124 Shares 7353 views

Jak wybielać podstawę sneakera w domu?

Keds i trampki są wykończeniem stylu sportowego. Buty z białą podeszwą wyglądają bardzo imponująco, szczególnie jeśli jest czysty i schludny.


Każdy, kto korzysta z trampki, wie, jak trudno jest ich opiekować. Po kilku wyjściach na ulicę tracą swój pierwotny wygląd: jedynka zużywa się i żółknie. Ponadto na nich tworzą się ciemne pasma. W obliczu takiego problemu wiele osób myśli o tym, jak wybielać białe podeszwy obuwia.

To pytanie dotyczy wielu miłośników sportu, którzy chcą zawsze dobrze wyglądać i nie spędzają na nowych butach. Artykuł zawiera informacje na temat wybielania podstaw trampki.

Cechy nowoczesnych butów

Producenci trampków i trampków w produkcji ich wyrobów używają trwałego i bardzo elastycznego materiału. Ma wysoką odporność na wpływy zewnętrzne, ale nie jest w stanie utrzymać swojej dziewiczej białości. Na powierzchni falistej gromadzą się cząsteczki brudu i pyłu, które w odpowiednim czasie są spożywane w materiale. Właściciel takich butów często zadawał pytania: jak wybielać białe podeszwy butów i czy warto rozważyć, czy kupić nowe?

Co zrobić, jeśli zanieczyszczenie jest małe?

Właściciele butów, którzy interesują się wybielaniem obuwia butów, mogą skorzystać z zwykłej pralki. Jest tak w przypadku, gdy zanieczyszczenie jest nieistotne. Dzięki niemu pralka może być łatwo obsługiwana, co powinno być dostosowane do delikatnego trybu. Również miłośnicy butów sportowych, którzy interesują się tym, jak wybielać buty w domu, w tym celu mogą używać zwykłego gumki. Z jej pomocą, lekko wypolerowana gumowa podeszwa będzie wyglądać na bardzo odświeżoną. Niektórzy miłośnicy tańca zalecają stosowanie małych plików do paznokci i drobnego papieru ściernego.

Co jeszcze muszę znać właściciela obuwia?

Jeśli pralka i gumka nie pomogły, nie oznacza to, że buty są beznadziejnie uszkodzone. Wystarczy użyć silniejszych środków czyszczących. Zanim będziesz wybielać stopę buta, właściciel powinien znać zasadę działania tego środka czyszczącego z gumą . Nie można skomplikować i niezwłocznie oddać buty do trampki w stanie suchym. To ona potrafi oddać buty z jej dziewiczego idealnego stanu. Jeśli właściciel chce zaoszczędzić pieniądze, wtedy z tą pracą potrafi sobie radzić. Aby to zrobić, musi wiedzieć, co może być bielone tylko buty.

Co będzie potrzebne do pracy?

Procedura bielenia jest niemożliwa bez następujących elementów:

  • Ciepła woda.
  • Waciki bawełniane i pąki bawełniane.
  • Szarpie. Aby zapobiec omdleniu i pojawieniu się rozwodu, szmatka musi koniecznie być biała.
  • Gęsta gąbka lub twarda szczotka do butów. W tym celu można użyć starego szczoteczki do zębów.
  • Bezbarwny krem do obuwia lub pianka.

Gdzie mam zacząć?

Przed rozpoczęciem bielenia butów. Sneakers powinny być bez wkładek i koronek. Następnie zabrudzone powierzchnie należy dokładnie wycierać. Jeśli trampki są tkaniny, wytrzeć je suchą ściereczką lub serwetką, jeśli skóra jest mokra. Usunąć brudu, używając specjalnej szczotki. Buty są gotowe do wybielania, jeśli w bieżniku nie ma kamieni, traw, liści i grudek brudu.

Jak wybielać buty tenisowe z nadtlenkiem wodoru?

Ten produkt można kupić w aptece. Kompozycja jest bardzo skuteczna, jeśli żółta żółta biała trawa stała się żółta. Jak wybielać buty? Pytanie to jest zadawane przez tych, którzy nabyli już nadtlenek wodoru, lepiej znany jako "chlorheksydyna". W tym celu buty już czyszczone i wytarte do sucha traktuje się tamponem kosmetycznym, uprzednio zwilżonym roztworem. Pożądane jest, aby kompozycja nie była silnie skoncentrowana (nie większa niż 6%). W nadtlenku wodoru, tampon należy zwilżyć obficie: płyn musi przepływać wzdłuż niego. Po wielokrotnym wycieraniu podeszwy, sneakers są wkładane na 20 minut do wyschnięcia.

Resztki roztworu z podeszew usuwa się za pomocą wilgotnej szmatki.

Wybielanie kwasem borowym

Do pracy potrzeba drobno posiekanej soli stołowej, wody i 160 ml kwasu borowego. Roztwór bielący przygotowywany jest w oddzielnej misce: należy przykryć 1 kg soli i zalać wrzącą wodą (3 litra). Aby sól rozpuszczała się szybciej, zaleca się okresowe mieszanie mieszaniny. Wlać kwas borowy powinien być, gdy ciecz jest chłodzona i staje się całkowicie jednorodna. Teraz można dodać kwas borowy. Podczas bielenia zaleca się przestrzeganie zasad ochrony indywidualnej: konieczne jest użycie maski ochronnej. Pomieszczenie, w którym przeprowadzane jest czyszczenie, powinno być dobrze wentylowane. Ta mechaniczna procedura czyszczenia jest przeprowadzana przy użyciu zwilżonego tamponu lub wacika w roztworze. Ci, którzy chcą zaoszczędzić czas, mogą natychmiast umieścić sneakers w umywalce z roztworem. Następnie, po 30 minutach, buty są usuwane i wytarte suchą i czystą ściereczką.

Używając kwasu cytrynowego

Ten produkt ma wysokie stężenie i doskonałe właściwości bielące. Produkt sprzedawany jest w dwóch wersjach: w luźnej formie iw płynnej formie. Przy użyciu proszku kwasu cytrynowego, do bielenia wystarczającej ilości dwóch paczek. Są one rozcieńczane w filtrowanej wodzie (1 litr). Możesz zacząć działać po rozpuszczeniu granulek. Ponieważ ten produkt jest bardzo skoncentrowany, zaleca się stosowanie go w rękawicach ochronnych. Jedyne obuwie jest czyszczone przy użyciu wymazów bawełnianych nasączonych kwasem cytrynowym. W przypadku, gdy nie udało się kupić tego produktu, możesz zrobić to samemu, wycisnąć sok z cytryny. Ale w tym przypadku czyszczenie będzie mniej skuteczne: koncentracja produktów aptecznych jest wyższa o 30%.

Procedura czyszczenia obuwia sportowego jest często wykonywana również przy użyciu płynów zawierających aceton i aceton, medycznych i amoniakalnych, winorosli 9% octu i oczyszczonego nafty.

Czyszczenie domowych past

W domu można wyczyścić pastę oczyszczającą z sody i skrobi. Niektórzy właściciele trampków wciąż dodają proszek do zębów. Wymienione składniki miesza się w oddzielnym pojemniku, napełnionym wodą lub mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu i pozwala osiąść. Środek czyszczący jest gotowy do użycia, jeśli uzyskał konsystencję kleiku. Dalej, używając gąbki, nakłada się ją na powierzchnię podeszwy. Sam proces bielenia wykonuje stara szczoteczka do zębów. Po rozłożeniu mieszaniny na całą powierzchnię, buty należy umieścić w plastikowej torebce. Powinna więc stanąć na chwilę (około 30-40 minut). Mieszaninę przemywa się czystą wodą. Jeśli wynik bielenia nie jest zadowalający, należy powtórzyć procedurę.

Zastosowanie profesjonalnych środków czyszczących

Dla tych, którzy interesują się tym, jak wybielać żółte podeszwy trampek, wielu doświadczonych konsumentów może zalecić różne żele do zmywania naczyń. Proces czyszczenia jest prosty: należy nakładać żel na powierzchnię obuwia i wypolerować go gąbką. Proces bielenia jest wykonywany sztywną szczoteczką do zębów. Jest to przetworzona powierzchnia podeszwy. Wielu właścicieli zauważa, że w rezultacie środek czyszczący staje się szary. Pod koniec wybielania spłukuje się czystą wodą. W razie konieczności można powtórzyć czyszczenie.

Ponadto, oprócz mycia żeli i płynów używanych do mycia naczyń, usuwa plamy kwasowe, takie jak Vanish, Ushasty niani, Sarma i Boss są skuteczne do czyszczenia podeszew. Korzystając z tych narzędzi właściciel obuwia nie powinien być prowadzony w instrukcji obsługi. Zalecenie to uwarunkowane jest tym, że w celu wybielania podeszw stężenie leku musi być wyższe od normy. Tak więc, jeśli instrukcja zaleca rozcieńczenie środka czyszczącego w stosunku 1: 5, to w celu oczyszczenia podeszew butów pożądane jest stosowanie stężenia roztworu w stosunku 1: 2. W takim przypadku czyszczenie nie jest mechaniczne.

Użycie mydła do prania i detergentu

Sądząc po niektórych opiniach, zwykłe mydło do prania w połączeniu z detergentem było bardzo skuteczne w bieleniu butów do biegania. Ci, którzy już korzystali z tej technologii, zalecają kupowanie specjalnego mydła o nazwie "Antipyatyna". Aby uzyskać odpowiedni środek czyszczący, należy rozcieńczyć mydło w ciepłej wodzie. Dodaj proszek do prania. Bardzo ważne jest to, że ma niską zawartość chloru. Ten wymóg jest wyjaśniony faktem, że chlor, będąc agresywny wobec syntetyki, sam może prowokować pojawienie się żółtości. Jeśli tenisówka ma tylko białą podeszwę, to w wyniku otrzymania chloru w głównej części buta jego odbarwienie następuje. Ciecz wytworzona dla mydła i proszku jest umieszczona na trzydzieści minut.

Wnioski

Obuwie sportowe wymagają ostrożności. Jeśli spełniasz ten warunek, buty z białą podeszwą zachowają swój pierwotny wygląd przez długi czas.