505 Shares 1196 views

Jak szkolić swoje ręce Corell? Wskazówki i techniki

Masz w domu nie było nimfa? Co zrobić, jeśli już marzy o przetargu i ptaki rozmawiają, a do nowego zwierzę boi i chowa się w kącie klatki? Jak szkolić swoje ręce do Corell i nawiązać przyjazne stosunki z dowiesz się z tego artykułu.


Kto jest łatwiej oswoić – laska lub dorosły ptak

Corelli – wesoły, towarzyski ze zwierzętami. Czują się dobrze obok mężczyzny, łatwo znaleźć wspólny język z niego. Te papugi są inteligentne, można je nauczał prostych poleceń, sztuczki, a nawet uczyć rozmowę.

Dom jest najlepszy do podjęcia pisklęta, które szybko przyzwyczaić się do właściciela, bo nie ma strachu ani żadnych negatywnych wspomnienia związane z ludźmi. Ale nie zawsze w domu dostaje młodego ptaka. Jak przyzwyczaić się do nimfy dorosłych? Jak szkolić swoje ręce? 2 lat i powyżej, nawiasem mówiąc – nie jest najlepszy wiek, aby rozpocząć naukę. Pracuj z Twojego zwierzaka będzie miał długi i ostrożnie, bardzo ostrożnie.

Aby zrozumieć, w jaki sposób oswoić dorosłego Corell w ręku, musimy zdać sobie sprawę, że ptak prawdopodobnie miał złe doświadczenia z ludźmi. Na przykład, żyła w sklepie zoologicznym, gdzie nikt nie ma go. Czy poprzedni właściciel nie miał cierpliwości, a cała komunikacja ze zwierzęciem trzymano w klatkach do czyszczenia i karmienia.

Metody zarówno oswojenia kurcząt i dorosłych ptaków. Jednakże, w zależności od wieku, środowiska i stanu psychicznego, w celu ustanowienia relacji zaufania wymagają różnych ilości czasu.

Nie łatwo oswojone ptaki żyjące w towarzystwie krewnych. Wolą komunikować się z ich własnego gatunku, a człowiek, aby zarobić na swoje położenie jest prawie niemożliwe.

adaptacja

W pierwszym tygodniu należy poświęcić czasu, aby przyzwyczaić ptaka.

  1. Nie staraj się ją chwycić lub pat.
  2. Bez potrzeby nie wkładać rąk w klatce, nie zrobił na paskach.
  3. Delikatnie czyste miski, zmiana wody i paszy.
  4. Dyskusja łagodny pieszczotliwy głos ze zwierzęciem podczas procedur, staraj się nie przestraszyć Corell.

Wystarczający sukces będzie wtedy, gdy ptak nie jest rozdarta w klatce, gdy zbliżasz spokojnie tolerować manipulacji zasobnika i podajnika.

Corell lepiej karmić 2 razy dziennie, jeden wystarczy zmienić wodę w pijących. Jeśli ptak jest nerwowy, pierwszy tydzień, można zmienić paletę raz na dwa dni.

Oswoić poszło gładko, trzeba dać papugę, aby przyzwyczaić się do klatki i przyzwyczaić się do nowego domu.

budowanie zaufania

Aby zrozumieć, jak szybko oswoić Corell ręce, musisz nauczyć się jedną prostą zasadę – nie trzeba się spieszyć. Tak, dokładnie! Zbyt szybkie przejście do nowego etapu rzuci cię z powrotem. Ważne jest, aby budować zaufanie ptactwa zwierzaka – ma pokazać ciekawość i chcą z tobą rozmawiać.

Drugi etap oswojenia postępować około tygodnia. Jeśli nimfa wszystko znacznie bardziej boją się ciebie i podrzucając w klatce, gdy zbliżasz, wziąć przyzwyczaić trochę więcej czasu. Aby przyzwyczaić ptaka w ręku, trzeba właściwego podejścia do nauki. Jeśli to cię przeraża, to wynik nie będzie.

Parrot przyzwyczaić się do swojej obecności, zamontować klatkę tak, że ptak widziałeś. Często przychodzą do zwierzaka, porozmawiać, zadzwoń nazwę Corell. Można gwizdać lub nucić melodię, często jest to interesujące.

Gdy papuga jeśli podejście nie jest ukryty w kącie i nie włącza się, ale wręcz przeciwnie, jesteś uważnie analizuje i zbliża się, że nadszedł czas, aby przejść do następnego kroku. Istnieją 2 sposoby jego udomowienia, które mogą być łączone ze sobą.

Poskromienie żywność

Jak trenować papugi Corella w parze z jedzeniem? Metoda ta jest najczęściej. Niektóre z najwspanialszych ptaków można wziąć jedzenie przez kraty klatki kilka dni po pojawieniu się nowego domu. Ale to nie znaczy, że ptak jest oswojony.

Nie ma potrzeby, aby dotrzeć bezpośrednio do komórki, a tym bardziej próbować zwierzęciem lub złapać papugę. Musimy działać stopniowo. Po pierwsze, ustalić, co to uczta dla ptaków, że zjada pierwszy i bardzo lubi. Angażować się lepiej rano, zanim normalnie karmić ptaki.

Umieścić kilka smakołyki na rękę i powoli wsunąć rękę do klatki. Corella obawia zegarek. Nie daj się ręka jest zbyt blisko, nie rób żadnych gwałtownych ruchów, i zamrozić. Ptak nie będzie od razu mieć pod ręką.

W ciągu kilku pierwszych razy trzeba będzie wyjąć rękę z dziewiczym delikatnością. Kiedy nimfa będzie widać, że nic nie zagrażające ręka, to zaczną się interesować, a w końcu odważył się spróbować jedzenia. Nie ruszaj się, dać jej coś do jedzenia, a następnie zwolnij go.

Po uruchomieniu papuga śmiało jeść rękoma, zaczynają mieć dłoni tak, aby nakarmić trudno było dotrzeć. Ptak będzie niewygodne, i będzie można umieścić swoją dłoń jedną stopę. Jest to już małe zwycięstwo. Następnym razem, kiedy przesunąć ramię jeszcze bardziej. Nimfa wkrótce rozpocznie śmiało skakać na dłoni w poszukiwaniu smakołyków.

Korzystanie z zabawek

Jest też inny sposób treningu ptaka. Jak szkolić swoje ręce papugi używając zabawek? Postępować w ten sam stopniowo, podobnie jak w pierwszej metodzie. Sposób korzystania z zabawka jest najbardziej skuteczne w pracy z młodymi, którzy są bardziej ciekawy niż dorośli.

Wybierz zabawkę, która lubi swojego zwierzaka. Zauważ, że nimfy są różne w charakterze, i lubią różne zabawki. Może to być łańcuch koralików, dzwonki, liny i tak dalej. D. Umieścić zabawka w ręku, można uporządkować jej mały palce. Prędzej czy później, ptak będzie chciał zbadać ciekawy drobiazg.

Karmienie prowadzi się następnie w zwykły sposób.

Porady i początkujących błędy

Teraz, gdy wiesz, jak oswoić Corell swoje ręce. Ale dla początkujących na wczesnym etapie ważne jest, aby nie popełnić błędy, które spowalniają postęp w osiąganiu celów.

  1. W procesie uczenia się nie zmusza wydarzenia i nie prowadzony przez czas określony w literaturze, a od stanu ptaków. Jeśli spieszyć i iść do zbliżenia zbyt wczesnym nimfy przestraszony i stają się bardziej ostrożne, co oznacza, że można powrócić do poprzedniego kroku.
  2. Nie podnoś głosu, nie złapać papugę. Twoje ruchy powinny być płynne, a jej głos – spokojny i pewny siebie. Niektórzy właściciele starają się oswoić Corell gwałtownie, chwytając ją w klatce i siedzenia na rękę. Twierdzą oni, że jeśli presję na brzuchu ptaka, będzie ściskać nogi i będzie siedzieć na ramieniu.

Ten barbarzyński sposób nie przyczynia się do zbudowania zaufania relacje ze zwierzęciem, nie jest zalecane. Ponadto, prawdopodobieństwo uszkodzenia, zarówno fizyczne jak i psychologiczne.

Dyskusja szkolenie

Właściciele są zwykle zainteresowani nie tylko w tym, jak okiełznać Corell do rąk, ale również, jak uczyć jej rozmowę. Rzeczywiście, ten typ papuga jest w stanie naśladować ludzką mowę.

Aby rozpocząć szkolenie może być wczesne dni ptaków w domu, nazywając ją po imieniu, i powtarzając w rozmowie tę samą frazę. Jednak ptaki mimetyczne rozpocznie się dopiero wtedy, gdy człowiek jest zainteresowany i chce komunikować się z nim, to znaczy po udomowienia.

Angażować się w codzienne, 1-2 powtarzając frazę szkolić psa. Można nagrywać je na taśmie i grać, gdy właściciele nie są w domu. Te ptaki będą bardziej precyzyjne, jeżeli jedna osoba uczy i rejestrowane tylko jego głos.

Teraz już wiesz, nie tylko jak oswoić Corell do rąk, ale również w jaki sposób skonfigurować zaufanie zwierzę, przyjaźnie i nauczyć się mówić. Bądź cierpliwy i należy postępować zgodnie ze wskazówkami osiągnie miłość tego wspaniałego papuga.