159 Shares 9233 views

"Fiat Stilo": projekt, wnętrze i charakterystyka techniczna samochodu

Samochód klasy golfowej "Fiat Stilo" pojawił się 15 lat temu. Stało się zamiennikiem jego poprzednika, który był znany jako Fiat Bravo. Nowość została natychmiast znana, ponieważ producenci umieścili w swojej bazie platformę CDH "elastyczną" na przedniej płycie CDH. Podobnie jak samochód Alfa-Romeo 147. Ogólnie model ten ma wiele innych ciekawych funkcji.

Krótko o samochodzie

"Fiat Stilo" został wyprodukowany w dwóch wersjach – z 3 i 5 drzwiami. Producenci, rozwijając koncepcję samochodu wiedzieli, że czeka ich poważna konkurencja. W końcu klasa golfowa jest bardzo nasyconym segmentem. Modele z tym związane, prawie każdy automaker. Ale włoska firma "Fiat" zawsze była znana z modeli superkomputerowych. Tak więc konkurencja nie przestraszyła producentów.

Maszyna w pełni uzasadnia jego nazwę. Stało się, nie jest trudne do odgadnięcia, z włoskiego słowa "styl". Przednia część wygląda bardzo oryginalnie. Zwraca uwagę na ostre reflektory i mocne wloty powietrza, dając wygląd sportowców i agresji. Nadal nie jest źle patrząc na masywne boki. I wykończenie obrazu wykrawania, widoczne na okapie.

Wymiary modelu są niewielkie. Wersja 3-drzwiowa ma długość 4180 mm. Model z 5 bramami – 4250 mm.

Projekt wnętrza

"Fiat Stilo" posiada bardzo ergonomiczne i praktyczne wnętrze. Tak więc, tylne siedzenie można składać w częściach. I każdy z nich może być przemieszczany tam iz powrotem. Można również zmienić kąt oparcia. Z przodu fotel pasażera można łatwo składać w celu transportu długich ładunków o dużych wymiarach.

Siedzenie kierowcy zostało zaprojektowane przez twórców we wszystkich szczegółach. Jest wyposażony w różne elektryczne regulacje, dzięki czemu można szybko wyregulować lądowanie. Istnieje nawet możliwość regulacji wspornika lędźwiowego. Niemożliwe jest nie zauważyć idealnie dopasowanego odcinka steru i jego średnicy. Na szprychach, ponadto, dogodnie zlokalizowane przyciski, z którymi można sterować systemem audio.

Deska rozdzielcza również wygląda lakonicznie. Prędkościomierz najpierw przyciąga twoje oko. Obroty obrotowe są bardziej skromne. I obok drzwi ekranu komputera pokładowego. Tu jest radio – tuż pod deflektorami wentylacyjnymi.

W samochodzie Fiat Stilo będzie dla wszystkich komfortem – zarówno kierowcą, jak i pasażerem. Za nimi jest wystarczająco dużo miejsca, nawet w wersji 3 drzwiowej.

Aktualizacje z 2004 r

Od połowy 2000 roku Fiat Stilo zaczął się wydawać w zaktualizowanej wersji. Ponadto do składu dodano wagon kombi. Wygląd, oczywiście, samochody nie zmieniły się zbytnio. Zmiany dotykały przede wszystkim pleców. Optyka przeciwmgielna wbudowana w tylne światła, na przykład. A tylne drzwi zostały całkowicie odbudowane. Listwy boczne z zderzakiem zaczęły malować pod kolorem nadwozia.

Nawiasem mówiąc, trzeba powiedzieć kilka słów o zawieszeniu. Ona w Fiat Stilo okazała się bardzo udana. Umiarkowanie wygodne i jednocześnie sportowe. Dzięki temu samochód łatwo przechodzi wszelkie nieprawidłowości i stawy. Nawet głębokie dziury są przezwyciężone.

Warianty jednostek napędowych

Wiele osób interesuje się logicznym pytaniem – jaki samochód ma ten samochód? "Fiat Stylo" w Rosji jest dostępny z 1,6-litrową silniczką 103-silnikową, znaną jako R4 16V. I w dwóch poziomach wykończenia. W Europie można znaleźć ten sam model w sześciu różnych wersjach. Jest bardzo popularny model o mocy 95 KM, z którą samochód przyspiesza do 180 km / h. I że strzałka prędkościomierza osiągnęła "setki", zajmuje 12 sekund. Główną zaletą tego modelu jest koszt. Łącznie 6,5 litra paliwa zużywa sto kilometrów w trybie mieszanym. Wersja z pięcioma siedzeniami wymaga nieco więcej benzyny – 6,7 litrów. Wagon wagonu zużywa najwięcej – 6,8 litra.

Istnieją również inne silniki benzynowe. Najmocniejsza wersja turbodiesla wytwarza 140 KM – to Multijet R4 16V. Najlepszym silnikiem benzynowym jest silnik o mocy 170 KM R5 20V o pojemności 2,4 litra. Nad maską agregatów "Fiat Stilo" ustawiono 133, 100 i 115 litrów. Z.

Najszybszą opcją jest samochód z silnikiem o mocy 140 KM z turbodoładowaniem. Maksymalna prędkość wynosi 203 km na godzinę. I, oczywiście, koszt. Dla 100 km cyklu mieszanego potrzebny jest tylko 5,4 litra oleju napędowego.

Inne niuanse techniczne

Samochód "Fiat Stilo" jest dobry, ponieważ oferuje szeroki wybór sprzętu. Kontrola klimatyczna, wspomaganie kierownicy, elektryczne lusterka i szkło, podgrzewane fotele i dysze podkładki, parktronic, rejs, poduszki powietrzne w ilości 8 sztuk – jest to tylko niewielka lista wszystkich rzeczy, które można pakować.

Inną ciekawą rzeczą jest to, że istnieją wersje z zarówno 5-biegową i 6-szybką "mechaniką". Są też modele z 4-pasmowym "automatycznym".

Jeśli ktoś chce kombi, warto wiedzieć – w tej wersji jest dużo miejsca. Duża przestrzeń bagażowa, której objętość można wyregulować dzięki transformowanemu tylnym siedzeniu, plus wiele różnych pudeł i kieszeni. Nawet jest rękawiczka.

Co mówią właściciele?

Warto też wspomnieć o "Fiat Stylo". Przeważnie pozytywne. Wielu cieszy się z dużej ilości elektroniki w kabinie. Jest to wygodne i znacznie upraszcza proces prowadzenia pojazdu. Ponadto samochód spełnia wymagania kierowcy – reaguje na każdy ruch kierownicy. Wnętrze jest ciche, izolacja akustyczna jest doskonała. I zawieszenie jest dobre – nierówność idealnie się wygładza.

Podziały się zdarzają. Podobnie jak w przypadku innych maszyn. Ale części zamienne Fiat Stilo są niedrogie, co również podoba.

Teraz model "Stilo" z 2006 r. Można kupić za około 250-285 tysięcy rubli. Normalna cena solidnego i niezawodnego samochodu. W każdym razie ten samochód jest idealny do jazdy po mieście i nie bardzo odległej podróży.