726 Shares 6891 views

Jurij Łużkow: biografia byłego mera Moskwy

Jurij Łużkow – wybitny polityk i były burmistrz Moskwy. Wokół jego osoby idzie do wielu wątpliwych plotek. Jednak są też tacy, którzy są zainteresowani w biografii Jurij Michajłowicz. Dzisiaj mówimy o tym, gdzie się urodził i studiował byłego burmistrza. W artykule zostaną ogłoszone i szczegóły jego życia osobistego.


Jurij Łużkow: biografia

Urodził się 21 września 1936 roku. Jako miejsce jego urodzenia jest miasto Moskwa. Rodzina przeniosła się do stolicy Rosji uciec głodu 30-tych. Jego ojciec, Michaił, ma farmę zbiornika. Jego matka, Anna Pietrowna była złota rączka w fabryce.

Dzieciństwo i młodość

Do 14 lat Jurij Łużkow mieszkał z babcią w ukraińskim mieście Konotop (obwód Sumy). Uczęszczał do lokalnych szkół i różnych klubów (modelowanie samolotu, rysunek, spalanie drewna). Pod koniec Siedmioletni Jura wrócił do Moskwy. Został przyjęty do szkoły numer 529 (obecnie – № 1259).

student

Po otrzymaniu matura, Łużkow złożył dokumenty w Instytucie petrochemicznym i Gazownictwa. Udało mu się pozyskać członków komisji selekcyjnej. Mężczyzna zaciągnął żądany wydział. To nie może być opisany jako dobry uczeń. Testy dał zły czas, czasami wagary. Ale w odniesieniu do organizacji imprez masowych, to nie był równy.

Jura nie zamierza siedzieć na karku rodziców. Dlatego w swoim wolnym czasie, pracował w niepełnym wymiarze godzin. Jakie są tylko zawód nie opanowali nasz bohater! Łużkow był także woźny, a portier na stacji, i jako kelner w kawiarni.

W 1954 roku skomponował zespół studencki podróżował do Kazachstanu na rozwój ziem dziewiczych. Koledzy wspominali go jako pracowity i zmotywowanej osoby.

Początki kariery

W 1958 roku Jurij Łużkow podjął pracę w jednym z Instytutu Badawczego w Moskwie. Karierę rozpoczął jako młodszy badacz. Dzięki swojej wytrwałości i siły charakteru, był w stanie uzyskać głowę siedzibie laboratorium. A w 1964 roku, a wszystkie czele tego działu.

Kiedy zaczął karierę polityczną? Stało się to w 1968 roku, po przystąpieniu do partii komunistycznej. Kilka lat później, Łużkow został wybrany do rady Babushkinskiy dzielnicy. On pokazał się z najlepszej strony, a wszystko dzięki dobrej edukacji oraz zdolność do gromadzenia ludzi wokół siebie. W 1977 roku Jurij Michajłowicz został wybrany zastępca Moskiewskiej.

Następnie, zmotywowany i ambitny polityk zaznaczył, Borysa Jelcyna i zaprosił go do swojego zespołu. Po życiu, że Łużkowa zmieniła się dramatycznie. W krótkim czasie pracował jego drogę od przewodniczący komitetu wykonawczego miasta do wiceburmistrz Moskwie.

burmistrz

W 1992 roku w stolicy Rosji były błędy z jedzeniem. Olejki towary wydawane kupony. Ludzie za złe. Moskwa burmistrz Gavriil Popov został zmuszony do dymisji. Został on zastąpiony przez Jurija Łużkowa (patrz zdjęcie. Powyżej). Kolejność powołania podpisany przez Borysa Jelcyna.

Nasz bohater od ponad 18 lat jako burmistrza. Łużkow został ponownie wybrany trzy razy – w 1996, 1999 i 2003 roku. Podczas jego „panowania” miasto znacznie się zmienił. Liczba parków, deptaków i placów zabaw znacznie wzrosła. Jednak byli i tacy, którzy krytykowali działalność od Łużkowa.

We wrześniu 2010 roku Jurij Michajłowicz została odrzucona jako mera Moskwy. Dekret został podpisany przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Po tym, Jurij Łużkow i jego rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Tam kupił wygodny dom w kraju.

życie osobiste

Po raz pierwszy Jurij Łużkow poślubił w 1958 roku. Jego wybór był uroczy dziewczyna Marina Bashilova. W tym małżeństwa urodziło się dwóch synów – Alexander i Michael. Dzieci są mile widziane i kochał. Yuri i Marina mieszkała razem przez prawie 30 lat.

W 1988 roku, Łużkow został wdowcem. Jego żona Marina zmarł. W tym czasie ich synowie byli już dorosłe i niezależne. Jurij Michajłowicz był bardzo zdenerwowany po śmierci żony. Jednak po kilku latach pojawiła się nowa miłość w swoim życiu.

27-letnia Elena Baturina zdobył serca znanego polityka. W 1991 roku para ma sformalizowane relacje. Para osiedliła się w przestronnym apartamencie znajduje się w centrum Moskwy.

W 1992 Baturin jej pierwsze dziecko – córka Lena. Jurij Michajłowicz sprawdził się jako opiekuńczy i troskliwy ojciec. Kąpał i swaddled okruchy. W 1994 roku rodzina Łużkow się następny uzupełnianie. Urodziła drugą córkę. Dziecko o imieniu Olga.

Obecnie dziewczęta żyć i studiować w stolicy Wielkiej Brytanii – Londyn. W tym samym kraju, i to były burmistrz Moskwy Jurij Łużkow. On zajmuje się pszczelarstwem. Elena Baturina – udany biznes-woman, których stan ocenia się na kilka miliardów dolarów.