538 Shares 5180 views

Konfiguracja karty sieciowej, jego cechy. Zresetować jego ustawienia i instalowanie wielu kart sieciowych.

Co to jest karta sieciowa

Zasilacz lub jak mówią w domu, czy karta sieciowa jest urządzeniem służącym do komunikacji między komputerami w sieci lokalnej lub do podłączenia do globalnego Internetu. Występuje w dwóch postaciach: zintegrowana z płytą główną komputera lub oddzielnego układu do odpowiedniego portu wyjściowego. W zależności od rodzaju połączenia (gniazdka) istnieją NIC sformatować Isa (stary autobus), PCI, USB, PCMCIA (do laptopów), PCI-E, i innych. Pierwsze dwie specyfikacje pozwalają podłączyć zasilacz tylko wewnątrz obudowy komputera. USB- i gniazdo PCMCIA są wyświetlane na przedniej lub tylnej ściance obudowy. Dlatego, adapter z przeznaczeniem jest podłączony zewnętrznie. PCI-E – nowoczesny autobus szerokopasmowy, który przyszedł, aby zastąpić magistrali PCI. Sposób, aby podłączyć zasilacz wspomnianych opon – wewnętrzny.

Konfiguracja karty sieciowej oraz jego właściwego funkcjonowania

Konfiguracja karty sieciowej, a jego wydajność jest określana przez producenta systemu, sterowników i systemu operacyjnego. Interakcja z tych parametrów jest nieunikniona, a żadna z nich nie może być wyłączone podczas korzystania z tego urządzenia. Jeszcze trzeba uwzględnić producent adaptera. Producent, sprawdzone na przestrzeni lat, nie wyda wyposażenie złej jakości. Produkt nieznanych firm, nawet tańsze w sprzedaży, można szybko odmówić pracy lub nie są zgodne z jego specyfikacją.

Zakup karty sieciowej, decyduje o rodzaju połączenia autobusowego. Upewnij się, że Twój komputer lub laptop obsługuje specyfikację opon, które są wykonane zgodnie z układem sieci. Zazwyczaj jest to PCI lub PCI-E autobusowy, mniej USB. specyfikacja ISA jest używany tylko w bardzo starych płyt. Sprzęt na ten autobus jest prawie nikt nie produkuje.

Ustawić typ gniazda wyjściowego, należy użyć adaptera. Jeśli, na przykład, sieć zbudowana jest na cienkim kabel koncentryczny 10Base-2, płyta musi być wyposażony w gniazdo BNC.

Sprawdzić zgodność zakupionej karty sieciowej z systemem operacyjnym. Niektóre systemy operacyjne nie obsługują niektórych producentów kart. Również upewnić się, że masz odpowiedni sterownik dla urządzenia. Używane lista «Lista kompatybilności» W celu sprawdzenia zgodności z OS.

Jak jest właściwe ustawienie karta sieciowa? Konfigurację urządzenia, jest przypisany adres IO (I / O) i przerwanie (IRQ). Wejścia-wyjścia jest zakres pamięci fizycznej do komunikacji z adapterem. Środki te muszą być unikalne, tak aby nie kolidować z innymi urządzeniami działającymi. Jeśli karta jest standardem Plug-n-play, system operacyjny automatycznie przydzielać zasoby niezbędne. W przeciwnym razie będą musieli ręcznie przypisać adaptera.

Czasami Plug-n-play funkcja może dla tego czy innego powodu nie działać z adapterami tym formacie. To może spowodować ich uszkodzenie. W tym przypadku wskazane jest, aby spróbować wyłączyć obsługę Plug-n-Play poprzez ustawienia sterownika.

Konfiguracja karty sieciowej może być nie tylko system operacyjny, ale także specjalne programy. Jeśli producent karty sieciowej zawarte takich narzędzi oprogramowania dostarczanego wraz z kierowcą, zaleca się, aby z nich korzystać podczas konfigurowania. Jeśli pojawia się pytanie: „Jak mogę zresetować kartę sieciową do fabryki?” Użyj instrukcją dostarczoną przez producenta.

Trochę administracji sieci. Konfiguracja dwie karty sieciowe

Gdy komputer jest używany jako router, i to jest również częścią sieci lokalnej (LAN), należy użyć co najmniej dwie karty sieciowe. Jednym z nich jest podłączony do sieci lokalnej za pośrednictwem przełącznika lub koncentratora urządzenia, drugi ma dostęp do Internetu za pośrednictwem dedykowanego portu WAN. Wszystkie inne urządzenia w sieci pakietów danych są kierowane za pośrednictwem komputera. Niezbędna literatura na ten temat można znaleźć w sieci, na przykład w bibliotekach cyfrowych publicznych.