788 Shares 7928 views

American Staffordshire Terrier: opis rasy, zdjęcia natury

Pomimo faktu, że istnieje jeszcze wiele sporów odnoszących się do walki z ras psów, jednak duża liczba hodowców domu pojawia American Staffordshire Terrier. Nie dlatego, że ci ludzie nie boją się niczego, ale dlatego, że dobrze wychowany pies, można go bezpiecznie opuścić nawet niemowlę, będzie ona chronić i pielęgnować.

American Staffordshire Terrier: historia występowania

Rasa ta pojawiła się w 19 wieku, kiedy fani walk psów przekroczyła buldoga i teriera. W tym eksperymencie, idealny pies dość twardym sportem. Raz w Wielkiej Brytanii dowiedział się o tym odkryciu, hodowcy postanowili wnieść kilku członków nowej rasy w Anglii, tak że światło pojawiło Staffordshire Terrier, których charakter różniły agresję. Pomimo faktu, że w rzeczywistości, to mieszanka amerykańsko-brytyjski, zgodnie z normami Międzynarodowej Federacji Canine, jest to czysto amerykański pies.

Skrócić Staffordshire Terrier Amstaff nazywa.

Opis gatunków

Amstaff W krótkim, ale bardzo gęste włosy, a kolor może być bardzo różny. Szczenięta rodzą się jedną barwę lub dostrzeżone. Charakterystyczną cechą tej rasy jest jego niesamowita wytrzymałość i siłę. Na przykład, Amstaff może łatwo wspiąć się na ogrodzenie z siatki, przywiązanie do niej tylko z pazurami i ciągnąc za nogi. Poza tym, terriery są bardzo silne tylne nogi, dzięki czemu mogą one zostać przezwyciężone w skoku o ponad 2 metry.

Przy hodowli w 47-48 cm psów osiąga ciężar 30 kg lub więcej, o bardzo rozwinięte masy mięśniowej.

Od tego bojowych ras, Staffordshire Terrier wymaga szkolenia od swego pana. Nie zaleca się rozpoczynania Staffordshire terrier tych, którzy nie doświadczyli wcześniej z Edukacja i szkolenie tych psów.

charakter

Staffordshire terrier opis rasy jest dość przerażające, nie jest tak agresywny, jak się wydaje. Amstaff – jest zaskakująco mądry pies posiadająca dobroduszny i wesoły charakter tetchy. Bardzo wiernie to dotyczy nie tylko właściciela, ale także dla całej rodziny, zwłaszcza dzieci. Poświęcenie i odwaga – cechy terrier od pierwszych dni życia.

Jednak wrzącą krew bojownika w połączeniu z potężnym ciałem czasami odgrywa żart na dobroduszną psa, a to może stać się bardziej agresywny, zaczął grać. Aby całkowicie wyeliminować niepożądane, ważne jest, aby modelować zachowanie psa i inspirować jej regułę ciężkiego treningu i szkolenia.

Oczywiście, nigdy Stafford zaatakować gospodarz, ale impuls, aby chronić swoją rodzinę może spowodować zagrożenie dla godnej zwykłego przechodnia lub sąsiada. Pies musi jasno poznać zespół i zrozumieć, że dopiero po właściciel powie słowa kluczowego, to będzie w stanie zaatakować intruzów lub chronić właściciela gdyby został zaatakowany przez bezpańskie psy. Staffordshire Terrier jest gotowy do walki całą masę, i jest prawdopodobne, aby wygrać.

Fakt, że ta rasa jest bardzo przywiązana do rodziny, a czasami myli realne zagrożenie ze zwykłą pat na ramieniu lub w towarzyskim meczu. Aby nie być w potężnych szczękach psa, najlepiej jest zgodne z pewnej odległości, kiedy po raz pierwszy przyszedł do odwiedzenia rodziny, która niedawno pojawiła Staffordshire Terrier. Opis rasy nie mówi, że pies jest niekontrolowane, niemniej jednak lepiej dać jej szansę, aby przyzwyczaić się do swojej obecności. Po pewnym czasie Amstaff zaczynają postrzegać Cię jako przyjaciela i czuliśmy się komfortowo i dobrze blisko ciebie.

American Staffordshire Terrier: szczenięta, jak wybrać

Wybór przyszłego zwierzaka – złożony proces, dlatego warto dużo cierpliwości. Czworonożny przyjaciel powinien nie tylko jak wygląd, ale również spotkać podaną hodowca wydajności.

Zakup małego Amstaff, trzeba jasno określić dla siebie, co jest potrzebne terrier Staffordshire. Szczenięta będą droższe, jeśli lista wymagań będzie wielki. Jeśli zdecydujesz się mieć w domu mistrza, uważnie przeczytać międzynarodowych standardów i specyfikacji, które muszą mieć przyszłość zwycięzcę. Aby w dalszym ciągu uczestniczyć w wystawach, to najlepiej wziąć szczeniaka z hodowli i dokonać jego rodowód. Ponadto, profesjonalny hodowca pomoże Ci podjąć decyzję i powiedzieć, co robić dalej, gdy dom będzie Staffordshire Terrier. Opis rasy i rodowodu, da wam, będzie dokonać najlepszego wyboru.

Jeśli zdecydujesz się mieć Amstaff jako protektora i pilnować swoją nieruchomość, należy zwrócić uwagę na to, jak szczenię jest zrównoważony. Agresywne psy od urodzenia po dodatkowym szkoleniu, którego celem jest zachowanie może stać się sztywnym niewykonalna w przyszłości, a nawet zaszkodzić gospodarza. Jeśli potrzebujesz ochroniarza, kupić szczenię w wieku poniżej 2 miesięcy ze spokojnym charakterze.

Przejąć dorosłego psa, który przeszedł szkolenie i trening nie jest najlepszym pomysłem. Podobnie jak każde zwierzę, z Amstaff mają szczególne przywiązanie do tego, który Go wskrzesił i nauczał. Ponadto w trakcie szkolenia pies może rozwinąć pewne nawyki i cechy, które mogą być niezgodne z naszą.

Chłopiec czy dziewczynka: kto jest lepszy

Jeśli mówimy o przyszłości dziedzinie zwierzę, następnie początkujący hodowca psów, oczywiście, ma mieć dziewczynę. To dlatego, terierów, dziewczęta są bardziej podatne na szkolenie. Ponadto, nie wydają się dominować jak mężczyźni, i będzie to wielka ulga dla gospodarza, jako mężczyzna, trafił do rodziny może zdecydować, że jest szefem, i trzeba udowodnić mu źle. Amstaff-girls szybko przywiązują się do swego pana i zawsze chce się go zadowolić. Jedyną wadą takiego wyboru – to potencjalna ciąża. Przynosząc kochanie na spacer, trzeba uważnie śledzić ją, jak w ogniu zostanie otoczony dość wytrwałych fanów.

Amstaff-chłopcy są bardziej agresywne, ale także bardziej niezależne. Chociaż szkolenia psów nadal trzeba poświęcić dużo więcej czasu i cierpliwości. Ponadto psy są stale oznaczyć swoje terytorium na ulicy, w domu, więc na liście treningowej trzeba dodać jeszcze jeden punkt.

Jak szkolić i kształcić American Staffordshire Terrier

Sposób, w jaki pies będzie zachowywał się jak dorosły, zależy od staranności i cierpliwości do opanowania. Konieczne jest, aby zacząć trenować i uczyć szczeniaka zdyscyplinować nawet przed odwraca 1 rok. W wieku od 1,5 do 6 miesięcy Amstaff uczą się najlepiej.

Szczególną cechą szkolenia Staffordshire terrier jest jego socjalizacja, ponieważ ze swej natury pies jest bardzo agresywny w stosunku do krewnych i ludzi. Od pierwszych miesięcy, zacznij uczyć szczeniaka na fakt, że jest on otoczony przez ludzi, którzy nie chcą, aby spowodować mu zaszkodzić.

Po dziecku wszystkie niezbędne szczepienia zostały wykonane, i to jest dobrze zniósł kwarantanny, jest możliwe, aby rozpocząć wyświetlanie na zewnątrz i stopniowo wprowadzać inne psy na miejscu. Jeśli szczeniak zaczął się pokazać odrobinę agresji, po prostu pokazać mu, że to jest złe, to wzorzec zachowania jest nie do zaakceptowania. Oczywiście, gdy twarz niewielką Amstaff i próbuje warczeć, to całkiem zabawny widok, ale nie poddawał się emocjom, bo za kilka lat będzie to dobry wielkości psa i nie jest już do zabawy.

To powinno być bardzo poważnie do monitorowania zachowania w treningu Staffordshire Terrier. Zdjęcia zamieszczone na stronach psich pomoże Ci zdecydować się na strój, itp Jeśli nie można szkolić się możny protektor, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym trenerem. Uczestniczyć w kursie szkoleniowym, poznasz wszystkie niuanse pracy z psów myśliwskich w przyszłości będzie w stanie pracować z ulubionych własnych iw pełni docenić rasy „Staffordshire Terrier”. Liczba Właściciele takich psów obfitują w pozytywnych emocji i chwalić swoje zwierzęta.

Trening siłowy jest bardzo ważne dla prawidłowego kształcenia i szkolenia psa. W sklepach można kupić wag i innych urządzeń do ćwiczeń fizycznych, który cieszy Staffordshire Terrier. Opis wszystkich jest to konieczne, należy skontaktować się ze specjalistą.

Jakie cechy u osoby docenia Amstaff

Dla psów tej rasy wydają się prowadzić pakiet. W naszym przypadku, opakowanie – rodzinę, Amstaff absolutnie pewien, że on jest jej liderem. Pokazać psu, że nie jest, a ty jesteś właścicielem i głównym. Aby to pojawi się w domu szczeniaka jest ważne, aby wyjaśnić, że spanie na łóżku robić, wyjść, itd. On może tylko za zgodą użytkownika. W ten sposób hierarchia zostanie przywrócony, będzie w stanie kontrolować zwierzę w każdej sytuacji i być autorytetem i przywódcą dla niego.

Amstaff docenić silny charakter, ich twardość i konsystencję – jest najwyższym przejawem władzy. Nie lisp z terrier, że nie rozumie, że lepiej jest rozmawiać poważnie i traktować go jak rozsądny człowiek, a nie jako słodkie dziecko.

Jak dbać o Staffordshire Terrier

Wełna amerykański terier jest krótki, więc nie wymagają szczególnej opieki. Pies okresowo grzebień wystarczająco twardej szczotki. Amstaff miłość do pływania, więc można pieścić domowych zabiegów wodnych. Następnie wytrzeć płaszcz zamszu motoryzacyjny psa, a następnie będzie świecić. Przed kąpieli terrier, należy skontrolować skórę do cięć lub niewielkich obrażeń, jeśli w ogóle, to lepiej, aby opóźnić umyć. Jeśli po kąpieli psa nieprzyjemny zapach, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii najprawdopodobniej zwierzę jest chore lub cierpiących z powodu przewlekłego zakażenia.

Spacer z Staffordshire Terrier zaleca się tak często, jak to możliwe, to pomoże mu przyzwyczaić się do środowiska i czuć się lepiej. Zawsze trzymać psa na smyczy i kagańców podczas spacerów. Nagłe zetknięcie z bezdomnego psa lub pijanego człowieka może doprowadzić do tego, co boli siebie lub postronnych Staffordshire Terrier. Opis gatunku zawiera szereg zastrzeżeń.

choroby Stafford

Dzięki dobrej dziedziczności i nieograniczonego zdrowia Amstaff prawie chorego. Ponadto, psy tej rasy nie są predysponowane do chorób genetycznych lub dziedzicznych. Niemniej jednak, istnieje wiele chorób, które dotykają Staffordshire Terrier, opinie właściciele obejmują następujące zarzuty:

 • Rak.
 • Głuchota.
 • Skręt wieku.
 • Dysplazja.
 • Zaćmy.
 • Zapalenie stawów.

W celu wyeliminowania ryzyka wystąpienia możliwych chorób i infekcji, które mogą być przenoszone z psa do innych zwierząt, trzeba postawić szczeniak niezbędne szczepienia w wieku około 2 miesięcy. Przed szczepienie jest konieczne przeprowadzenie zapobiegania robaki, a po zabiegu w celu ochrony zwierząt przez kilka tygodni od stresów i towarzyskich z innymi psami.

Średnia długość życia amerykańskiego Terrier jest 12-14 lat.

Moc Staffordshire terrier

Amstaff całkowicie bezpretensjonalny w żywności i opieki, jednak i one mają swoje własne preferencje. Psy są bardzo lubiący podrobów, ale powinny one być dokładnie gotowane, wstępnie pocięte na małe kawałki. Karmić zwierzaka, można również:

 • Wątroba.
 • Baranina.
 • Wołowina.
 • Głowice z kurczaka i szyi.

Aby pies był w formie, należy pozwolić mu gotowane ryby, ale tylko przez usunięcie go z kości lub zgasić ostrożnie, tak że stają się one bardziej miękkie.

Szczeniak będzie pomocne do produktów mlecznych zawierających wapń. Możliwe jest przygotowanie mieszaniny, to dodatek mleka w litrze chlorku 2 łyżek stołowych wapnia, po czym mleko wrzenia i zbierać się w gazie w celu zapobieżenia ciecz do kanalizacji.

Zboża odpowiednie:

 • Płatki owsiane.
 • kasza kukurydziana.
 • Gryka.
 • kaszy pszennej.

Umywalki jest to konieczne, po każdym karmieniu, tak że nie namnażają się szkodliwych mikroorganizmów. Karmienie powinno kupić specjalny stojak, który można umieścić najmniejszy wzrost zwierzęcia, że nie trzeba się schylać.

Czy to możliwe, aby dać psu kość

Kości można podawać szczeniaka kiedy zacząć ząbkowanie. Lepiej, jeśli będzie to cukier lub kręgów kości. Ale karmić szczeniaka lub dorosły pies kości często nie są konieczne, to może prowadzić do zaparć. W sklepach zoologicznych znajdziesz pyszne kości, który zadowoli swojego zwierzaka. Po osiągnięciu dorosłości Amstaff karmić kości nie są zalecane, ponieważ niszczą szkliwo.

Co to jest niemożliwe, aby nakarmić Amstaff

W żadnym wypadku nie pozwól psu:

 • Sól.
 • Słodkie.
 • Spleśniałe jedzenie.
 • Wędzone.
 • Tłusta żywność.
 • Kiełbasy, parówki, itd.
 • Przyprawy.

Wielu właścicieli karmić zwierzę pozostaje na stole, to nie powinien robić, ponieważ organizm psa nie może poradzić sobie ze szkodliwymi żywności, tłuszczów nasyconych i innych szkodliwych substancji.

Konkludując

Właściciel wielbiciel aż do ostatnich dni życia Staffordshire terrier, którego zdjęcia dom stoi obok zdjęć rodziny, zawsze stara się zadowolić swoich bliskich i stara się zdobyć uznanie. Jednak gospodarze kochają swoje zwierzęta jak członków rodziny pełnych opierzone.