503 Shares 3346 views

Format Norman – co to jest? Co do spotkania w formacie „Norman”?

Nie wszyscy ludzie są głęboko zorientowani w zawiłościach polityki. Jednak na poziomie minimalnym niezbędnym dla każdego. Na Ukrainie nie jest prawdziwa wojna. Jest jakiś sposób dotyczy wszystkich mieszkańców byłego Związku Radzieckiego. Dyplomaci próbują rozwiązać konflikt na różne sposoby. Jeśli zagłębić się, należy uruchomić na określenie formatu „Norman”. Zwrot ten oznacza tylko jeden ze sposobów na wpływ polityczny konflikt bok. Czym się różni od innych, jakie są jego cechy? Załóżmy zbadać.

Przypomnijmy, konflikt

Pod koniec 2013 roku po to wybuchło na Ukrainie kryzys polityczny. Niektórzy eksperci twierdzą, że jest to w zasadzie nie zakończył, trwający ponad dekadę, błyskanie, potem był spokój na jakiś czas. W kraju znajduje się w samym sercu Europy, jest to tranzyt towarów i energii. Jest w znaczeniu utrzymania go w względnego spokoju, pracy na jakim formacie „Norman”. Jest to bardzo ważne dla gospodarki okolicznych państw. Rzeczywiście, Europa i Rosja są wystarczająco ściśle ze sobą związane. Współpraca handlowa systematycznie opracowane przed eskalacją kryzysu. Mówi się, że sam konflikt ukraińsko powstał w tym względzie wyraźnie widocznego postępu w kierunku poważnego współzależności gospodarczej. Na Ukrainie doszło do zmiany władzy. Nie wszystkie jego obywateli zgodził się z formy i treści nowego kierownictwa. Krym pośpiesznie zmienił przedstawienie stanu, ale w Doniecku i regionów Ługańsk był aktywny ruch separatystyczny. Kijów odpowiedział na nim operacji antyterrorystycznej. Błysnął prawdziwą wojnę. Format „Norman” – jest to proces negocjacyjny, w których kraje próbują ugasić konflikt zbrojny, decyzja o przeniesieniu go do „pokojowego toru.” Wysiłki należy zauważyć, nie zawsze są skuteczne. Jednak złożoność problemu jest bardzo duża.

Jaki jest format „Norman”

Teraz zobaczmy, który został znaleziony. Dla formatu „Norman” negocjacji – nie jest jedyną formą wysiłków dyplomatycznych mających na celu rozwiązanie konfliktu. Nawiasem mówiąc, on przyszedł prawie przez przypadek. Chociaż takie nie jest w dyplomacji. Ale dla widza pojawienie się takich spotkań formacie wyglądał szczęśliwy zbieg okoliczności. W czerwcu (sześć numerów) w 2014 roku były obchody lądowania aliantów na plażach Normandii. To właśnie tam, że Władimir Putin po raz pierwszy spotkał się z nowym prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko. Po krótkiej rozmowie został zorganizowany przez przywódców Francji i Niemiec. Od tego momentu Urodziłem format „Norman”. Mówi o rozliczeniu ukraińskiego konfliktu, w którym wzięło udział czterech zainteresowanych stron. Z UE, które mają być przekazane przedstawiciele Francji i Niemiec. A także Ukraina i Rosja wysłać swoich ministrów spraw zagranicznych. Co do zasady, w formacie „Norman” – spotkanie ministrów spraw zagranicznych. Kierownictwo wyższego szczebla w tej konfiguracji przekazywane kilka razy.

W przeciwieństwie do formatu „Geneva”

Należy przypomnieć, że pierwsza ukraińska sytuacja razrulit spróbował nieco inny skład. Innym 17 kwietnia 2014 sprawa została omówiona przez przedstawicieli tych samych stron, ale z udziałem Stanów Zjednoczonych. Format ten został nazwany „Genewa”. Jego zasadnicza różnica – udział w negocjacjach dyplomatów zagranicznych. Oni oczywiście presję na Europejczyków, aby zrealizować swoje cele. W tym przypadku problemy i aspiracje UE nie jest szczególnie brane pod uwagę.

Rosyjscy negocjatorzy są więc uważane za nieprzydatne konfiguracja. Wojna wybuchła na naszym kontynencie. Dlatego powinien on zapobiegać te państwa bezpośrednio zainteresowane. Tym bardziej, że stanowisko USA wydaje się niejednoznaczna. Oznacza to, że są one często winę za wybuch działań wojennych, pamiętając o historycznych wydarzeniach siedemdziesiąt lat temu. Odnosi się to do początku II wojny światowej. Nie jest też bez Zjednoczonych. I to właśnie państwo otrzymała dywidendy od milionów zgonów.

Istotą formacie „Norman”

Mając do czynienia z uczestnikami muszą zrozumieć sens polityczny jest to, że z kompozycji. Fakt, że format „Norman” nie pojawił się przypadkowo. Jest to próba (nie jest jeszcze jasne, udane lub nie) z UE z USA „aby rozwiązać”. Nie jest tajemnicą, że przywódcy Unii Europejskiej nie jest sam w podejmowaniu decyzji. I można było spojrzeć na sytuację przez palce, aż sprawa przyszedł przed wojną. Z punktu widzenia Federacji Rosyjskiej członkowskie muszą teraz „bałagan”. Ich obowiązkiem jest to, że aby pozbyć się go bez poważny kłopot na całym świecie nie jest możliwe. Jak mówią eksperci, plan USA nie jest niczym nowym. Ameryka przyczynia się do gorącego konfliktu, sam pozostając na uboczu. Podobnie jak w ubiegłym stuleciu, USA pomoże broni i innych niezbędnych towarów do walczących stron, a więc rozwiązywania własnych problemów. Takie uproszczone swój plan.

Ale „nie ma głupich”

Format spotkania „Norman” powstała jako przeciwwaga dla agresywna, nawet do pewnego stopnia nikczemnych planów granicą hegemona. Bez względu na to w jaki sposób zależny UE z USA i chcą już żyć. Żaden kraj nie ma ochoty stać się ofiarą. Więc spróbuj podać Eurasian przestrzeni, aby pokazać niezależność. Oznacza to, że aby rozwiązać problemy ze sobą, bez bezpośredniego zaangażowania USA. Po tym wszystkim, aby umrzeć w gorącej wojny mają swoje mieszkańców, jeśli nie jest aktywne podejmowanie działań ochronnych. I dotrzeć do Angeli Merkel, prezydent Rosji próbował przez długi czas. Wielokrotnie w swoich wystąpieniach, dotknął na temat stosunków między państwami kontynentu, w celu uwolnienia partnerstwa transatlantyckiego bez „pasterza”. Spotkanie w formacie „Norman” widzi odpowiedź UE na geopolitycznej zugzwang, która objawia się w konflikcie z Ukrainą. Już w 2013 roku, po ucieczce z kraju Janukowycza, stało się jasne, że trzeba bronić swoich interesów wszystkich stron. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. A zakończenie zaostrzeń nie jest jeszcze w zasięgu wzroku.

spotkanie Mińsk

W pełni świadomi, że oznacza Format „Norman”, jest to trudne, jeśli nie brać pod uwagę inne formy kontaktów politycznych. Po tym wszystkim, opisano konfigurację polityczną nie obejmuje jednego z głównych uczestników konfrontacji. Mianowicie, nie wiąże się z przedstawicielami samozwańczych republik w nim. Ale w jaki sposób można powstrzymać ogień, jeśli nie brać pod uwagę opinię bezpośredniego uczestnika kolizji? Jest oczywiste, że taka sytuacja nie jest zadowolony z Rosji, która „sojusznicy” starają się odsłonić agresora. Albo przynajmniej stroną konfliktu zbrojnego. Pod koniec lipca 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie w formacie Mińsku. Pod nazwą stolicy Białorusi, gdzie zdarzenie miało miejsce. Po stronie UE jest udział przedstawiciele OBWE. W Mińsku przyjść dyplomatów z Rosji i byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. Przez negocjacje zaangażowanych w samozwańczej republice.

formaty niuanse

Nie powinno być bardziej rozproszony i rozmawiać o zawiłości polityki. Zwykły człowiek jest jasne, że „tolerować” konieczne jest, aby ci, którzy nie trafia, a raczej ich przywództwa. Ale sprawy nie są tak w geopolityce. interesy „wielkich graczy” są tutaj brane pod uwagę. O ludziach jakoś pomijany. Media mówią nam o wydarzeniach, pomijając fakt, że formaty są bardzo różne od siebie. „Norman” wygląda całkiem oficjalnie. Negocjacje to prowadzone na szczeblu szefów państw lub ich ministerstwa spraw zagranicznych. Sprawy Mińsk. Znaleziono osoba ta nie jest całkiem oficjalnie. W każdym razie, nie wszystkie z nich są uznawane na całym świecie. Jeśli OBWE lub ambasador Rosji na Ukrainie muszą być uznane, a następnie patrząc w kierunku Kuczmy ukośnie. Oraz przedstawicieli republik generalnie nie brane pod uwagę. Mogą negocjować tyle, ile jest to konieczne, ale wypełnić swoje zobowiązania jak nie są wymagane. I nikt nie może zrobić. Dyplomacja nie rozpoznaje LNR DNR i dlatego nikt w świecie nie będzie chronić je w Organizacji Narodów Zjednoczonych, na przykład.

łączenie formatów

Federacja Rosyjska nie pogodzić się z tą sytuacją. Było to konieczne, ponieważ dyplomaci mówią, zalegalizować Rzeczypospolitej. Że jest stworzenie sytuacji, w której społeczność międzynarodowa musiałby potwierdzić ich istnienie, nawet jeśli nie formalnie, ale w istocie. Celem było zobaczyć na stronie republik konfliktu, dlatego negocjacje. Aby to zrobić, nawiasem mówiąc, to było bardzo trudne. Unia Europejska i Stany Zjednoczone mają opór. Był plan „przenieść” rozmów w Astanie. Ale on nie był przeznaczony do realizacji. Trzeba było zorganizować spotkanie „Normandy formacie” w Mińsku. Zatem oba formaty są zjednoczeni przez chwilę. Ale sens to, że nie byli obecni przedstawiciele republik. W związku z tym, że musieli być, choć z zastrzeżeniami, aby rozpoznać. Mówi się, że Merkel i Hollande spotkał się z nimi. Nawiasem mówiąc, ja siedziałem ponad szesnaście godzin. Jednak to było zrobione! Po spotkaniu z opisem formatu Mińsk (z udziałem Republiki) został uznany w świecie.

Co będzie dalej?

To pytanie jest podniesione przez wszystkich myślących ludzi, jeśli nie na świecie, Eurazji, dokładnie. Czy świat przyjdzie na ukraińskiej ziemi, dosłownie wpływa na życie wszystkich, a oto dlaczego. Format „Norman” ma przyczynić się do stworzenia warunków dla powstania nowego porządku światowego. Z pewnością nie jest to każdy widzi. Jednak eksperci twierdzą wprost, że struktura polityczna zmienia się na naszych oczach. Z dnia na dzień rozwija sytuacji, pozwalając zrobić kolejny mały krok w kierunku świata wielobiegunowego. I to jest niemożliwe, dopóki nie napotka hegemona opór ze strony swoich najbliższych sojuszników. Inne kraje mają długi pokaz „w ciemno” niezadowolenie. Ale Stany Zjednoczone zawsze była filarem UE. Że konieczne jest, aby „odbudować” w pierwszej kolejności. Tutaj geopolityczne znaczenie formacie „Norman”.