582 Shares 4064 views

Biografia Fidela Castro. Sposób kubański przywódca

Przez ponad pół wieku, Kuba doprowadziły niekwestionowanym liderem – Fidel Castro. Lata Comandante życia nasycone różnych zdarzeń. Biografia Fidel Castro nie można ocenić jednoznacznie. Na nim jest napisane wiele opracowań, monografii i usunięto dużą liczbę dokumentów. Ktoś nazywa go władcą krajowy, a ktoś dzwoni dyktatora. Comandante wystąpił ponad 600 prób w swoim życiu.


Biografia Fidel Castro: dzieciństwo i młodość

Future kubański władca urodził się 13 sierpnia 1926 w prowincji Orente, w miejscowości Birana. Jego rodzina posiadała niewielki prywatny plantacji trzciny cukrowej. W 1941 roku Fidel zaczął uczelni, którą ukończył z wyróżnieniem. Zdaniem przyjaciół i znajomych, był we wczesnym wieku jest niezwykłe zaangażowanie i ambicja. Następny Castro kontynuował studia na Uniwersytecie w Hawanie. Podczas studiów przyszły Comandante bierze czynny udział w działaniach politycznych Kubańskiej Partii Ludowej. W 1950 roku otrzymał dyplom prawnika i otworzył prywatną praktykę, ale rewolucyjne idee panowały.

W 1953 roku Fidel jest bezpośrednio zaangażowany w atak na dużym garnizonem sił rządowych, ale firma nie powiedzie się. Wiele spiskowców zostały zabite, a reszta jest w więzieniu (w tym Castro otrzymał karę 15 lat). Jednak pod naciskiem społeczności międzynarodowej i Kuby Fulgencio Batisty w 1955 roku, uwalniając więźniów i wysłać je do Meksyku.

Biografia Fidel Castro: Kubańska rewolucja

Kuba obok Comandante powrócił w 1958 roku z Che Guevara. wojujący grupa rebeliantów uzbrojony był z nimi. Po powrocie na Kubę rozpoczął główną akcję rewolucyjną, a ruch partyzancki zaczął nabierać tempa. W 1959 roku rebelianci zdobyli stolicę, a jakiś czas później obalili reżim Batisty. W wyniku rewolucji Fidela Castro został nowym kubański dyktator, szef rządu i dowódcy naczelnego. Zaczął budować socjalizm znacjonalizowane mienie prywatne firmy, a także obszarów średnich i wielkich właścicieli ziemskich. To jest dość zniszczony Comandante stosunki z USA i wiele Kubańczycy zaczęli opuszczać wyspę wolności. Kraj zaczął represji politycznych.

Biografia Fidel Castro: relacja z USA

Stosunki ze Stanami Zjednoczonymi Fidela Castro po rewolucji szybko się pogorszyła. Amerykańskie korporacje z powodu nacjonalizacji pozbawiane własności, że boli Uncle Sam na życie. USA po prostu nie można stracić „vsekaribsky burdel”, który był jednocześnie Kuba. W tym kraju setki milionów dolarów zostały zainwestowane. W 1961 roku CIA podjęła szczególne działanie, które jest powszechnie znany jako lądowaniu w Zatoce Świń. Na wybrzeżu wyspy Amerykanów spadła zespół dobrze uzbrojonych i wyszkolonych najemników, składający się głównie z Ameryki Łacińskiej i zbiegłych Kubańczyków. Byli do podjęcia działań wojskowych, aby zapalić powstania i obalenia reżimu Castro, ale zostali pokonani. Jednocześnie Fidel aktywnie współpracuje z ZSRR. W 1962 roku radzieckie pociski stacjonowały na wyspie, co doprowadziło do Karaibów kryzysu.

Rozwój ekonomiczny Kuby

W latach 1960-1970 gospodarka kraju rozwija się bardzo szybko dzięki przyznania pomocy Radzieckiego. Kwitnienie turystyka, medycyna staje się wolny, zwiększenie umiejętności. Jednak opozycja jest wciąż bardzo silna. Anty-Castro opowiadają nawet niektórych dawnych kolegów. W ciągu 80 lat ZSRR przestaje pomagać Castro, co prowadzi do poważnego kryzysu gospodarczego. W 1990, Kuba okazuje się najbiedniejszym krajem w regionie. W 2008 roku kubański przywódca z powodu złego stanu zdrowia rzeczywiście przekazał władzę swojemu bratu Raul.

Fidel Castro. Biografia. Prywatne życie Comandante

Wiarygodnych danych na temat prywatnego życia kubańskiego przywódcy, nie dużo. Według oficjalnej biografii, był dwukrotnie żonaty, ale jest podobno do niego wielką liczbę powieści. Comandante ma siedmioro dzieci.