269 Shares 6106 views

Home Insurance: Bezpieczeństwo Designer

Odpowiedzialny, doświadczony agenta ubezpieczenia klient nigdy nie spieszy. Powie ci szczegółowo o wszystkich warunków umowy, cierpliwie wyjaśnia każdy szczegół i gotowi odpowiedzieć na wszelkie, najbardziej głupie pytanie. Niestety, te specjaliści są rzadkie, a udając się do najbliższego towarzystwa ubezpieczeniowego lepiej jest zdecydować się na głównych punktach, takich jak szerokość pokrycia.


Przedmioty ubezpieczenia

Tak, domy ubezpieczeniowe lub mieszkania, zazwyczaj składa się z 3 części.

  1. Ubezpieczenia mienia mieszkania, a raczej jego elementy konstrukcyjne, ściany i schody, sufity i ścianki działowe, podłogi, szorstkie balkonów i loggii. Włączając w polisie tylko ten obiekt, można zabezpieczyć się od trzęsienia ziemi lub ognia, ale mieszkanie od zalania lub rabunku, polityka ta byłaby bezużyteczna.

  1. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Polityka ta pomoże w przypadku, gdy ubezpieczony spowodował uszkodzenie obudowy i mienia należącego do osób trzecich, na przykład, zalane sąsiadów. Na takiej polityki jest warte rozważenia, jeśli sąsiedzi z dołu – bogaci ludzie, którzy zainwestowali znaczne środki w remont mieszkania.

Niestety, polisa OC posiada znaczną wadę: ubezpieczony na to może służyć tylko właściciel domu lub mieszkania. Ale recepta na ludzi żyjących przestrzeni, jak i lokatorów takiej możliwości nie ma. Jest jeszcze jedna sprawa: polityka odpowiedzialności cywilnej nie wyda żadnej firmy ubezpieczeniowej, gdy ubezpieczyciel rozpoczął naprawy we własnym mieszkaniu.

  1. dekoracja ubezpieczenie i inżynieria zawiera największą listę zagrożeń. Może to być kradzież i włamania, uszkodzenia mechaniczne i zatoki, a katastrofa ogień. Przedmiotem dekoracji ubezpieczenia obejmują: wszelkiego rodzaju malowania i tynkowania, układania płytek i wklejanie sufitu i ścian, wszelkie palne sufit, ściany, podłogi, okna i konstrukcję drzwi. Ponadto, kończąc ubezpieczenie chroni wszystkie wbudowane meble: kuchnie, garderoby.

Ubezpieczenie chroni sprzęt inżynieria systemów ogrzewania i wody, kable, liczniki, i okablowanie. Właściciel lub dzierżawca nieruchomości może wybrać jako standardowy pakiet, który zawiera wszystkie powyższe obiekty, a niezależnie określić rolę, musi być chroniony, na przykład, ekskluzywne wykończenie sufitu lub ściany.

Czasami emitować kolejne komponenty ubezpieczeniowych mieszkania lub domu – ochrony mienia ruchomego. Obejmuje wszystkie meble, z wyjątkiem wbudowany, sprzętu gospodarstwa domowego i innych kosztowności. Ale co do zasady, umowa jest ochrona mienia w wiązce z tapicerką ubezpieczenia, będący jej integralną częścią.

I po raz kolejny o ryzyku

Najtrudniejszą rzeczą, która czeka na wszystkich, którzy chcą ubezpieczyć dom lub mieszkanie w firmie ubezpieczeniowej – jest inwentaryzacja zagrożeń. Ubezpieczenia mienia od wszystkich – jest to niemożliwe, z partii – to jest drogie, a „wąski” zasięg nie ma sensu. Na przykład, jeżeli umowa przewiduje, że ubezpieczony obudowa z Zatoki z winy osób trzecich, a następnie zapłacić odszkodowanie w razie wypadku spółki wodociągowej na pewno nie będzie. Dlatego konieczne jest, aby jasno określić z wyprzedzeniem co ryzyko jest najprawdopodobniej w przypadku, w procesie rejestracji polityki – dokładnie zrozumieć znaczenie każdego słowa umowy.