138 Shares 7473 views

Jak zmiękczyć skórę? Środki do pielęgnacji roślin, wykonane z naturalnej skóry

Odzieżowego i skórzanego akcesoria są bardzo wygodne i praktyczne do codziennego życia. Nie są one łatwo zabrudzone, trwałe, i po pewnym czasie nie straci atrakcyjność wizualną. Ale czynniki zewnętrzne mogą czasami prowadzić do materiału zadubleniyu. Jak zmiękczyć skórę? Trzeba wyrzucić produkt lub można go ożywić?

Jak wpisać?

Jeśli odzież ze skóry i rękawiczki brudzą, to jest dość łatwe do wycierania produkt wilgotną ściereczką, a problem zostanie rozwiązany. Niewielka ilość wody z przedniej części skóry nie będzie jej skrzywdzić, nawet jeśli spadek w skórzanej kurtce w deszczu lub przypadkowo krok w kałuży skórzanych butów. Jednak duża ilość wody może zwilżać wewnętrznej powierzchni skóry, a następnie, po wysuszeniu staje się zbyt twarde i suche.

Ale nie spiesz się pozbyć swoich ulubionych rzeczy. Obecnie wynaleziono wiele sposobów, aby pomóc w rozwiązaniu problemu. Istnieją trzy główne rodzaje działań:

  • Tradycyjne metody lub, w nowoczesny sposób „lifehack”.
  • Profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry.
  • Usługi czyszczenia na sucho.

Te sposoby, aby zmiękczyć skórę są ułożone w kolejności rosnących kosztów. Najtańsza będzie radzić sobie z problemem środków ludowej w domu, ale w efekcie będzie musiał odpowiedzieć za siebie. Rozważmy każdy z wariantów pod względem wydajności.

Glicerynę i olej słonecznikowy

Jest to dość popularne metody, które często dzielą ze sobą uczestników w społecznościach internetowych. Niestety, eksperci nie zalecają, aby z nich korzystać jeszcze dostępne, ale szkodliwe dla środków produktowych. Zmiękczenie skóry sprawia, że jest nietrwały glicerynę i olej słonecznikowy ma tylko tymczasowy efekt. Następnie zadubeet produkt jeszcze silniejsze, a skóra oleju roślinnego będzie nieprzyjemny świecić.

gęsi tłuszcz

Nawet nasi dziadkowie wiedzieli, jak zmiękczyć skórę na buty – z pomocą tłuszczu gęsi. Gęsi należy wyciąć tłuszczu topi się go w naczyniu i pozostawić do ochłodzenia. Utworzone smalec, który jest niezbędny do nacierania skóry dopóki tłuszcz nie jest wchłaniany. Jeśli uważasz, że opinie, że w ten sposób można nawet ożywić stare chromowane buty. I tłuszcz gęsi są doświadczeni szewców.

Niestety, dostępność tej metody może być kwestionowane – konieczne jest, aby mieć pod ręką gęś. Jeśli nie ma go w domu, a następnie można go kupić na rynku, jeśli sklep. Ale ilość czasu spędzonego a koszt drobiu współmierny z profesjonalnych narzędzi do pielęgnacji skóry.

olej rycynowy

Środki zmiękczające skórę, są sprzedawane w każdej aptece. Jeden z nich – olej rycynowy. Muszą namoczyć wacik kilka razy i zwilżyć powierzchnię rękawic, butów lub ubrań. Oznacza okazały się skuteczne i nieszkodliwe dla produktu – materiał staje się ponownie elastyczna i miękka. W tym samym oleju rycynowego bardzo drogie, a jego stosowanie nie trzeba spędzać dużo czasu na dodatkowej manipulacji, jak to ma miejsce w przypadku tłuszczu gęsi.

krem do rąk

Jak złagodzić rękawice skóry proste? Okazuje się, że przyczyni się do żadnego damy krem do rąk. Wystarczy, aby nosić rękawice, wycisnąć niewielką ilość kremu na dłonie i wmasować je jako normalne procedury pielęgnacji dłoni.

krem buta

Środki do obuwia może pomóc zmiękczyć skórę każdego produktu. Tak, krem buta można zmieszać ze śmietaną zwykłych dzieci w równych częściach. Otrzymaną masę należy umieścić na buty lub ubrania ze skóry grubą warstwą i pozostawić na kilka minut. Jeśli nie używać pasty do butów, bezbarwny i nadaje się do cienia, można jednocześnie zaktualizować kolor produktu.

maść do domu

Innym ludowym – krem oparty na wosku pszczelim. Jego tonie w łaźni wodnej, a następnie miesza się z oleju rycynowego i terpentyna. Krem łagodzi nie tylko od materiału, lecz także chroni w złej pogodzie.

parafina

Jak zmiękczyć skórę na buty, czy zupełnie nowej twarzy i wygląd odciski? Na tym tle pocierać parafiny lub wosku. Ponadto, można chodzić na strunociągu z młotkiem, ale jest to dość niebezpieczny środek – może doprowadzić do uszkodzenia integralności skóry.

profesjonalny

Istnieje wiele producentów, które są przeznaczone do spravilyatsya z problemem twardej skóry. Pomoc profesjonalnych produktów do obuwia – przez każdy z nich musi być określony rodzaj skóry i zaleceń producenta.

Jakie marki mam kupić? To pytanie jest bardzo trudno odpowiedzieć, ponieważ zakres cen w sklepach jest przeznaczony dla każdego budżetu. Warto zauważyć, że eksperci nie zaleca się zapisać na pielęgnacji skóry, jak dużo kupić drogie narzędzie jest tańsze niż co roku kupować drogie buty lub rękawice.

Dziś znane są producenci takich jak Salton, Ecco, Salamander. Oferują one dość szeroki zakres narzędzi dla różnych materiałów, w tym skóry – naturalne i sztuczne. Kupujący podkreślić akceptowalną jakość którykolwiek z tych funduszy. Biorąc pod demokratyczną cenę i łatwość użycia, to profesjonalne produkty tych marek można nazwać „złoty środek” w kwestii metod zmiękczania skóry.

Jak zmiękczyć skórę dużą ilością powierzchni, takich jak skórzanej kurtce? Spryskać środkiem do złagodzenia „skórzanych”.

profesjonalna pomoc

Jeżeli produkt nie może być żadnych metod krajowych lub Professional spraye i pianki, konieczne jest, aby zobaczyć się ze specjalistą. Niektórzy właściciele wyrobów skórzanych i nie ryzykujemy wpływ na skórę niż kiedykolwiek na własną rękę, i od razu biec do pralni chemicznej.

Należy wybrać ten, w którym lista usług obejmuje akcesoria do przetwarzania i odzieży skórzanej. Specjaliści będą działać z produktem, wykorzystując sprawdzoną technologię. Niestety, te usługi nie są tanie. Dlatego metoda ta jest najbardziej skuteczne i wysokiej jakości, ale niedostępne.

Jak zmiękczyć nowe buty, w celu uniknięcia powstawania modzeli? Aby to zrobić, można zwrócić się do sklepu obuwniczego. Szewc ma w swoim arsenale sprzętu specjalnego, że przetwarza buty, aby umieścić w jej buty. Metoda ta niesie pewne ryzyko – narażeni szwy pad może pęknąć, a produkt pogorszeniu.

dla zapobiegania

Wyroby ze skóry jest nie tylko kosztowne, ale również wymagają starannej konserwacji. Jest to o wiele łatwiejsze, aby zapobiec kłopoty, niż wydawać pieniądze i wysiłek, aby poradzić sobie z nimi. Jest to niemożliwe, aby chronić buty lub rękawice z kurzu i brudu ulicznego i skontaktować się z biurami podróży w zimie w ogóle nieuniknione. Ale podstawowe zasady do pielęgnacji obuwia i innych wyrobów skórzanych nie został odwołany:

  • Jeśli skóra jest nadal moczy, to potrzebuje czasu do całkowitego wyschnięcia – dzień lub dwa. Jeśli chodzi o obuwie, najlepiej jest mieć dwie lub trzy pary rezerwatu, a jednocześnie jedna para „odpoczynku”, założyć drugą.
  • Brud i kurz muszą być usunięte natychmiast po dostarczeniu z ulicy. Jeśli zostawisz to zajęcie „na później”, a następnie po dzień brud mogą być wchłaniane. Wtedy nawet profesjonalnych środków będzie bezsilny, a maska tylko plamy.
  • Buty muszą być noszone tylko z łyżką, sznurowadła – unlace, Lightning – rozpinać wskroś. Nie jest konieczne, aby zaoszczędzić czas i zignorować tę radę, inaczej buty szybko zdeformowane i tracą swój pierwotny wygląd.
  • Jeżeli towary muszą zostać naprawione – trzeba natychmiast skontaktować się ze specjalistą.
  • Środki do pielęgnacji obuwia lub innych artykułów muszą być starannie dobrane. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj skóry i zaleceń producenta. A naprawdę wysokiej jakości uniwersalne środki nie istnieją.