294 Shares 6997 views

Wątróbka i różne przepisy kulinarne do jego przygotowania

Wątróbka rolka jest uważana za talerz bardziej świąteczny, a nie codziennie. Można go przygotować według różnych receptur, które różnią się wykazem dodatkowych składników. Jednak głównym elementem jest pasztet z wątroby, który nadaje talerzowi specjalny smak.


Wątróbka: przepis z olejem

Wątróbka i masło do smaku doskonale połączone ze sobą. W wyniku tego "wspólnoty" uzyskuje się satysfakcjonującą, użyteczną i piękną przekąskę, którą można użyć z chlebem jako kanapkę lub jako talerz. W tym celu jednak lepiej jest, gdy świeże warzywa i zioła "zmniejszają" nadmierną zawartość tłuszczu i zawartość kalorii w pasztetach.

Aby wykonać wątróbkę z masłem, potrzebujesz tych produktów:

 • Wątroba wieprzowa – 1 kg;
 • Masło – opakowanie 200 g;
 • Zjedli się żółtka – 8 sztuk;
 • Cebula, marchewka – 1 szt.
 • Mięso wieprzowe – 300 g;
 • Pieprz czarny i sól – wszystkie do smaku.

Jak gotować wątrobę i wątrobę

Na początku jest cięte razem z skórą na małych kawałkach kwadratowych. Następnie należy dokładnie umyć wątrobę, po czym należy ją wysuszyć przy użyciu ręczników papierowych. Wytnij wątróbkę w tych samych kawałkach, jak bekon. Na dobrze ogrzewanej patelni należy najpierw umieścić tłuszcz, aby smażyć. Wątroba musi być dodawana, gdy z tłuszczu zostanie utwardzona ilość tłuszczu. Teraz wszystko musi być mieszane i smażone w ogniu o średniej mocy.

Warzywa – marchew i cebula – czyszczone, pokrojone w kostkę i pierścienie. Wątroba, gdy rozjaśnia się, należy posypać solą i pieprzem, dodać do niej pokrojone warzywa, wymieszać, zamknąć pokrywkę i gotować w tej pozycji. Okresowo, wieczko powinno być podniesione, aby wymieszać naczynie. Kiedy wszystko jest gotowe, należy otworzyć patelnię, a wątrobę pozostawić do ostygnięcia.

Chociaż chłodzisz naczynie, musisz gotować jajka, wyjąć z nich żółtka i pozostawić białka. Teraz wątróbka wraz z warzywami i boczkiem muszą przechodzić przez szlifierkę do mięsa. Powstałe mięso mielone należy rozgniatać łyżeczką, aby uzyskać gładkość i elastyczność. Może zdarzyć się, że skórka zwiędnie. Następnie należy posypać sokiem po prażeniu wątroby. Trzeba to zrobić, ponieważ łopatka powinna być wilgotna.

W tej chwili żółtki należy pocierać przez sito, które da masę masową, w której należy dodać masło. Te składniki muszą być pocierane razem z łyżeczką. Następnie należy rozprowadzić folię żywności na czystym stole, położyć na niej pastę wątroby w gładkiej, jednolitej i cienkiej warstwie. Aby wyrównać powierzchnię, można używać kołka tocznego, bez nacisku. Po tej pracy na warstwie wątroby, położyć warstwę żółtka, rozprowadzając ją na całym obszarze pasztetu. Bez trudu można to zrobić, jeśli zastosuj łyżkę, wcześniej wrzucono do wrzącej wody i wysuszono później wytrzeć.

Następnym etapem jest kształtowanie rolki z powstałego kęsa. Robienie tego nie jest takie proste, wymaga trochę cierpliwości i umiejętności. Tak, obiema rękami należy obrócić pasztet, a folia jest oddzielona od niej, gdy rolka jest walcowana. W ten sposób owinięty jest cały pasztet.

Produkt jest duży, więc może być natychmiast podzielony na dwie części. Teraz rolki muszą być owinięte w folię i wysłać je do lodówki przez około osiem godzin. Następnie rolka jest gotowa do spożycia, jest dobrze przycinana do porcji, która wygląda dobrze dzięki żółtym wypełnieniu.

Roll z wypełnieniem sera

Aby przygotować wątróbkę z serem, potrzebne będą następujące składniki:

 • Ser holenderski – 100 g;
 • Białe jajka na twardo – 4 szt.
 • Wątroba z kurczaka – 250 g;
 • Gotowane białka – 4 szt.
 • Cebula – 1 głowa;
 • Majonez – 80 g;
 • Żelatyna – 20 g;
 • Przyprawy, olej do pieczenia.

A teraz powiedz, że gotuj bułkę z wątróbką z serem.

Cebula i wątroba, posłać razem do patelni do gaszenia. Gotować, aż kawałki cebuli staną się miękkie. Teraz wątroba, cebula i gotowane wiewiórki są wysyłane do mieszarki w celu wymieszania. Wcześniej należy dodać do swojej gamy soli i przypraw.

Przygotowany ser należy tarty na dużej tarki, a następnie zmieszać z majonezem i gotowanymi żółtkami. Dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolitą masę plastyczną.

Żelatyna powinna być rozcieńczona w 40 ml wody. Następnie należy umieścić ją w kuchence mikrofalowej, aby doprowadzić do wrzenia, a następnie podzielić mieszaninę na dwie części. Teraz każdy z nich należy dodać oddzielnie do sera i masy wątroby, intensywnie mieszając.

Na czystym stole trzeba rozprowadzić film żywnościowy, na którym po raz pierwszy układa się masło serowe, a następnie na górze – wątrobę. Teraz trzeba wytworzyć rolkę, która musi być wysłana do lodówki w celu ochłodzenia przez kilka godzin. Następnie można jeść.

Koreańska marchewka i wątróbka. Przepis ze zdjęciem

Do tego kręgu wymagane są następujące składniki:

 • Wątróbka wołowiny – 700 g;
 • Ser Cream-Curd "Almette" – 200-250 g;
 • Majonez lub jogurt naturalny – 40-50 g;
 • Koreańska marchewka – 300 g;
 • Jaja gotowane – 4 szt.
 • Zieloni, sól, przyprawy – smak.

Jak gotować wątróbkę z marchewką

 1. Gotować wątróbkę w wodzie, aż będzie gotowa, kilka razy przemykać miarkę do mięsa. Sól gotowa na ziemię i pieprz.
 2. Dodać ser do niego, intensywnie mieszać.
 3. Nakręć mięso na folię w kształcie prostokąta.
 4. Marchew mielony w mikserze, zmieszany z majonezem. Położyć mieszaninę na warstwie wątroby.
 5. Gotowane jaja drobno posiekane, zmieszane z majonezem i nałożone na warstwę marchwi.
 6. Na obwodzie patelni posypać ziołami i wrzucić do rolki. Pakowane w foliowy produkt wysyłane do lodówki przez kilka godzin. Potem można jeść w wątrobie.