460 Shares 4009 views

Kotły na paliwo stałe długo palące swoje ręce: a rysunki urządzeń

Kotły na paliwo stałe długości spalania rąk z cegły na obecność obiegu wody może wykonywać z różnych konstrukcji uzwojenia pasków blachy lub odcinków rur. Można rozważyć niektóre opcje, aby zrozumieć, o co chodzi.


Kotły na paliwo stałe Brick długiego spalania swoje ręce

Ta postać jest w stanie zbudować nawet początkujący. Wymaga bułgarskiej i zdolność do pracy z nią, a także umiejętności w prowadzeniu pieca i spawanie. Choć możliwe jest, aby zrobić inaczej: aby przygotować wszystkie elementy pasują do ich wielkości, a sama praca powierzyć profesjonalnej spawacza. Od wewnętrznej strony krąży wody w kotle, jakość spoin być bez zarzutu.

W chwili obecnej istnieje wiele możliwości wyboru konstrukcji kotłów i wymienników ciepła sami do nich. Każdy z nich ma zarówno zalety, jak i wady.

Poziomy kocioł na paliwo stałe

Struktura Podstawa tego rozwiązania jest prostokątny wymiennik ciepła wykonany z rur o prostokątnym profilu 40 x 60 mm lub okrągłe o średnicy 40 lub 50 mm, o grubości ścianki nie mniej niż 5/03 mm. Gotowy wymiennik ciepła musi być montowany w obudowie wykonanej z wysokiej temperaturze topnienia lub cegieł ogniotrwałych. Kotły na paliwo stałe długo palące ręce zwykle zaczynają się od przedmiotu obrabianego, aby utworzyć pożądaną długość odcinków rur.

Podstawą wymiennika ciepła

Elementy te mają służyć wsporniki, należy wyciąć okrągły otwór rury. Przednia amortyzatora przez nóż posiada cztery otwory do rury o średnicy 50 mm i z tyłu – cztery otwory w rurze 50 i czterech milimetrów – rurę 40 mm. Poza tym konieczne jest przygotowanie otworu 50 mm dla rury doprowadzającej zimną wodę w przedniej dolnej części kotła, jak również do odprowadzania gorąco w górnej części. To wszystko powinno być zrobione tak dokładnie jak to możliwe, aby uzyskać płynne otwieranie. Bułgarzy poprzez konieczność wyeliminowania wszystkich prążki powstałe podczas cięcia.

Podczas przygotowywania zakończeniu otwory mogą być połączone długiego spalania kotła na paliwo stałe za pomocą spawania, z przodu i tyłu. stojak rurowy, który wymaga, aby umieścić na płaskiej powierzchni prostopadłej. Po zakończeniu tych prac mogą być spawane rury boczne, utrzymując prostopadłość twarze. Gdy na miejscu, a będą musiały być spawane odcinki przeznaczone do dostarczania i usuwania wody, a następnie spawania końców prostokątnego profilu. Kiedy spawanie zostanie zakończona, przed rozpoczęciem montażu spalania kotła stałej długości, niezbędne jest, aby test szczelności. Trzeba zamknąć dolny otwór i przez górny wlewa do wody. Jeśli przeciek nie pojawi, można kontynuować instalację.

blachy stalowej kotła

W przypadku metalowej blachy o grubości 3-5 mm, można dokonać całkiem prostą konstrukcję wymiennika ciepła. Zgrzewanie arkuszy prostokątny pojemnik, który spowoduje obieg wody, to znaczy, aby zastąpić skomplikowaną budowę rur o prostym, składające się z dwóch równolegle umieszczonych pojemników. Wymiennik gotowy może być zamontowany w obudowie, muru z cegły, który może być wytwarzany zgodnie z tymi samymi zasadami jak gotowanie murowanej lub piece grzewcze. Szczelina pomiędzy wymiennikiem ciepła i muru muszą być co najmniej jeden centymetr.

kocioł cegła

Wymiary wymiennika ciepła kotła jako całości, mogą być różne w zależności od obszaru, w domu, w którym wymaga ogrzewania. W tym przypadku mówimy o wykorzystaniu systemu grzewczego dwóch rur, z obiegiem naturalnym, gdzie stosowane. Rozplanować domowej roboty stałych i ciągłego spalania kotła, musi najpierw wypełnić betonowy fundament, którego wymiary odpowiadają wymiarom przyszłej struktury. Podczas montażu wymiennika ciepła sam musi być tak ustawiony, że jest włączone jest na poziomie i przy dojściu do punktu wejścia gorącej wody. Poziom w kotle wykazuje więc, że wszystkie punkty górnej części wymiennika znajduje się poniżej punktu wejścia wody. Gdy ta różnica poziomów powinna być mniejsza niż centymetr. Więc to będzie możliwe stworzenie kieszeni powietrznych kotła podczas napełniania układu wodą, ale także poprawiają krążenie.

Aparatura stałe ciągłe kotły opalane zakłada wykonanie cegły w murze, zgodnie z wszelkimi zasadami, zgodnie ze szwami ligacji. Taka konstrukcja mur należy nad rurami wymiennika ciepła, o 2-3 cm. Kocioł pokryte od góry standardowej płytki żelaza zainstalowany tak, że w razie potrzeby mogą być łatwo demontowane dla usuwania sadzy z pieca, która uniemożliwia zmniejszenie jej wydajności. Komin może być wyłożony cegłą lub samo metalu.

pionowy kocioł

Ten przykład wykonania jest bardziej skoncentrowany w wymienniku ciepła, w pionowej płaszczyźnie. Takie kotły na paliwo stałe długiego spalania ręce wskazane jest, aby budować w przypadku, gdy mają być wykorzystywane wyłącznie do ogrzewania. Dla tego przykładu wykonania wymiennika ciepła, mogą być wykonane z blachy stalowej o odpowiedniej grubości. W celu poprawienia przepływu chłodziwa i zwiększyć efektywność jego ogrzewania, można wytworzyć wejście zwrotny w taki przodu kotła. Dla zwiększenia wymiany ciepła półki boczne mogą być wykonane z rur. Powyżej i poniżej należy przyspawać do tyłu elementów regałowych rur, które są zainstalowane pomiędzy średnicą rury 32-40 mm. Ta konstrukcja jest bardziej skomplikowany, ale wydajność urządzenia jest znacznie zwiększona.

Zamontowania wymiennika ciepła,

Rysunki stałe Kotły na długo pozwalają wyobrazić sobie, jak cała struktura powinna wyglądać. Wymiennik ciepła tego rodzaju urządzenia jest osadzony na stałym fundamencie betonu, które jest określone z góry komory pieca popiół dołu w zależności od wielkości cegły ogniotrwałej lub gliny, i ruszt musi być zamontowany nad nim. Stałe Kotły długiego spalania położył po zainstalowaniu wymienniki ciepła. Ściany paleniska z cegieł ogniotrwałych położył. W procesie konieczne jest zamontowanie dwóch drzwi znajdujące się na dolnym ruszcie i przeznaczonych do czyszczenia paleniska i popiołu z odpadów i do zapłonu paliwa z dołu, a górna jest przeznaczona do czyszczenia górną część paleniska i ładunku drewna.

komin

Kotły grzewcze długiego spalania koniecznie wyposażone w wysokości komina, który powinien być krótszy niż pięć metrów. Rura może być zainstalowany lub zbudować bezpośrednio na kotle, należy osob lub push-lub budować na fundamencie obok kotła. R rury mogą być wykonywane równolegle do ścian murowanych kotła albo instalacji ceramiki, metalu lub rur azbestowo-cementowych.