98 Shares 5922 views

Diver: pies – ratownik

Nurek w Rosji nazywa się pies rasy Nowej Funlandii, który jest ratownikiem. Te psy – to niestrudzony pływaków z naturalnym instynktem biec do pomocy w utonięcia.

Uznawana za miejsce narodzin tytułowej wyspie Nowa Fundlandia i Labrador wybrzeża. Historia powstania i rozwoju rasy do końca nie jest znana. Europejczycy po raz pierwszy zobaczył psa około 300 lat temu, kiedy rasa została już w pełni ukształtowane.

Nowa Fundlandia – odważny, wytrzymały, silny, dobrze tolerowane przez zimno i korzystać z kąpieli. Jest on wyposażony w spokojnym charakterem i bezinteresownego oddania swego pana.

Pies rasy nurek nie może pozostawić nikogo obojętnym osoby. To ogromny kudłaty pies, jak niedźwiedź, podbija jego ładny kubek z ciepłych oczach, dobrego starzenia miękkich poglądach, szlachetny, arystokratycznej i niesamowitej godności. Pomimo imponujących rozmiarów, nurkowie są zrównoważone, elastyczne i bardzo przyjemny.

Nurkowie – inteligentne psy dobrze reagują na trening, posłuszeństwo, miłość dzieci, nie są agresywne w stosunku do innych zwierząt. Zrelaksowanym umysłem nurek bardzo szybko reagować na sytuację.

Nowa Fundlandia należący do kategorii milczących psów – jego szczekanie słychać bardzo często. Jeśli chodzi szczeka, to znaczy, że było coś niezwykłego.

Uważa się, że nurek nie posiada właściwości ochronne wartowników, ale ten pies nie obrazić członków jego rodziny. Nurek bardzo lubi swojego mistrza i jest zawsze gotowa mu służyć. On szczególnie lubi przynieść rzeczy i nosić ciężkie torby.

Diver – duży pies z dużym kości i dobrze rozwiniętych mięśniach. Ma dużą głowę, wystające czoło, dyskietki uszy, potężne raczej krótkie nogi, wydłużone harmonijnie rozwinięty tułów, szerokie klatki piersiowej, długi ogon.

Płaszcz wodoodporna psa średniej długości i rozwiniętej grubości podkładu. Na stopach są błoną palce.

Ze względu na szczególny dodawania i jakości wełny, pies łatwo sobie z wysokiej aktywności fizycznej i znosi niskie temperatury. Ona może pociągnąć ciężkości na ziemi i długiej kąpieli w zimnej wodzie. Szczególny rodzaj charakteru i życzliwości pomoc do wykonywania określonej pracy i dobrze dogadują się z ludźmi.

Psy nurków osiągnie wysokość w kłębu do 75 cm, i może ważyć 70 kg.

Płaszcz psa trudne, proste i grubości. Ma oleistą połysk i bliski kontakt z ciałem. Podkład jest bardzo gruby i miękki. Szczególnie gęsto rosnące włosy na karku, tworząc wspaniały kołnierz.

Kolor nurków – niebiesko-czarny, czarne z odcieniem czerwonawym kolorze, czekoladowy, ciemny brąz i bardzo rzadko szare lub niebieskie. Podszycie kolor – szary lub brązowy. Na piersi, czubek ogona, palce są białe plamy.

Diver – rasa psa usługa, która od dawna pomaga osoba przeprowadzić trudną i odpowiedzialną pracę. Głównym celem nurka – ratowanie ludzi w wodzie. Siła i wytrzymałość psa pozwala wyciągnąć sieci rybackich i łodzi holowniczych. Czasami te dobroduszny i spokojne zwierzęta przeszkolony jako przewodnicy ślepych.

ZAKŁAD szczeniak nurek ważne jest, aby znać cechy jego konserwacji i pielęgnacji.

Mimo swojej wielkości, nurek je bardzo mało, ze względu na jego spokojnej natury i ciepłe gęstym podszerstkiem. Newfoundland wymaga częstego podawania małych porcjach.

Diver – pies, który nie toleruje ciepło. Dlatego w upalne lato powinien dać jej komfortowe warunki życia.

Gruby długi płaszcz psa wymaga stałej opieki. Należy czesać raz w tygodniu, a podczas linienia – codziennie. Konieczne jest, aby okresowo sprawdzać uszy – dokładnie oczyścić i usunąć fragmenty zmierzwione włosy.

Nowa Fundlandia domu powinny być myte raz w tygodniu.

Nurek – duży pies rasy, której członkowie zwykle nie żyją długo – średnio 7-8 lat.