626 Shares 6502 views

Jak upiec dynię w piecu w całości i plasterki

Dynia, pieczona w piecu z plasterkami, jest prostym smacznym daniem, które nigdy się nie nudzi. Może służyć jako deser, trochę słodzący. Lub używać jako naczynia bocznego. Porozmawiajmy o tym, jak piec dyni w piecu w języku tajskim z kremem. Zastanów się też bardziej tradycyjnie ostra wersja.


Jak upiec dynię w piecu z przyprawami

Użyj obierania warzyw. Z tym wyciąć skórę z dyni. Z nożem usuń nasiona. Podgrzej piekarnik. Wymieszaj pikantną paprykę z imbirem, dużą solą morską i kilkoma pudełkami zielonego kardamonu. Plasterki dyni nie powinny być bardzo grube: grubości od półtora do dwóch centymetrów. Z tego zależy bezpośrednio od tego, ile piec dyni w piecu w odpowiednim czasie. Jeśli kawałki są grube, czas gotowania wzrośnie, a powierzchnia warzyw może wyschnąć. Plasterki należy układać w gęstych rzędach w formie ogniotrwałej, bogato naoliwionej, powyżej miejsca przypraw. Duża ilość soli powinna być mniejsza, ponieważ małe będą szybko rozpuszczać się w soku z dyni, co spowoduje, że potrawa stanie się wodnista. Piec dyni nie powinna przekraczać jednej godziny. Serwować powinien być ciepły.

Jak upiec dynię w piecu w języku tajskim

Ten niezwykły deser, zwany też sankaya lub kremem z dyni, wygląda bardzo egzotycznie i będzie prawdziwą niespodzianką dla Halloween. Jednak w dowolnym innym dniu będzie dla Ciebie i Twoich gości nie mniej. Pomimo pierwotnego wyglądu, jest bardzo prosty w przygotowaniu. W Tajlandii jest sprzedawany w każdym rogu przez sprzedawców ulicznych słodyczy. Jedna sztuka może całkowicie zastąpić całe śniadanie ze względu na dużą zawartość węglowodanów. Weź jedną okrągłą i dojrzałą dynię, dokładnie umyj. Wyciąć ogon – dostaniesz okrągły otwór. Poprzez to, musisz usunąć nasiona i przegrody bez cięcia dyni (najlepiej jest to zrobić przy użyciu ostrej łyżeczki). W zagłębieniu wlać krem (w oryginale – mieszaninę jaj, cukru palmowego i mleka kokosowego) i piec w piecu.

W Tajlandii wykorzystuje się parowce. Podczas dyni pieczenia, krem w środku zamarza i staje się wystarczająco gęsty, co pozwala następnie wyciąć owoce na kilka starannie plastry. Suche ciepło piekarnika wciąż nie nadaje się do wypieku takiego deseru. Aby przybliżyć właściwości do właściwości parownika, można umieścić pojemnik wody pod tacą do pieczenia. W autentycznej recepturze, przed pieczeniem dyni w piecu, krem staje się zielonkawy i jest smakowany liśćmi pandanu. Możesz w tym celu waniliowy lub cynamonowy. Piekarnik potrzebuje czterdzieści pięć minut, możesz sprawdzić gotowość, naciskając dynię widelcem. Deser musi być schłodzony i pokroić w plastry w kształcie kołowy.

Custard według klasycznej receptury

Zajmie pół litra zwykłego mleka kokosowego, dwa żółtka, cukier do smaku i kilka łyżek mąki (jest zagęszczaczem). Weź czysty pojemnik i trzepaczkę. Wrzuć cukier żółtkami do białej masy. Dodać mąkę, złamać grudki. Ostrożnie wlać do gotowanego i schłodzonego mleka i podgrzewać, a następnie gotować.