499 Shares 1969 views

Gammarus – nie jest tylko suchy pokarm …

Tych lub innych mieszkańców akwarium niemal wszystko. Ktoś zaangażowany w hodowli ryb, a drugi do czynienia z błędem, a trzeci podobny bardziej tajemniczej ślimaka. Dlatego prawie każdy wie, że Gammarus – jest jedzenie. Ale to nie było jedzenie urodził! Więc, co stanowi istotę gdy jest on jeszcze żyje?

siedlisko

Gammarus – skorupiaków żyjących w niemal każdej części wód w naszym kraju. Niespodziewanie łatwo przystosowuje się do życia nie tylko świeże, ale również w słonej wodzie. Ma ona kilka nazw, takich jak krewetki, Gammarus, gorbunets, bormysh a nawet krewetki słodkowodne. W sumie istnieje ponad 4,5 tys gatunek skorupiaka na świecie, ale w naszych wodach jest domem dla większości dwóch z nich.

Gammarus – dno mieszkaniec. Żyje pod skałami, wspina się do otworów w zaczepy, ukryte wśród piasku i kamieni na brzegu, gdzie wiele szczątków i roślin. Te skorupiaki nie lubią jasne światło, woli pozostać w cieniu. Odporne na znaczne wahania temperatury, – od 0 do 26 stopni. Jeśli staw jest domem gammarus, zamiera całkowicie, skorupiaki nory w ziemi.

Gammarus – skorupiaków którego termin życia przez cały rok. Ponadto, reagują dość bolesne zanieczyszczenia wody, umiera z niedostatecznego tlenu.

żywność

Skorupiaków chińskiej gnijące resztki opadłych liści i obumarłych roślin wodnych. Karmienie głównie pokarm roślinny GAMMARUS nie odmówi i szczątki ryb lub zwierząt, martwe w wodzie. Czasami kraby jeść ich mniejszych „braci”.

wygląd

Live, w taki sam sposób jak suchy gammarus ma łukowate ciała pokryte powłokę. Chityny obejmuje 14 segmentów. Na głowie znajdują się oczy i dwie pary anten, które przyczyniają się do poszukiwania pożywienia, ponieważ są narządy dotykowe. Podczas jazdy skorupiaków przesuwa się na boki. Pomaga sobie 18 stóp. To ze względu na sposób poruszania się skorupiaka ma inną nazwę – amphipod.

Na klatce piersiowej nogi są skorupiaki skrzela. Brzucha i tylne nogi są wyposażone szczeciny do pływania i sterowania. Ponadto, tylne pomóc skok skorupiaków i brzucha – przechowywania żywności. Tylne nogi są stale w ruchu, zapewniając dopływ wody do skrzeli. Kobiety mają również woreczek narybek dla jaj znajdujących się na klatce piersiowej.

reprodukcja

Gammarus dla żółwi, a także każdy inny, jest stale potrzebuje odżywiania, ponieważ stale rośnie. Regularnie jest powłoka chityny zmiana, która szybko staje się coraz obszerniejsze uważnie. Mniej więcej co tydzień w lecie, a następnie co 16-17 dni w okresie zimowym występuje wylinka.

Dojrzałe płciowo skorupiaki są raz zwolniony chityny pokrywka 10 razy. Są one w stanie produkować potomstwo kilka razy w roku – to zależy od temperatury wody: Ciepłe stawu, co dzieje się dużo częściej niż w zimnie.

Podczas tarła, mężczyzna trzyma się kobiecej powłoce. Grappled, mogą pływać nawet tydzień, czekając na moment, kiedy samica zacznie zanikać. Gdy to nastąpi, mężczyzna pomaga zakończenia procesu, a następnie powoduje, że materiał siewny do ścianek worka z jaj za pomocą nóg brzucha. Proces ten trwa tylko kilka sekund, po czym jest odłączony. Samica składa około 30 jaj dość duży woreczek potomstwo.

Rozwijający się płód 2-3 tygodni, po którym worek z całkowicie uformowanych skorupiaków.

właściwości odżywcze

Kanał gammarus – cennym źródłem pożywienia dla ryb różnych gatunków. Jest on stosowany zarówno w fabryce ryb, a do karmienia ryb akwariowych i płazów. Gammarus i wykorzystywane jako podstawowa pasza, a jako oczyszczenie układu trawiennego.

Główną zaletą Gammarus – Wysoka wartość odżywcza i znaczna zawartość karotenu. Należy pamiętać, że żywe skorupiaki mogą tolerować pewne pasożyty, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ryb. Dlatego należy użyć mrożone, suszone lub ozonated żywności.

sztuczna hodowla

Karmienie ryb fabryce ryb, a także do produkcji pasz mieszkańców akwarium, nie wystarcza do połowu skorupiaków w różnych rzekach. Konieczne jest ustanowienie nieprzerwany dopływ tego rodzaju paszy. W tym celu istnieją specjalne gospodarstw zajmujących się dostawą pasz dla różnych rodzajów ryb akwariowych i płazów.

Do skorupiaków jest doskonałe czucie, kopać rowy o długości 30 cm, szerokości i głębokości. Wewnątrz zrobić małą niszę. Mięso jest stosowany jako odpady żywności. Należy pamiętać, że mięso powinno być świeże, w każdym razie, nie gnije. W wyniku skorupiaków stawy Lodge, wcześniej złowione w wodach naturalnych. Ponieważ widłonogi namnażając woda w stosunkowo krótkim okresie czasu wypełnia GAMMARUS składnika. Pokarm dla ryb są wybierane bardzo ostrożnie, tylko łowienie ryb pewnej wielkości. Dzięki takiemu podejściu, można karmić skorupiaki wielkości, że jest bardziej odpowiedni. Na przykład, młody pstrąg może jeść tylko małe obunogami podczas gdy dorośli są największe.

Podczas karmienia ryb akwariowych skorupiaków rozmiar sucha karma nie ma znaczenia, ponieważ jest bardzo łatwy do szlifowania. Jednak z kanałów czerwia głównie do usuwania dużych dorosłych zwierząt stale się zmienia, i pozostał w stanie regularnie dostać świeże pożywienie dla ryb i żółwi.

Po wyczerpaniu istniejących kanałów kopanie nowych zasobów, która prowadzi młodych GAMMARUS i proces zaczyna się od początku.