841 Shares 2698 views

Audi A6 C5: strojenie samemu

Używane samochody klasy biznes są bardzo atrakcyjne, ponieważ umożliwiają uzyskanie wysokiego (według współczesnych standardów) poziomu wydajności przy koszcie nowych modeli budżetowych. W tym przypadku, podobnie jak inne maszyny, można je poprawić przez strojenie. Jednym z takich modeli jest Audi A6 C5. Tuning jest omawiany dalej.

Funkcje

Ten samochód jest niemieckim modelem klasy biznesowej. C5 jest drugim generacji A6. Chociaż w rzeczywistości w zakresie producenta nie jest oddzielony od Audi 100, wyprodukowanego od 1968 roku. Indeks C5 oznacza, że samochód jest piątym generowaniem tej serii. Podczas produkcji samochód przeszedł dwa restyling: w 1999 i 2001. Koszt tego wynosi średnio 200-400 tysięcy rubli.

Ze względu na kompleksową konstrukcję A6, C5 wymaga regularnej konserwacji, a części nie są drogie, więc zwykle samochód nie jest kupowany za ostatnie pieniądze. Niemniej jednak ten samochód nie należy do młodzieży i sportu ani w klasie, ani na obrazie, więc tego rodzaju tuning większości wersji jest słabo rozwinięty. Wielu z tych, którzy modyfikują C5, są ograniczone do niewielkiego wzrostu wydajności silnika.

A jednak niektóre wersje mają duży potencjał. Ponadto są modyfikacje S i RS. Najbardziej odpowiednią dyscypliną dla tego samochodu jest pogłębienie, w którym nawet standardowy RS działa dobrze, dzięki dużej mocy i pełnemu napędowi. W obrębie pierścienia jest rzadki ze względu na jego duży rozmiar i wagę. Z drugiej strony model nadaje się do roli wygodnego samochodu z powodu dużej gładkości przebiegu i komfortowego wnętrza, dlatego wskazane jest ulepszanie go w tym kierunku.

Ciało

Samochód był prezentowany w sedanach i wozach. Jeśli chodzi o każdy używany samochód, istotne jest ponowne malowanie Audi A6 C5. Tuning tego rodzaju pozwala nie tylko zrekompensować ograniczone możliwości wyboru koloru przy zakupie, ale także usunąć obecne defekty w postaci wiórów i zarysowań. Koszt takich prac w warsztatach wynosi średnio 100 tysięcy rubli. Możesz znacznie oszczędzić wynajmując kamerę do malowania i wykonując tę pracę.

Jeśli chodzi o spódnice, to ze względu na mianowanie i reputację A6 ekstremalnych opcji można znaleźć rzadko nawet w modyfikacjach S i RS. Ogólnie ogólne zmiany ciała są stosunkowo rzadko stosowane w większości modeli klasy biznesowej. Najczęściej w ten sposób aktualizują powierzchnię zewnętrzną, instalując elementy nadwozia na pierwszych samochodach z późniejszych wersji. Tak, można zastąpić restyling szczegóły optyki, lusterka, zderzak Audi A6 C5. Tuning tego rodzaju jest bardzo kosztowny, zwłaszcza jeśli używasz oryginalnych elementów nadwozia. Tak, koszt oryginalnego reflektora wynosi około 40 tysięcy rubli, zderzaka – 25 tys., Itd. Zastosowanie nieoryginalnych części można znacząco obniżyć koszt takiego dostrajania. Reflektory Audi A6 C5, a także zderzaki, koszt od 4 tysięcy rubli, lustra – od 1,5 tys. Lat, latarnie i protivotumanki – od 900 rubli itd.

Silnik

A6 tego pokolenia tradycyjnie miał szeroki zakres silników, w tym 11 silników, niektóre z nich są prezentowane w kilku wersjach wykonania. Wśród nich są 2 silniki Diesla i 3 wersje turbo. Tuning jednostki sterującej jest najczęstszym sposobem modyfikowania silników z silnikiem nadcięciowym takich maszyn. Dostrajanie chipa Audi A6 C5 pozwala uzyskać średni wzrost 40 litrów. Z. I 70 Nm dla tych wersji. Modyfikacje tego typu silników atmosferycznych nie są tak powszechne, gdyż ich zwiększenie wynosi około 15 litrów. Z. I 25 Nm. Koszt strojenia chipów wynosi od 500 do 600 USD.

Bardziej poważniejsze strojenie, sugerujące ingerencję w konstrukcję silnika, jest znacznie mniej powszechne. Choć niektóre modyfikacje są zawarte w pakietach oferowanych przez warsztaty. Są trzy lub cztery pakiety (etapy), z których pierwszy polega na strojeniu chipów, a kolejne czynności obejmują wymianę układów dolotowych i wyciągowych itp. Można przejść na swój sposób niezależnie od stopnia stopnia i metod interwencji w silniku. Naturalnie wymaga to wiedzy w tej dziedzinie.

Przekazanie

A6 C5 został wyposażony w pięć wariantów skrzyni biegów: 5-biegowa mechanika i automatyczna, 6-biegowa manualna skrzynia biegów, 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów, wariator. Napęd na przód lub w całości. Automatycznie ustawiane są również tunele, przyspieszając przełączanie. Istnieją zestawy krótkotrwałe dla Audi A6 C5. Ulepszanie poziomu poważniejszego polega na zastąpieniu sprzęgła i ustawieniu przekładni. Ustaw róŜnice samohamujące.

Podwozie

Przednie zawieszenie C5 jest niezależnym połączeniem wielofunkcyjnym. Tylne wersje napędu na przednie koła są reprezentowane w wersji półautomatycznej, a wersje na wszystkie koła są również wielozadaniowe. Ponadto dostępne było zawieszenie pneumatyczne.

W projektowaniu biegu jezdnego na takich maszynach rzadko interweniowano, ponieważ ze względu na złożony układ zapewnia dobre osiągi Audi A6 C5. Tuning jest najłatwiejszy do wykonania za pomocą zawieszenia śrubowego. Szczegóły takie mogą kosztować od około 20 tysięcy rubli do wariantów początkowego poziomu i do 200-300 tysięcy w przypadku pełnej regulacji zawieszenia. W przypadku poważniejszego strojenia, należy zmienić dźwignie, stabilizatory.

Za pomocą elementów pneumatycznych można zmienić wysokość jazdy. Wszystkie mechanizmy hamulcowe samochodu są tarcze, przednie wentylowane. Wersje Avant mają lekko powiększone tarcze hamulcowe. W przypadku modyfikacji silników o pojemności 2,7 i 4,2 litra zainstalowane są jeszcze bardziej zaawansowane mechanizmy wentylowane.

Uaktualnienie początkowych wersji A6 można wykonać poprzez zainstalowanie układu hamulcowego z modyfikacji sportu lub nawet z Audi A6 C5 Avant. Dostrajanie wersji sportowych hamulców jest bardzo kosztowne. Biorąc pod uwagę, że oryginalny zestaw do RS6 kosztuje 135 000 rubli, cena pakietów tuningowych może przekroczyć 300 tysięcy. Większość opcji wyposażono w koła o wymiarach 15 cali, powyżej sportowe – od 16 cali.

Najprostszym sposobem na zmianę zachowania samochodu, zastępując koła. Ma to wpływ nie tylko na właściwości opon, ale także na wysokość ich profilu, a także promień i masę. Przy wyborze należy kierować się wymiarami dozwolonymi przez producenta. Ponadto należy pamiętać, że wersje napędzane na wszystkie koła powinny być wyposażone w koła o tym samym promieniu.

Projekt wnętrza

Salon samochodowy odpowiada poziomowi klasy biznesowej tego okresu. Oznacza to, że ma wysokiej jakości materiały i bogate wyposażenie. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że wnętrza kompletnych i początkowych kompletnych zestawów są bardzo różne, co jest tradycyjne w tym segmencie. Kierunki strojenia kabiny pasażerskiej i stopień interwencji są inne i są określone przez zespół, a także jego stan.