121 Shares 2164 views

Biografia Dalia Grybauskaite. Kariera polityczna i życie osobiste

Każdy polityk jest bardzo łatwym celem dla prasy, który jest gotowy do kopać nawet w ciemnej przeszłości, nawet w brudnej bielizny z przedstawicielem „uprawnień, które są”, licząc na skandal lub przynajmniej skromny rasistowskie.


początku drogi

Obecny i działa na drugą kadencję z prezydentem Litwy Dalia Grybauskaite, którego biografia jest dość typowe dla wszystkich postsowieckich polityków, stała się ostatnio przedmiotem ożywionej i czasami dość hulaszczy dziennikarstwa śledczego.

Urodziła się 1 marca 1956 roku w Wilnie nijaki rodziny. Liceum ukończył przyszły polityk sprawa: Certyfikat geja z „trójki”. Może dlatego z uniwersytetów musieli poczekać i dziełem zwykłych pracowników w dziale z lokalnych ujęć Philharmonic, ale to nie wystarczyło na długo: a rok później młoda ambitna dziewczyna poszła do północnej stolicy.

Biografia Dali Grybauskaite, w okresie Leningrad jest uważane za bardzo tajemnicze. Oficjalna wersja mówi, że na początku była to normalna produkcyjnym (który przypomina sama Madame prezydenta), a następnie „Rot Front” jest tłumaczone w laboratorium chemicznym słynnego radzieckiego przedsiębiorstwa.

Jaki dokładnie był zaangażowany w służbę dla przyszłego polityka, nie jest dokładnie znana, ale praca w fabryce dał szereg zalet: po pierwsze, prawo do tzw tymczasowy .. Ogranicz miejsce zamieszkania, który nie był dziwny przybysz z dalekiej republiki dziewczyny, a po drugie, konieczne doświadczenie w pracy, przydatne do wprowadzania prestiżowej uczelni, która jest Leningrad State University. Żdanow.

formacja

Należy zauważyć, że biografia Dali Grybauskaite bezsprzecznie udowadnia tylko jedno: determinacji i wytrwałości nie byłoby utrzymać. W 1976 roku wziął pokwitowanie działu wieczorem wydziału ekonomicznego Leningrad State University. Pracować dla następnego prezydenta nie opuści fabrykę. Dziś koledzy mówią fanatyczny skupić się na swoich badaniach, maksymalną koncentrację i kompletny brak prywatności. Takie specyficzne zachowanie było przyczyną wielu spekulacji.

Po ukończeniu studiów w 1983 roku, wczorajsza uczeń wrócił do domu. Kolejne zakręty wydarzeń w jej życiu pośrednio potwierdzają, że praca jego działalności nie było w „pchanie ciężkich wozów”, jak mówi Grybauskaite i niepohamowany zapał do publicznej wiadomości. Wspomnienia kolegów patrzy celowy, ideologiczne i zapalonym neproshibaemoy Komsomołu.

Doświadczenie zawodowe

Być może ta wersja ma prawo do istnienia, ponieważ po powrocie na Litwę, poszła do pracy nie tylko w dowolnym miejscu i wykładowca w Wyższej Szkoły Partyjnej. Ta instytucja opublikowała wielu polityków zarówno Radzieckiego i litewskiej okresie niepodległości. Warto zauważyć, że to było robione uczyć, nie mając stopień, ale jako członek KPZR znienawidzonego teraz uważnie.

W 1988 niefortunne nieporozumienie z braku pracy został rozwiązany: udana obrona został koronowany przez fakt, że Rada Naukowa Akademii Nauk Społecznych w ramach Komitetu Centralnego KPZR jednogłośnie głosowali za Środki soiskatelnits tytuł doktora.

Związek Radziecki zaczął „trzask” w tym czasie. Życie publiczne Baltic gwałtownie nasiliły, były wezwania do niezależności, ale do 1991 nie ma informacji o ognistym przeciw reżimowi Dalia Grybauskaite. Biografia mówi, że na początku 1990 roku pilnie pracował w tym samym miejscu pracy, a następnie osiadł w sekretarzem naukowym Instytutu Ekonomii i widocznie nie było żadnych oznak gwałtownego rozwoju.

Początki kariery politycznej

Jak udało się jej wyprzeć byłych towarzyszy, nieznane (aw rzeczywistości bezpośredni przełożony przyszłego prezydenta został zmuszony do ucieczki z lustracji za granicą), ale w 1991 roku było Dalia Grybauskaite w polityce, który czuje się jak ryba w wodzie dzisiaj.

Rodzaj impetem służył jako badania w Stanach Zjednoczonych: przyszły prezydent ukończył kurs w Georgetown University. Od tego momentu zaczyna się prawdziwie oszałamiającą karierę Dalia Grybauskaitė: Biografia wyrósł prestiżową pozycję odpowiedzialności – od dyrektora Departamentu Ministerstwa Spraw Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w 1991 roku do Ministra Finansów w 2001 roku. Ja pracowałem i upoważnione przez ministra w ambasadzie w Stanach Zjednoczonych i ambasadora UE nadzwyczajnego.

Po przystąpieniu Litwy do UE Grybauskaite delegata do Komisji Europejskiej, gdzie krótko koncentruje się na edukacji i kultury, ale w listopadzie 2004 roku jego urząd ponownie powiązany z gospodarką: to komisarz ds Planowania Finansowego i Budżetu.

Pani przewodnicząca!

W tym czasie szybko rośnie popularność. Obiecujący polityk Dalia Grybauskaite, zdjęcia, które są coraz częściej pojawiające się w różnych publikacjach, dostaje bardzo dobrą prasę: są porównywane z Margaret Thatcher, a nawet otrzymał tytuł „Europejskiego Rzecznika of the Year” w 2005 roku. Działania w dziedzinie reformy budżetu europejskiego dostaje dobre recenzje.

Tymczasem w gospodarce Litwy zaczyna się poważne problemy, i Dalia Grybauskaite, którego kariera polityczna jest w pełnym rozkwicie, ostro skrytykował władze, zdobywając czasami bardzo ostre oskarżenie o politykierstwo.

W 2008 roku staje się „kobietą roku” w domu, który jest przy okazji: w przyszłym roku Grybauskaite jest uruchomiony na prezydenta i triumfalnie wygrywa w pierwszej turze, uzyskując prawie trzy czwarte (69,2%) głosów. Chociaż jest to zapis, że zaufanie jest jeszcze nikt honorowane.

Stosunki z Rosją

Kurs polityczny obecnego lidera z największych bałtyckich republiki można scharakteryzować jako agresywne, antyradzieckie i antyrosyjski. Biorąc pod uwagę informacje o niespotykane ideologii, która jest znana Dalia Grybauskaite w młodości, jak również jego przynależność do Komunistycznego Związku Młodzieży i partii komunistycznej, pozycja ta jest czasami uśmiech.

Nikt tak ostro krytykuje Kreml i osobiście do prezydenta Federacji Rosyjskiej, jako Pierwszej Damy Litwy. Grybauskaite wypowiedzi na temat reżimu Putina, publiczne kosztem „państwa terrorystycznego”, żarliwie wspierać Ukrainę w konflikcie, aby jej postać bardzo nieprzyjemne dla rosyjskich władz. Być może to jest zobowiązany do uczestniczenia w kilku skandalach, bo biografia Dali Grybauskaite naprawdę daje znaczne możliwości dla wyobraźni.

brudne polityka

Po serii wywiadów dla mediów międzynarodowych, prezydent Litwy otrzymał ostrą reprymendę od Federacji Rosyjskiej „hartować bezpiecznik Komsomołu i pozostawić kompleksy sowieckiej przeszłości” Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedstawiciel poradził jej, aby

Problemy w zwyczajów, organizowane przez stronę rosyjską, także powinno być wskazówką do prezydenta, konieczne byłoby trochę lepiej, ale Grybauskaite, nie pracował: w wywiadzie, tym razem BBC, powiedziała, że nie będzie rozmawiać z prezydentem Rosji aż do niej porzucić politykę agresywną.

Natychmiast po tym wybuchł skandal kształcie. 09 grudnia 2014 członkowie Parlamentu Europejskiego znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych książka litewski dziennikarz Ruta Yanutene w której biografia Dalia Grybauskaite została dostarczona z bardzo nieprzyjemnym stronie. Doskonałe tłumaczenie, złowieszczy czarny i czerwony okładka, bez wątpienia, pieniądze zainwestowano znaczne prowokację.

Powiedzieć, że książka jest skandaliczny – nie mówiąc już Dalia Grybauskaite, zdjęcia, które kiedyś rozkwitł on-line, oskarżonych o współpracę z KGB, nieczułego karierowiczostwo. Obecny patriotyzm oświadczył po prostu „kolejną warstwę farby” na skrupułów „Red Dale”.

Zmyć te opłaty będą trudne do prezydenta. Europa często żyją na zasadzie znanej anegdoty o nadszarpnięta reputacja: „Co jeśli coś ukradł, czy ukradł coś … Było trochę ciemno historia”

Prywatne życie głowy państwa

Oskarżenia o znieczulica i bezduszność jest również znany sposób osiągnął cel: życie osobiste prezydenta – ściśle strzeżoną tajemnicą: ona nie jest żonaty i nigdy nie było, nawet w małżeństwie cywilnym. Dzieci w tym 59-letniej kobiety tam. Tabloidy nawet próbował „szyć” jej orientacji seksualnej, z której polityk zaprzecza ciężko, powodując burzę złośliwych żartów.

W rosyjskim segmencie Internetu Dalia Grybauskaitė (życie osobiste, fotografie polityków) i kółko staje się przedmiotem dochodzenia i trywialne spekulacji. Następnie załadowano skłonnościach lesbijskich nie mają znaczenia: przeciwnie, twierdzą, że miała romans z wyższych radzieckiego urzędnika, który złamał jej serce.

Wspomnienia byłych pracowników przypisuje Gribauskayte Roman z członkiem komitetu powiatowego Komsomołu: z nim wydaje się być „kissing na ławkach”, pod osłoną ciemności. Z tej tajemniczej wiążą znaków i pracy jako nauczyciel w Wilnie Police College, który nie stopień jak trudno było się tam dostać, a „nieoczekiwanie” z pracy w 1988 roku i „dziwne” zachowanie w 1990 roku, kiedy kraje bałtyckie poszukiwanego niezależność.

niewygodne pytania

Media nie jest na próżno nazywa się „czwarta władza”: prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, biografii, która naprawdę ma jakieś ciemne plamy, regularnie zmuszony odpowiedzieć na bardzo trudne pytania, na przykład: czy ojciec był pracowników Polikarpas Gribauskas NKWD. Polityk twierdzi, że nie ma ognia robocze (jest to rozsądne, córka nawet wziął zaświadczenie w litewskim Centrum Badań Ludobójstwa i Ruchu Oporu).

Zapytaj też, czy biografia Dalia Grybauskaite żenujące informacji o jego współpracy z KGB. Zaatakował prasę, Pani Prezydent twierdzi, że nie ma – był zwykłym studentem i pracuje w fabryce w okresie studiów i pracy w Leningradzie.

W postsowieckich kręgi polityczne

Ściśle mówiąc, obecna elita rządząca byłej łotewskiej SSR jest wątpliwa z punktu widzenia odporności na reputacji reżimu przestępcy. Były prezydent Brazauskas – komunistycznych. Obecny szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Linas Linkyavichus – działacz Komsomołu. Szef komisji wyborczej, do pełnienia funkcji długich 20 lat, Zenonas Vaigauskas – generalnie chwalą autora tezy „ojcem wszystkich narodów” Stalina.

W zasadzie trudno się ideologia ma wielkie znaczenie w życiu polityki: to władze nie starają się „na” i „ponieważ”. A jeśli to stać się członkiem Komsomołu w 14 lat, albo komunistą w 27 – to warto. I Dalia Grybauskaitė wykonane w młodości, to było takie oskarżenia i brzmiały przeciwko niej w ostatnich latach.

Wielu słusznie przypisują to jego antyrosyjskiej pozycji, ale fakt ten nie oznacza, że zobowiązanie do dawnej idei komunistycznych – kłamstwa. Jednak takie oskarżenia są typowe dla całej postsowieckiej polityki, która jest i Dalia Grybauskaite. Biografia, rodzina – czy tak gorliwy Komsomołu Prezes sama, czy jej ojciec współpracował z NKWD – to wszystko jeśli chodzi o nieskomplikowanej ciemnej przeszłości komunistycznej jest wysoce wątpliwe, ale nie do udowodnienia. Archiwa wszechwładnego KGB ściśle strzeże swoich tajemnic, a potworne ilości kłamstw, która produkuje wolnej prasy, w stanie utopić żadnej prawdy.