663 Shares 8177 views

Remont i modernizacja. Jak rozbierać laptopa ASUS

Praca z komputerem osobistym, a nawet laptopa, prędzej czy później nie ma potrzeby demontażu. Dlaczego to jest ważne? Fakt, że ktoś musi uaktualnić RAM, na przykład. Ktoś po prostu czyścić go z kurzu. W każdym razie, zanim właściciel nie jest problemem, jak rozbierać laptopa Asus, bez uszkadzania jej wewnętrznych i zewnętrznych. To właśnie w tym przykładzie będziemy rozważać demontażu laptopa.

Naprawimy komputer. demontaż asus

Detailing demontażu laptopa Asus K50IJ. Jego opis będzie stosować tę wiedzę, jeśli potrzebujesz autopsji serię komputerów Asus K.

Do tego pasuje następujący wykaz narzędzi:

  • Zestaw dwóch wkrętaków: cienka (na przykład, jak koło zębate „”) a prostą śrubokręta.

jest potrzebne nic więcej. Teraz trzeba odłączyć urządzenie od wszystkich elementów zasilających, w tym baterii. Aby ją usunąć, włączyć ASUS góry nogami i zdjąć zacisk mocujący śrubokrętem.

Teraz trzeba zdjąć dolną pokrywę. Jego przytrzymać śrubę zacisku 4, a także muszą one sukcesywnie odkręcony. Następnie przesuń pokrywę nieco na przeciwległym boku baterii. Rezultat – będzie można kontemplować płyty głównej komputera przenośnego ze wszystkimi jego składowych. Jak widać, nie jest to bardzo trudne do demontażu laptopie asus własne ręce.

Teraz będziesz pełen dostęp do tych urządzeń, laptop jako dysk twardy, CD-ROM i RAM barze. Można również wymienić akumulator wewnętrzny kalendarz, zegar i CMOS nielotne ustawień pamięci.

Nadal odłączeniem komponentów

Więc nauczyłem się rozbierać asus laptop. Co dalej? Pozostaje do wyjaśnienia szczegółów usuwania poszczególnych składników:

  • usunięcie napęd dla płyt, usunąć śruby, do którego jest przyłączony, i ślizgają się wzdłuż prowadnicy w zewnętrznym otworze (wypychania). Nie zapomnij zrobić rzeczy ostrożnie;
  • aby usunąć pasek pamięci, naciśnij kciuki obu rąk plastikowe zatrzaski. W tym przypadku, moduł pamięci lekko wznoszą się i można go łatwo wyjąć z odpowiedniego złącza. Nie zapominaj, że część styku modułu nie może dotykać rękami;
  • usunięcie chłodnicy pierwotnej chłodzenia procesora usunąć zacisk 3 na jej krawędziach i ostrożnie odłączyć dane kontaktowe;
  • Wiedza o tym, jak rozbierać laptopa ASUS, pozwala usunąć klawiaturę. Aby to zrobić, urządzenie musi być włączone. Przyjrzyj się dobrze na specjalnej bramie koło monitora. Weź mały ostry śrubokręt i delikatnie wciśnij je aż klawiatura nie jest podniesiona. Teraz może być umieszczony na ramieniu. Pozostaje tylko wyciągnąć taśmę pomiędzy płytą główną i klawiaturą. Aby to zrobić, delikatnie przesuń dwa zatrzaski blokujące na planszy. W tym stanie, delikatnie odłącz kabel nie będzie trudne.

Należy również pamiętać, że kolejność montażu, z reguły, w odwrotnej kolejności do operacji demontażu. Pomimo faktu, że nauczył się rozbierać laptopa asus własnych rąk, nie korzystać z tych umiejętności bez skrajnej konieczności. Jeśli nie zamierzamy zaktualizować laptopa oczyścić z pyłu lub nie są pewni swoich działań, to lepiej zostawić rzeczy takimi, jakimi są, a na wizytę u specjalisty. Jeśli nie są po prostu do czynienia z podobnymi problemami i śrubokrętem, jak mówią, nie spada z drżącymi rękami, można bezpiecznie przystąpić do demontażu.

wentylator oczyszczający

W celu usunięcia głównych lub pomocniczych wentylatory od pyłu, suszarka mogą być obsługiwane z zimnym powietrzem. Trzymając ją w niewielkiej odległości od chłodnicy, tak kierować kurz strumieni powietrza. To samo można zrobić z klawiatury, ale najpierw zaleca się ręcznie wstrząsnąć kurz i okruchy.

Suche notebook czyszczenie (bez próżni)

Lekko przetrzeć bezpyłowe, jak w przypadku, w szczególności dane z laptopa. Najlepiej użyć do tego miękką, suchą, niestrzępiącą się szmatką.