174 Shares 9927 views

Ulubione osoby aronii. Przydatne właściwości jego owoców.

Ten niewielkich rozmiarów krzew z rodziny Rosaceae, zwany Aron, urodzony na otwartych przestrzeniach Ameryki Północnej, a przez długi czas wędrował po Europie, osiągając Rosji w XIX wieku. Oto ona jest bardzo zainteresowany znanego biologa Miczurin i postanowił przejechać Aron nezhenskoy jarzębiny, coś pomiędzy tymi roślinami. Miczurin dał swoje nazwisko do tego krzewu. Ale ludzie docenią nowy Aron docenione, dała jej inną nazwę, a nas, stała się znana jako chernoplodki lub aronii. Przydatne właściwości, jak stało się jasne, z tytułu, zamknięte w małych czarnych jagód, przypominający w postaci maleńkiego, opalona w gorącym słońcu, jabłka. Aronia jest bardzo skromny i łatwy w hodowli. Każdego roku, Rowan podoba jego dobroczynne owoce, nie kruszą się przed ciężkimi mrozami. Odporny krzew dobrze rośnie w każdej glebie, dobrych owoców, nawet w północnych szerokościach geograficznych, w środku pasa daje tylko wielkie żniwo.


Właściwości Aronia Jagody zamknięte w nim. Stanowią one jedynie magazynem różnych witamin, minerałów i innych cennych substancji dla organizmu. Obejmuje ono grupy witaminy B, K, PP, E, C, A, karoten. Witamina P jest owoc aronii w dużych ilościach i przyczynia się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych i włosowatych dobrą przepuszczalność. Takie pierwiastki jak jod, nikiel, chrom, cynk, kobalt, molibden, mangan, miedź, fluor, bor, żelazo nie mniej bogata aronii. Przydatne właściwości dla organizmu jest znacznie wyższa niż w przypadku malin, agrestu i innych krzewów i jodu zawiera cztery razy tyle. Nie wspominając już o pektyny, garbniki i kwasy organiczne, które są szczególnie liczne. Te owoce są w stanie pozbyć się ciała od substancji promieniotwórczych, metali ciężkich oraz szerokiej gamy organizmów patogennych. Nie przez przypadek ludzie jako panaceum, został wybrany aronii.

Jak przydatne to owoc w zwalczaniu różnych chorób? Nie ma przesady. Ona jest naprawdę mistrzem w szeregu przydatnych elementów, wędrował daleko od wyraźnych liderów, takich jak owoce cytrusowe, jabłka, czarnej porzeczki, a nawet wodorosty, najbardziej bogate w jod. Ale może konkurować aronii. Użyteczne właściwości tej rośliny pomoc w zwalczaniu organizmów z różnych chorób infekcyjnych, wzmocnienia układu immunologicznego, poprawy apetytu i normalizacji trawienie. Jest to jeden z pierwszych środków w leczeniu stwardnienia tętnic, z krwawieniem, chorób alergicznych, reumatyzm i cukrzycy. Najnowsze badania przeprowadzone przez ekspertów stwierdzono, że dla dobrego funkcjonowania wątroby jest konieczna Aronia jarzębina, użyteczne właściwości , które przyczyniają się do jej wyjaśnienia i lepszego funkcjonowania.

Ale wraz z masą użytecznych właściwości, istnieją pewne przeciwwskazania, których obecność powinna ograniczyć spożycie mountain ash owoce. To wrzód dwunastnicy i żołądka, zakrzepowe zapalenie żył i wysoką krzepliwość krwi, niedociśnienie, częste zaparcia i żołądka. Również, nie jeść owoce aronii osoby z niskim ciśnieniem krwi. W innych przypadkach jest to bardzo przydatne. Jest silnym antyoksydantem, który jest używany zarówno świeżych i suszonych lub zamrożonej. Jest on używany do dżemy, kompoty i dżemy, a nawet zrobić wino. Ale najważniejsze – jest to, że ta wspaniała roślina może być uprawiana łatwo na jego działce. Ten skromny krzew tylko na początku wymaga obfitego podlewania, ale po przyzwyczaić do szybko przez wiele lat będzie obdarzona ci co roku bogaty i niezwykle cenne zbiory.