544 Shares 6943 views

Triton hiszpański: zawartość w akwarium

Czasami akwaria ustawione prosto do dekoracji wnętrza pomieszczeń. Dla jego mieszkańców oglądać, ale znacznie podniecenie z tego nie robią. Ale dzisiejszy artykuł jest przeznaczony dla tych, którzy są naprawdę ciekawe do oglądania mieszkańców akwarium. Czy wiesz, że w domu wody może zawierać nie tylko ryby, ale także egzotyczne traszki?

Zapoznajmy

Triton Hiszpański – płazy ogoniaste, który należy do rodzaju małych traszek. W naturze zwierzę mieszka w ograniczonym zakresie i jest oficjalnie uznawany za endemiczne. Siedlisko tego płaza – na Półwyspie Iberyjskim, a dokładniej – Hiszpania i Portugalia.

Dla małych przyporządkowana Typy Triton hiszpańskiego gdyż jej rozmiar, w naturalnym środowisku nie przekracza 10 cm. Kobiety zwykle jeszcze mniejszy jest ich maksymalny wymiar mniejszy niż 8 cm. Dorosłe amfibia ma kilka wydłużony głowę gruczołowych występów na przejściu do tyłu. Ogon tych traszek długości nieco spłaszczone boki. Kobiety mają krótkie nogi szeroko rozstawione, mężczyźni nieco więcej niż długość kończyny. Ten gatunek traszki nie grzebieniem.

W niewoli, hiszpański traszka, zawartość w zbiorniku nie jest bardzo trudne, osiąga znacznie większe. Złowionych dorosłych 20-25 cm. Większość życia tych płazów prowadzi się w wodzie. Ich skóra jest gładka i błyszcząca, a kolor waha się od oliwy do brązowej. Na lądzie traszka hiszpański stopniowo się zmienia. Jego skóra staje się gruba i coarsens i szorstka.

informacje dodatkowe

Niektóre źródła twierdzą, że nazwa „Triton hiszpański echinated”. Nazwa ta amfibia otrzymane przez małe stłuczki, narośl na skórze. Z pewnym odcinku wyobraźni, te guzki mogą być podjęte jak najszybciej igły lub kolce. Jeśli zwierzę boi igły stają się bardziej widoczne. Od tego gatunku płazów najłatwiejsze przetrwa i mnoży w niewoli, to jego oferta będzie Cię jako przybysz, w sklepie zoologicznym.

Czasami spotyka sprzedaż Triton hiszpańskiego złota. Najczęściej jest to młodzi ludzie, a wraz z upływem czasu kolor skóry staje się ciemniejszy.

optymalne warunki

Tworzenie dobrych warunków dla niezwykłego zwierzaka nie jest trudne. Echinated Tritons niewymagających temperaturę i oświetlenie. Dla wygodnego życia Triton hiszpański zbiornik powinien być dwustopniowy. W ostateczności, na dole można umieścić duży płaski kamień, który wystaje z wody. W akwarium należy umieścić żywe rośliny i elementy dekoracyjne, w których można ukryć płaz od zbyt wiele uwagi.

W celu rejestracji należy wybrać dolny żwiru. Jego wielkość nie powinna pozwalać zwierzętom przeciągnąć kamyk w ustach.

Ciepła woda w akwarium nie jest to konieczne dla Triton. Jej temperatura może wynosić od +15 do + 25 ° C Będzie to jednak korzystnie + 20 ° C. Tak, że woda będzie miała nawet trochę chłodne w ciepłych porach roku.

Jeżeli akwarium jest dwupoziomowy, ziemia może być wydana jako bagnistej łące albo położyć mech. Nie zapominaj, że zbiornik powinien być pokryty przezroczystą pokrywą lub traszka po prostu uciec.

Poziom tlenu w wodzie

W przeciwieństwie do ryb akwariowych, dla Trytony nie tak ważne, aby utrzymać pewien poziom tlenu w wodzie. Fakt, że Triton oddychanie na powierzchni, ale nie wykorzystuje tlen rozpuszczony w środowisku wodnym. Najważniejsze – woda musi być świeży, w obronie, nie filtrowanych lub gotowany.

Nie skąpić na zakup filtra akwarium, w przeciwnym razie woda będzie szybko brudna. Niektóre zwierzęta powietrza pobierania wody ze skóry, które obficie wyposażonego małych naczyń włosowatych. Jako zanieczyszczenie zagrubeniya i zewnętrzne pokrycia traszki zaktualizowane, zrzucając skórę.

Wymiary akwarium

Hiszpańskiej pary trytonu konieczne zbiornik, którego objętość wynosi około 40 litrów. Jedna amfibia życie musi być aż do 15 litrów wody. Hiszpański Tritons łatwo dogadać się w grupach, tak aby można było rozpocząć 5-6 osoby jednocześnie.

Niektórzy gospodarze zawierać Salamandra Waltla razem z rybami.

Triton zawartość hiszpański w akwarium z rybami

Nie możemy powiedzieć, że jest to słuszna decyzja. Po pierwsze, ryby potrzebują cieplejsze wody. Po drugie, traszki i ryby polowanie siebie (w zależności od wielkości i przekrwienia). Po trzecie, ryby są bardziej mobilne, a zatem będzie pierwszym nadążyć do koryta i traszki pozostanie głodny. Ale jeśli chcesz coś mocno w tym samym akwarium można łączyć traszki i gupików i sum Corydoras. Tutaj poczujesz się dobrze duże ślimaki, żółwie i żaby.

zasady żywienia

Triton – drapieżnika i dlatego konieczne jest ywo żywności. Dla tych celów pasuje:

  • różne rodzaje robaków (mąka, deszcz);
  • korby (w niewielkich ilościach);
  • latać;
  • małe ślimaki, pasikoniki, świerszcze.

W każdym razie jest to niemożliwe, aby nakarmić zwierzę tłuste jedzenie. Mięso, boczek, kawałki skóry drobiu dla traszek nieodpowiednich.

Młode płazy (dwa lata) powinien otrzymać porcję karmy dziennie. Dorośli – 2-3 razy w tygodniu.

reprodukcja

Oglądaj małżeńskich gry traszki bardzo interesujące. Więc w jaki sposób zachowują się traszki hiszpańskiego? Powielanie w akwarium pochodzi od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Dojrzałe płciowo zwierzęta są roczek. Samiec przyciąga uwagę swoim partnerem, podplyvaya pod nią i Bańki jej dolnej nogi. Od pewnego czasu para porusza się w akwarium, ściśle przytulanie siebie. Następnie mężczyzna pływa do przodu i przechodzi do żeńskiego spermatoforów. Samica wybiera to ich cloaca.

Tarło rozpoczyna się dwa dni po zapłodnieniu. Proces ten trwa kilka dni. Jaja sporo, ale niekoniecznie oddzielone od traszek dorosłych, czyli potomstwo zostanie zjedzona.

Młode zwierzęta pojawiają się po 10 dniach. Jak to jest wykorzystywane do planktonu pasz dla zwierząt, które są już widoczne w piątym dniu po rozpoczęciu potomstwa.

Coś na temat zachowania i zawartości

Z biegiem czasu, hiszpańscy traszki przyzwyczaić się do osoby, która je karmi. Przestają się ukryć w swoim podejściu, a wręcz przeciwnie, wypływają na powierzchnię.

Przestraszony lub podekscytowany płazy wydzielają ostry dźwięk, coś jak skrzek.

Pet traszki mogą wziąć na ręce, ale nie często, bo dla nich jest to stresująca sytuacja. Dla tych płazy temperatura rąk znacznie wysokie, a oni szybko przegrzać.

Nie martw się, jeśli swoje zwierzęta stały się powolne w zimie, albo leżał uśpiony. Obniżyć temperaturę wody i pozostawić zwierzęta w spokoju na chwilę.

Jeśli są właściwie zorganizowane opiekę dla hiszpańskich traszek, ale będą zachwycać jesteś wystarczająco długo. W domu, te płazy mogą żyć ponad 20 lat.