorzystać je uzgodnić z lekarzem przynajmniej przez telefon, ale jeśli nie, że nie można, a następnie ściśle przestrzegać ich stan w czasie stosowania leczenia. Jeśli robi się gorzej, wezwać straż „pierwszej pomocy”. Mimo, że takie przypadki są prawie nigdy nie występuje.

Tak więc, jeśli masz ból gardła w czasie ciąży, może pomóc:

  1. sok z cytryny. Trzeba wycisnąć sok z połowy cytryny, podgrzać 250 ml wody, a następnie rozpuścić w soku. W mieszaninie należy również dodać małą miodu (1 łyżka. Łyżeczkę). Wiele z tego napoju jest pijany jak herbata. Ale, jak kobieta w ciąży żołądek jest również wrażliwy, to lepiej, aby ograniczyć do płukania co dwie godziny. Zwykle, kiedy jest stosowany regularnie, ból znika w ciągu jednego dnia, a po pierwszym płukaniu występuje znacząca ulga.
  2. Korzystanie z sody i miodu. Ponadto, jeśli masz ból gardła w czasie ciąży, wysoka wydajność umożliwia wykorzystanie rozwiązania sodowo-miodowym. Do jego przygotowania do podgrzewania przegotowanej wody w temperaturze około 45 ° (250 ml cieczy) dodanie łyżeczki miodu i tyle sody. Musimy wypłukać w ciągu pierwszych dni od każdej godziny. Później, to leczenie nie przynosi pozytywne rezultaty.
  3. Kefir. Oznacza to, że wiem sporo ludzi, ale dają mu tylko pozytywną ocenę. Tak, trzeba będzie się nagrzewać 1% jogurt w garnku szkliwa do temperatury 40 stopni i przepłukać gardła. Powtórz powinno być kilka godzin pięć lub sześć razy. Wtedy ból zniknie całkowicie.

Również do leczenia bólu, obróbki termiczne mogą być zastosowane do gardła, ale powinny być skoordynowany z lekarza. Takie wykorzystanie kąpieli stóp, plastry musztardą i drogi oddechowe. Częstotliwość i dawki zestaw gynaecologist.