282 Shares 2315 views

Wycinanie z papieru pomaga w tworzeniu przytulnego domu, wyjść z depresji i podnieść pełen obywatel od malucha!

Wycinanie papieru może pomóc w stworzeniu unikalnego komfortu w domu, tworzeniu oryginalnych prezentów dla bliskich, znalezieniu wspaniałej, kreatywnej aktywności dzieci i rozwijaniu intelektu oraz umiejętności pracy fizycznej.


Po raz pierwszy, być może, natknęliśmy się na to zawód – rozrywkę we wczesnym dzieciństwie, kiedy to nie my, ale nasi bliscy dorośli – rodzice, siostry, bracia, nianie, babcie lub dziadki – wkładają długie gazety do akordeonu i pośpiesznie wycinają Sylwetka małego człowieka. A potem dzieje się cud! Wieś odwraca się, a przed zdumionymi oczami małego człowieka pojawia się cały naród! Ta opcja jest również nazywana symetrycznym wycinaniem papieru.

Doskonałą ilustracją tego hobby są "płatki śniegu" sylwestrowe i koronka wykonana z najlepszego papieru. I nawet trudno sobie wyobrazić, że fantastyczne zabarwienie, które można stworzyć w domu przy pomocy tych bardzo płatków śniegu i koronek papierowych, rozłożonych na ciemnym poliście na stół i klatce piersiowej, przymocowanych do tylnej kanapy lub ozdabiających wiszące półki!

Ta technika jest również stosowana do produkcji części do zastosowań, takich jak te o osi symetrii. Na przykład drzewa, płatki kwiatów, dach domu, czasem nawet mały człowiek czy małe zwierzę. Umiejętność tworzenia aplikacji stała się podstawą takiej formy kreatywności, jak scrapbooking – produkcja pocztówek, zarówno prostych jak i objętych, pisarzy albumów, notebooków i samodzielnych książek.

Lata od dwójki dzieci zaczynają być nauczane w budownictwie. I pierwszy krok w tej trudnej okupacji znowu będzie wycinaniem z papieru lub kartonu. I już od nich dzieci powinny zbierać zabawkowe meble dla пупсиков, wieżowce małe domy czy modelki samolotów lub parowców.

Dziewczyny stopniowo oddalają się od projektu i zaczynają preferować taką uroczą twórczość jako "kombinezony", starając się o modelowanie ubrań. Dziś, w sprzedaży wiele gotowych pupae i odzieży dla nich, wystarczy pociąć i ubrać. A gdzieś około 40 lat temu, każda dziewczyna musiała sama sobie wyciąć córkę i wyciąć ją, albo ze starych papierowych lalek od starszych dziewcząt. A potem ubrań, używając aplikacji lub kolorystyki. Ale w tej grze trzeba było wycinać papier, lalkę i jej ubranie.

Ale nie myśl, że mówimy o zabawach dla zwykłych dzieci. Przecież słowo "sylwetka" pochodzi z naszego języka z Francji – to było nazwisko założyciela rzeźby sylwetki. Sam wymyślił interes, który wkrótce zaczął mieć ogromny sukces nie tylko w domu, ale i za granicą.

Na obecnym etapie sylwetka wycinana z papierów przestała istnieć jako osobna kreatywność. Działa w zwiĘ … zku z vytynankami – cienkĘ … koronkĘ … z papieru. Rzemieślnicy tworzą portret sylwetki kogoś, kreując go piękną koronką, ozdobne treści wegetatywne (płatki kwiatowe) lub dodając zwierzęta – ptaki, motyle, kocięta. To wycinanie z papieru nazywa się "kirigami".

Okazało się, że Francuzi Siluet zaoferowali światu interesującą okupację, a skromny i doskonały Japończyk doskonalił ją dalej. Przecież "kiri" w tłumaczeniu z japońskiego oznacza "cięte", "gami" – "papier".

Dziś coraz więcej osób zaczyna angażować się w pracę ręczną: uspokaja się, pomaga wyrażać swoją kreatywność i samorealizację. Widzisz, bardzo miło jest powiesić zdjęcie w pokoju nad łóżkiem ukochanego dziecka – Kirigami, gdzie w środku kompozycji – sylwetka małego piękna ukształtowanego przez wdzięczną koronkę cienkich gałązek w magicznych kolorach, na której wisiały niesamowite skrzydła przez wspaniałe ptaki z bajków. A jeśli zrobisz podobny prezent dla swojego ulubionego lub wybranego? Wydaje się, że nikt nie będzie obojętny, widząc jego sylwetkę wyciąć z papieru.