558 Shares 6340 views

Jak zainstalować komina własnymi rękami?

Wszelkie dworek nie można sobie wyobrazić bez piecem lub kominkiem, a zatem zbyt komina. Urządzenie to zostało opracowane wiele lat temu, a historia jego istnienia, jest praktycznie nie zmienił się w strukturę i wygląd. Dlatego, jak wszystkich starych lamp, montaż komina własnymi rękami jest jednym z najprostszych i najbardziej prostych rodzajów robót budowlanych, a to może poradzić sobie z absolutnie każdego. Co więcej, nie trzeba być profesjonalnym budowniczy – wystarczy przygotować niezbędny zestaw narzędzi i wykonaj czynności instalacyjne podane w tym artykule poniżej.

Gdzie należy zacząć?

Instalacja komina własnymi rękami, należy zwrócić uwagę na fakt, że instalacja najłatwiej produkować od dołu do góry, czyli od kotła do dachu. Ogniwa biegnącą kolejno – każdy segment jest umieszczony w poprzedniej i tak dalej, aż do czasu, gdy długość urządzenia osiąga żądaną wartość. Ponadto, w celu maksymalnie chronić urządzenie przed wilgocią, niektóre wykorzystują specjalne uszczelnienie odporne na ciepło, w stanie nie traci swoich właściwości, nawet w temperaturze 800-1000 ° C. Konstrukcja ta będzie najbardziej mocny i odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Zrób komin własnymi rękami: urządzenie utrwalania i montaż

Warto zauważyć, że stawy pracujące w systemie grzewczym należy przymocować za pomocą specjalnych klamer. Uszczelka wzdłuż linii, w odstępach w nawiasach 150-1200 cm zamontowany dalszego mocowania urządzenia do elementów konstrukcji. Montaż komina własnymi rękami, należy pamiętać, że instalacja musi być prowadzone z dala od swojego kontaktu z przewodów elektrycznych kabla lub gazowych. Minimalna odległość między tymi łączności musi wynosić co najmniej 100 cm.

Nie zapominaj, że urządzenie musi być okresowo czyszczone, dzięki czemu podczas montażu stalowej lub ceglany komin własnymi rękami, mieszczący się w dolnej części każdej drzwi, więc to było wygodne do usuwania sadzy z nich. W tym przypadku obróbki materiałów kanałów zainstalowanych wzdłuż ścian i przegród, muszą być wykonane z materiałów niepalnych. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać instalację na taką algorytmu, użyj specjalnego nasadzane rur. Należy zauważyć, że instalacja wymiennych części powinny być zawsze wykonywane wyłącznie do czyszczenia sadzy którzy Kotły na paliwo stałe lub na olej napędowy (tak zwane „łączone”). gazowe nie stanowią sadza, tak jak i otworów drzwiowych i ewentualnie do czyszczenia.

Część komina, który stoi na zewnątrz, aby chronić od wiatru dodatkowo. Zazwyczaj w takich przypadkach wiatrowskazy użytku, deflektorów lub specjalnej siatki.

wniosek

Tak więc, właściwie zainstalowany wykonana rura umożliwia skuteczne wycofanie dymu, który występuje w wyniku spalania materiałów w kotle na zewnątrz.