335 Shares 7291 views

Kenijczyk herbata: historia i cechy napoju

Herbata – napój, bez którego niemożliwe jest wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka. Różnorodność gatunków pozwala zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Trudno jest powiedzieć, który z nich jest najbardziej smaczne. Herbata może być czysty czarny, zielony, z dodatkiem owoców, a nawet trawy. Niektóre odmiany wybrać?


Miłośnicy dobrego smaku i bogatym aromacie ofercie tart spróbować czarnej herbaty uprawiane w Afryce – w Kenii. Według jego smak, nie jest gorsza od indyjskich konkurentów – Assam. Kenijczyk herbaty czarne długie liść ma silny smak. Po czuł pierwszy łyk przyjemny posmak doprawiony cienkich nutami miodu.

Historia napoju

Uprawa herbaty na plantacji afrykańskich rozpoczął stosunkowo niedawno. We wczesnych latach 20-tych ubiegłego wieku, roślina ta została przywieziona przez Brytyjczyków z Indii. Ze względu na korzystne warunki klimatyczne, jest dobrze osiadł w krajach znajdujących się w tropikalnych regionach Afryki:

 • Mozambik.
 • Rwanda.
 • Kenia.
 • Zair.
 • Burundi.
 • Kamerun.
 • Tanzania.
 • Republika Południowej Afryki.
 • Uganda.

Ale przede wszystkim w branży herbaty zastąpił Kenia. Ten stan jest liderem wśród wszystkich krajów afrykańskich, aby produkować i eksportować swoje produkty.

Odmiany chińskie i indyjskie mają długą i bogatą historię, a kenijski herbata nie może pochwalić się takimi danymi. Pomimo tego, ziemia, na której liście herbaty są uprawiane, ma płodne, więc wydajność jest bardzo wysoka. Plantacje znajdują się w górach, w ekologicznie czystych regionach kraju. strefa równikowa przechodzi przez Kenii, a to sprawia, że można zbierać przez cały rok.

Zaledwie kilka lat temu, Kenii herbata stała się znanym na całym świecie, a jego popularność z każdym rokiem staje się coraz bardziej. Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II preferuje go do innych odmian. Pij duże zapotrzebowanie w Wielkiej Brytanii, pomimo faktu, że ma wysoki koszt.

Cechy Kenii herbatę

Herbata uprawiana w górach Kenii, posiada specjalne właściwości:

 • Przeciwutleniacze zawarte w liściach herbaty, pomaga w eliminacji toksyn i poprawić ogólny stan zdrowia.
 • Znamienny napój orzeźwiający efekt tonik.
 • Kenijczyk herbata przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, ponieważ zmniejsza kwasowość.
 • Oprócz toksyn, napój pomaga pozbyć ciała odpadów i ma pozytywny wpływ na regenerację komórek.

„Zhambyl” – herbata pochodzi z Kenii

Firma „Bacon” (Kazachstan) wprowadza na rynek herbaty, uprawiane w Kenii pod egzotycznej nazwie „Zhambyl”. produkt opakowaniowy żółty w klasycznym stylu afrykańskim. To pokazuje Kenii kobietę w tradycyjnym nakryciu głowy. W górnej i dolnej części okna jest urządzony w jasnych kolorowych wzorów, które są typowe dla ludów afrykańskich.

Herbata „Zhambyl” ma kolor bursztynowy ze złotym odcieniu. Jego smak jest delikatny i wyrafinowany, ale smak ma lekką cierpkość i bogactwo.

Liście herbaty są zbierane od żyznych plantacji położonych wysoko nad poziomem morza. Czyste powietrze, wiatr unoszący z Oceanu Indyjskiego i palącym słońcem równikowej, dał pić niezrównany smak i aromat, który jest typowy dla dużych herbat.

TM "Nuri"

Wielu producentów stworzyć całą kolekcję herbat z różnych marek. Prawie wszystkie marki w zakresie handlu można spotkać odmian uprawianych w Kenii. To nie był wyjątkiem i herbata „Nuri”. Marka jest produkowany przez „handlu Orimi”, który jest jednym z największych producentów herbaty w Rosji. Zakres ten obejmuje ponad 450 rodzajów produktów, w tym różnych z herbaty i kawy.

Aby móc stworzyć bezkonkurencyjny picia herbaty liści powinny być uprawiane w określonych warunkach klimatycznych. Mianowicie zasoby naturalne w Kenii są idealne do uprawy roślin. Gleba jest czerwony odcień, jest pochodzenia wulkanicznego, jest on po prostu ma na celu zapewnienie wysokiej jakości herbacianych liści. Również na specjalnym smak i aromat napoju wpływa Highlands, gdzie roślina jest uprawiana i bliskość równika.

Herbata „Noori” Kenijczyk ma przyjemny smak i bogaty lekką cierpkość. Jego kolor jest mieszanką odcieniach bursztynu i złota.

Jak zaparzyć herbatę Kenii?

Większość nowoczesnych ludzie nie są bez ich porannej filiżance gorącej i herbaty pachnącej. Idealnym rozwiązaniem byłoby, aby napój z winogron uprawianych w Kenii.

W celu uzupełnienia smak herbaty, można dodać niewielką ilość mleka lub śmietany, cukru i cytryny. Składniki te pomagają zmniejszyć siłę napoju i złagodzić cierpkość.

Przygotować herbatę Kenii, użyj jednego z następujących sposobów:

 1. zaparzania herbaty ogrzewany lub wrzącej wody zalej. Następnie mieszaninę wylewa się na 1 godzinę. L. herbata, przegotowanej wody. Napój warzony przez 5 minut, po czym jest gotowy do użycia.
 2. Duża pojemność przelewa wymaganą ilość wody (w oparciu o ile filiżanek herbaty trzeba gotować) i dodać trochę mleka. Po gotowaniu, konieczne jest, aby wlać liści herbaty (1 godz. L. 250 ml wody) i daje niewiele wrzenia. PRZESTRZEGANE drenażowej poprzez sitko, przelano do naczynia, a następnie do podania.

Ciekawostki o herbacie

 1. Herbata zawiera kofeinę, ale dwa razy mniej niż w kawie.
 2. Niewiele osób wie, że jeśli zalać wrzątkiem liści herbaty, stanąć około 30 sekund, aby spuścić wodę, a dopiero potem do parzenia napoju, zawartość kofeiny zmniejszy się o 80 procent.
 3. Liście herbaty są niepożądane przechowywać dłużej niż jeden rok. tracą aromat i smak, a także może być uszkodzona.
 4. Przechowywanie liści herbaty w szkle potrzeby lub metalowym pojemniku i wybiera miejsce suchy, ciemnym i chłodnym.
 5. Herbata zawiera przeciwutleniacze. Umiarkowane spożycie napoju przyczynia się do poprawy układu odpornościowego. Antyoksydanty – doskonała profilaktyczne przeciwko chorób nowotworowych, układu krążenia i serca.

Biorąc pod uwagę korzystne właściwości nie mogą być zaskoczeni, że herbata stała się jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest pijany zimna i gorąca, mocna oraz z dodatkiem mleka. Różnorodność gatunków pozwala każdej osobie wybrać najsmaczniejsze herbatę z niezrównanym smaku.