185 Shares 6463 views

Terrier gładką powłokę: opis gatunków, opieka natura

Trudno wyobrazić sobie ludzkość bez psów. Narzędzia, walki, sport, ras myśliwskich – niesamowita różnorodność gatunków. Niemniej teriery są przedstawiane w każdej z powyższych kategorii. Uniwersalność tych zwierząt pozwala im śmiało stanąć w grupie najbardziej popularnych ras na świecie.


terier

terier rasy psów mają wieloaspektowy swoich wiernych fanów na wszystkich kontynentach. W wielu krajach istnieją skały pochodzące od lokalnych hodowców. Ich pochodzenie jest potwierdzone przez nazwę geograficzną, na przykład, w Moskwie toy terrier gładkiej sierści, australijski, Brazylii, Czech i innych.

Ogromna różnica pomiędzy wyglądem i specjalizacji psów jest potwierdzona przez fakt, że z biegiem czasu teriery nie zniknęły, a wręcz przeciwnie, z powodzeniem hodowane. Plastyczność skał przyczyniły się do rozwoju i konsolidacji wybranych użyteczne cechy.

historia

Psy tej rasy znanej grupy od ponad dwóch tysięcy lat. Sama nazwa pochodzi od łacińskiego terra – „ziemia”. wolnym tłumaczeniu z języka francuskiego – „Norn pies.” Większość współczesnych ras zostały ustalone na Wyspach Brytyjskich. Pierwotnie nazywany terriery psy mogące ze względu na ich wytrzymałość, odwaga i potężnymi szczękami do czynienia z Norn gry. Polowanie Są doskonale połączone z funkcjami domu strażników.

W połowie XVIII wieku, dwa rodzaje psów są wymienione w almanachu Daniel. Terier gładki – wielką Ponadto, żywy i weso przechowywania, czerwonawo-brązowej lub czarnej barwy z czerwonej nóg. Drugi typ – gruboziarnisty – opisać następująco: krótkie nogi z tyłu długie, silny, czarny lub żółtawą barwę, czasami białe oznakowanie.

specjalizacja

Głównym kierunkiem – Hunting rycie zwierząt i zwalczania gryzoni. Polowanie Umiejetnosci teriery wykorzystywane do polowania lisy i borsuki nie tylko. Dzielny pies może wejść w walce z wydry i innych zwierząt średnich, a nawet dziki były napędzane.

Statki w ładowniach ogromne obory, rzeźnie, stajnie i placów bydło szczura zawsze obecny. Były one przyczyną straszliwych epidemii. Aby walczyć z nimi stosowane Terrier. Zwinny, z doskonałym węchu, mogą z łatwością poradzić sobie z gryzoniami.

Doskonałe naturalne instynkty i doskonałe właściwości robocze pomogły te psy wygrać wszystkie kontynenty. W Ameryce, jesteśmy zbierając osoby o bystrym zmysłem węchu, aby znaleźć i uchwycić niewolników. Później, dużych Airedales rasy były hodowane i zostały one z powodzeniem wykorzystywane jako psy usług.

cecha

Wszystkie zwierzęta mają dobre zdrowie, wesołej zabawy usposobienie, gotowy do obrony gospodarza w dowolnym momencie, nieufny wobec obcych. Większość psów włosami. rasy terier gładkim są bardziej miękkie w dotyku skóry głowy. Ponadto w jednej klasie może być w obu kierunkach. Ponadto, wewnątrz są one podzielone na specjalnie hodowanych psów na wystawy lub do polowań, o silnych właściwościach roboczych. Hodowane i długowłosy psy, mają długie i miękkie futro.

Dekoracyjne teriery nie wymagają specjalnych umiejętności ani treść starannością. Sport, Office, w przypadku pożaru lub myśliwskie przedstawiciele tej rasy potrzebują odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Bez nich, psy się spod kontroli i zaczynają dostarczać swoim właścicielom wiele kłopotów.

klasyfikacja

Klasyfikacja English dzieli wszystkie teriery na regionalnych wiążących i wydalanie kamieni miejsce na pięć grup:

 • Anglia – 13.
 • Szkocja – 4.
 • Irlandia – 4.
 • -2 Walia.
 • Regiony przygraniczne: Szkocja, Anglia – 4.

Na świecie istnieje ponad trzydzieści ras terier. Są one podzielone na:

 • Dużych i średnich:

– airdale;

– terier lis;

– Manchester terier (gładki);

– yagterer (niemiecki);

– kerry blue terrier, i tak dalej.

 • mały:

– Dzhek Rassel;

– Skye terier;

– Australian;

– Czech

– japoński, itp.

 • Bull Terrier:

– standardowy Bulterier miniaturowy;

– Staffordshire;

– American Staffordshire.

 • Toyterery:

– Australian Silky:

– English toyterer (chernopodpaly);

– Yorkshire;

– Rosyjski toyterer (Moskwa).

pielęgnacja

Pielęgnacja teriery proste. Wirehaired psy wymagają przycinania. Smooth-tygodniowy specjalny szczotka grzebień. Jako uzupełnienie doskonałej masaż rękawicą, promuje lepsze krążenie krwi.

Wełna ma zdolność do samooczyszczenia. Dostaje jej błoto wysycha i kruszy. White terrier gładki doskonale zachowuje swój śnieżna biel i nie wymaga częstego mycia. Wręcz przeciwnie, kąpiel niszczy zdolność wełny do oczyszczenia się.

Ilość i intensywność Aktywność fizyczna jest bezpośrednio zależna od terier specjalizacji. Sportowe i myśliwskie psy potrzebują długie spacery i poważne obciążenie. Toytereram dość dwadzieścia minut, trzy razy dziennie, aby w pełni zaspokoić ich potrzeby, aby przenieść.

karmienie

Wszelkie terrier futro lub wymaga odpowiedniego zbilansowaną dietę. Niektórzy właściciele wolą karmić swoje zwierzęta naturalne karmy dla zwierząt domowych, inne – suche. Obie opcje są dopuszczalne do terierów.

Pamiętaj, że sucha karma zawiera wszystkie niezbędne witaminy, mikro i makroelementów. Przez naturalne suplementy żywności koniecznie pomóc zrównoważyć siłę zwierzęcia poprawnie. Jeśli jest to pożądane, po zakupie szczenię to można przetłumaczyć na jeden lub inny typ podawania. Najważniejsze – to zrobić stopniowo.

Bryła energii

Milion silna armia fanów tych psów otrzymali po premierze filmu „Maska” w 1994 roku. Tej samej rasy powstał w Anglii w 18 wieku. „Jednostka” uważa się wielebny Jack Russell dał swoje psy hodowlane od ponad 65 lat. Szukał zwartą Hardy Hunter i wyważone, z silnymi szczękami i dźwięcznym głosem.

Krótki opis psów:

 • bardzo aktywne i zabawy;
 • nieufny wobec obcych;
 • niekłopotliwy z dziećmi;
 • Trzeba przyzwyczaić się do innych zwierząt;
 • średnia złożoność szkolenia.

Wymaga wielkiego wysiłku fizycznego. Waga w zakresie od 6 kg, wysokość 30 cm, samice – 26 cm, długość życia 16 lat.

Nowoczesne skała ma kilka podziałów według różnych kryteriów:

 • Typ sierści:

– Jack Russell terrier gładki, najlepszym rozwiązaniem Norn myśliwski pies pracujący. Wełna nie jest przeszkodą lasagne przez wąskie otwory. Gęsty podszerstek jest dobrze chronione przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

– długowłose (włosami) wygląda owłosiona. Wynika to z faktu, że włosy nie są wyrównane do organizmu zwierzęcia.

– pośrednia (łamany – uszkodzone). Takie psy nie zapuścić brodę i brwi, mocno włosów na ciele i nie przykleja się we wszystkich kierunkach.

 • kolor:

– biały garnitur i tan;

– kolor biały z czarnymi plamami.

Terier gładki płaszcz na polowanie musi być wyraźnie widoczne. To dlatego biały garnitur została ustalona w miotach z selektywnej hodowli. Biały pies myśliwski trudno pomylić z drapieżnika, a zatem mniej prawdopodobne, aby przypadkowo zastrzelić ją.

Psy tej rasy stają się nie tylko do polowań. Stanowią one doskonałe zwierzęta lub partnerów w frisbee typy psów sportowych czy freestyle.

trochę radości

Mały pies może być doskonałym towarzyszem. Rosyjski toy terrier gładki doskonale nadaje się do tej roli. Różne kolory: brązowy, czarny, niebieski, czerwony (niekoniecznie wszystkich opcji i Tan) – sprawia, że rasa ta jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Rasa ta została stworzona w Moskwie (ZSRR), 1958. Oficjalnie uznana przez FCI w 2006 roku. Istnieją dwa rodzaje toychikov – długowłosych i krótkowłose. Dla pierwszej warstwy wymaga odpowiedniej opieki: grooming, pralka, na wystawę – układanie. Smooth bardzo mało wymagające w opiece. Masę zwierzęcia jest mniejszy niż 3 kg, wysokość – w odległości 28 cm, kobiety nieco mniejsza.

Zalety:

 • nie wymagają dużych klatek lub mieszkania;
 • On je bardzo mało, w tym suchej żywności;
 • inteligentny, łatwy do szkolenia;
 • figlarny i mobilnych;
 • Oni dobrze dogadują się z dziećmi;
 • dobrze żyć z innymi zwierzętami;
 • nieufny wobec obcych;
 • Mają charakter odważny, gotowy bronić swojego właściciela, niezależnie od wielkości sprawcy.

Kochający psy, miłość pocałunki, żyć 12-15 lat. To zwierzę jest wyłącznie do użytku domowego aresztu. troska o nich jest prosta: raz w miesiącu, aby przycinać paznokcie, kilka razy w roku, aby kupić. Krótkowłosy, który nie wymaga przycinania i czesanie włosów. Najważniejszą rzeczą dla dziecka – czuć pełną i niezbędną częścią rodziny.

wybór

W dzisiejszej hodowli psów są najbardziej pożądane są dwa kierunki – sport i dekoracyjny. psy sportowe wymagają specjalnych warunków przetrzymywania oraz szczególne umiejętności swoich panów. Ozdobne dostępny do prawie każdego. I najbardziej popularnych małych ras, takich jak rosyjski toy terrier gładką powłokę.

Najmniejszy dorosły pies na świecie uznała Yorkshire Terrier, posiadanych przez Arthura F. Marplsu (Anglia). Wysokość kłębu była 6,3 cm, całkowita długość korpusu od czubka nosa do ogona – 9,5 cm, żywa waga – tylko 113 g.

W Rosji, najczęstsze gatunki tererskih na dzisiaj to:

 • Staffordshire (czarne gładki średnich terier);
 • Airedale (jedna z największych ras);
 • Dzhek Rassel;
 • Yorkshire Terrier;
 • American Pit Bull Terrier (pies walki);
 • czarny terier (serwis).

Preferencje, oczywiście, są różne. To wszystko zależy od temperamentu człowieka, jego możliwości finansowych, wieku, stanu zdrowia, a nawet miejsca zamieszkania.

Takie skały jak gładki toy terrier (mini), stają się coraz bardziej popularne. Zdecydowana większość ludzi żyje w stresujących warunkach zatłoczonych miast. Sustain nowoczesny gorączkowe tempo życia jest bardzo trudne. Najbardziej przystępne cenowo i łatwe w relaks – kochający żywą istotą. Tiddly pies – idealny do miejskich mieszkaniach.