754 Shares 5856 views

Jak do smarowania maszyn do szycia: regulaminu pracy

Maszyna do szycia jest głównym narzędziem pracy szwaczka. Wybierz sprzęt powinien być ostrożny, że posiada wszystkie niezbędne funkcje. Urządzenie powinno być wygodne w użyciu. Maszyna służyć przez długi czas, jest to niezbędne do wykonywania regularnej konserwacji: czyszczenie, smarowanie, regulacja. Z tych procedur gwarantuje technik jakości pracy.


Trzeba wiedzieć, jak smarować maszynę, ponieważ wpływa na poziom wyposażenia. Po zabiegu, wszystkie części działają łatwiejsze. Z mechanizmów smarowania są chronione przed szybkim zużyciem. Maszyna do obróbki oleju zmniejsza hałas.

Dlaczego smar?

Maszyna do szycia jest złożonym instrumentem, ponieważ przy szyciu interakcję wielu mechanizmów. Jeśli przez dłuższy czas nie czyszczenia i smarowania zostanie wykonany, to nie ma hałasu skrzypienie, połamane kosmyki. Smarowanie jest niezbędne do:

 • długie życie;
 • wykonywanie linii jakościowych;
 • łatwiejsze podróżowanie;
 • cichsze działanie;
 • łatwa konfiguracja.

Smarowania stare maszyny powinny być przeprowadzane co trzy miesiące, a nowy będzie wystarczająco jedną procedurę co sześć miesięcy – to wszystko zależy od intensywności pracy. Jeśli sprzęt jest w powszechnym użyciu, będzie to widoczne, gdy wymagany jest olej.

Co jest potrzebne do pracy?

Jak smarować maszynę do szycia? Przed rozpoczęciem procedury należy przygotować wszystkie niezbędne do pracy. Potrzebne będą:

 1. Lube. Jest sprzedawany w sklepie z narzędziami. Wystarczy do 100 g środka.
 2. strzykawki lekarskie. To narzędzie jest wygodny do przeprowadzenia prac, jak będzie traktować nawet trudno dostępnych miejsc.
 3. Szczotka. Służy on do usuwania pyłu i włókien.
 4. Śrubokręt. Narzędzie pozwala wykręcić czas smarowania niektóre szczegóły.
 5. Serwetka. Jest to wymagane w celu usunięcia nadmiaru płynu.
 6. Film. Chroni podłogę przed zabrudzeniem.

Taki zestaw narzędzi potrzebnych do jakości pracy.

Preparaty do smarowania

Przygotowując się do zabiegu, każda maszyna do szycia potrzebuje. Smarować możliwe jest dopiero po usunięciu kurzu, gdyż podczas szycia będzie dużo puchu. Sprzęt należy regularnie czyścić i wycierać. Wskazane jest, aby użyć bawełnianej szmatki i szczotki.

Jest to konieczne w celu usunięcia kurzu z przodu tulei i części urządzenia oraz w platformie. Nadmiar powinien być usunięty z otworów olejowych. Zewnętrzna strona powinna być wycierana z waty leczonych oleju mineralnego i alkoholu. Jeśli sprzęt nie jest używany, powinien być zamknięty pokrywę lub kaptur. Były to metody przygotowania. Następnie wyjaśniamy, jak nasmarować oleju maszynowego.

Który olej wybrać?

Gdy preparat jest wykonywana, to można postępować w oleju jednostkę przetwarzania. Nadmiar trzeba usunąć pokrywę. Jaki olej do smarowania maszyn do szycia? W tym celu specjalny bezbarwnej cieczy. Ale nadaje się parafina ciekła. Podczas działania środków nie powinno plamią ubrania.

Nie używać oleju lub naftę. Pierwsze środki wysycha szybko, bo w tworzeniu skorupy na szczegółach, które powodują ciężkie uzbrojenie skoku. Konieczne jest, aby zdemontować maszynę, umyć, oczyścić, i to jest bardzo trudne do wykonania. Jednocześnie nafta sprzyja powstawaniu rdzy i komplikuje czyszczenia.

Procedura smarowanie

Jak smarować maszynę, która pracowała przez długi czas? Trzeba użyć olej, które powinny być przechowywane tak, że płyn jest czysty. Dla każdej sekcji tarcia należy dodać 3 krople oleju dziennie. Jeśli sprzęt przez dłuższy czas nie działa, to należy najpierw sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie.

Pamiętaj, aby obsługiwać napęd, jeśli w ogóle. Do tego są specjalne otwory smarowe. Gdy stopa napędu, jest konieczne, aby nasmarować koniec wału korbowego podpiera koło rolki, oś działania pedału, a także ich fragmenty związku z dyszla i dyszla z wałkiem korbowym.

Na zelektryfikowanych sprzęt Charkowie i Tula rafinerie smarowanie sekcje pomalowane na czerwono. Obsługiwać mechanizmy w części rurowej, trzeba zdjąć górną pokrywę. Do obróbki pod urządzeniem platforma jest poddana z jednej strony, a następnie otwarcie dolnej osłony. Ponadto, urządzenie posiada metalowe pudełko lub obudowę, z olejem silnikowym, który musi być zmieniane co rok.

Smarowanie maszyny Janome

Każde urządzenie posiada specjalną strukturę. Dlatego zasady smarowania mogą się różnić. W pracy ciągłej wymaga urządzenia zabezpieczające. Traktowane moszczem oleju przynajmniej głównych części. Jak smarować maszynę do szycia Janome? Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją i rozważyć dane według zasad pracy. Olej do urządzeń znajdujących się już we właściwym pojemniku. Po pierwsze, usunąć obudowę z tworzywa sztucznego. Aby to zrobić, wystarczy odkręcić śruby. Już wewnątrz zobaczyć otworów naftowych i ruchomych części.

Maszyna smar Brat

Urządzenia tej marki ma również przewodnika. Jak do smarowania maszyn do szycia Brother? To wymaga obróbki elementów metalowych tarcia. Wystarczające jest 1 lub 2 krople. Jest on stosowany do wytwarzania wirujących po usunięciu dolnej pokrywy.

Olej powinien wybrać do strzykawki, a następnie stosuje się małe krople. Pozwoli to techniki działają ciszej i łatwiej. Po pracy urządzenia należy przetrzeć miękką szmatką. Następnie można poddać się bez użycia nici dolnej i z podniesionym opuszkach palców. Gdy są one wypełnione wątków, można sprawdzić jakość szwy na błędnych poprawek. A następnie urządzenie będzie odpowiednie dla dalszego wygodnej pracy.