387 Shares 7649 views

Bardziej niebezpieczne istniejące blizny na macicy w czasie ciąży, po urodzeniu po cięciu cesarskim? Poród blizną macicy. Blizna na szyjce macicy

Coraz częściej w ostatnich latach, kobiety mają problemy z poczęciem, rodzenia i dostawy. Przyczyną tego jest masa: choroba zapalna, wiek, stan zdrowia, i tak dalej. W większości przypadków, współczesna medycyna wciąż czyni płci pięknej, aby przezwyciężyć chorobę. Następnie jednak, niektóre zabiegi pojawiają się blizny macicy. Jak one powstają i jak groźne – dowiesz się z artykułu. Warto wspomnieć, że to, co może być niebezpieczne blizny na macicy w czasie ciąży.

Czym jest blizna?

Skaza zwany uszkodzenia tkanki, które następnie usuwa się. Najczęściej wykorzystywane w tym chirurgicznego metodą szycia. Rzadziej rozcięta przestrzeń sklejone za pomocą specjalnych klejów i tzw kleju. W prostych przypadkach, frywolne leczy urazy luka niezależnie, tworząc bliznę.

Takie kształcenie może być wszędzie: na ciele lub narządów człowieka. Kobiety mają szczególne znaczenie blizny na macicy. Zdjęcia z tej edukacji zostaną przedstawione do ciebie w tym artykule. Można zdiagnozować uszkodzenie za pomocą USG, badanie palpacyjne, w obrazowaniu różnych typów. Ponadto, każda z tych metod ma swoje zalety. Tak więc, podczas lekarza ultradźwięków można ocenić pozycję blizny, jej wielkość oraz grubość. Imaging pomaga określić edukacji zwolnień.

przyczyny

Dlaczego niektóre kobiety tworzą blizny macicy? Takie zmiany są konsekwencją procedur medycznych. Zazwyczaj jest to Cesarskie cięcie. Jednocześnie odgrywa ważną rolę typ transakcji. To może być planowane i awaryjne. Z planowanym dostarczania macica jest cięty w dolnym segmencie jamy brzusznej. Po ekstrakcji płodu wytwarzana jest to layerwise szycie. Ta blizna jest nazywany krzyż. Kiedy cesarskie cięcie awaryjnego jest często wykonywane przekrój podłużny. W tym przypadku, blizna ma taką samą nazwę.

Skondensowany uszkodzenie może wynikać z perforacją ściany macicy w czasie ginekologicznych procedur: łyżeczkowanie, histeroskopii, wprowadzenie wkładki. Również blizny zawsze pozostanie po usunięciu mięśniaków chirurgicznie. W tych przypadkach, pozycja blizny nie zależy od ekspertów. Jest on utworzony w którym operacja została przeprowadzona.

Ciąża i flaki

Jeśli masz jakieś blizny na macicy, możliwość urodzenia dziecka zależy od ich stanu. Przed planowanie jest konieczne, aby skierować do ginekologa. Specjalista musi posiadać USG będzie określić stan i położenie blizny. Będzie to również konieczne, aby przejść kilka testów. Przed rozpoczęciem planowania konieczne jest wyleczenie infekcji. mogą następnie stać się przyczyną problemów z rodzenia dzieci.

Jeżeli blizna znajduje się w dolnym segmencie, i ma pozycję boczną, problemy nie wynikają zazwyczaj. Płci pięknej są zbadane i dopuszczone do planowania ciąży. W przypadku, gdy blizna jest niewypłacalny istonchonnym i składa się głównie z tkanki łącznej – ciąża może być przeciwwskazane. Jednak w niektórych przypadkach, chirurdzy ręce czynić cuda. A kobieta nadal może rodzić.

Zarządzanie ciąży i porodu z blizną macicy

Jeśli masz bliznę na narządy rozrodcze, to należy zgłosić się do specjalisty, który poprowadzi ciążę. Jednocześnie mówi o faktach dostępny, powinien niezwłocznie, w czasie pierwszej wizyty, a nie tylko przed narodzinami. Zarządzanie ciąży u kobiet ze zmianami macicy w historii odbywa się nieco inaczej. Zapłacili więcej uwagi. Ponadto, kategoria ta stanowi w ciąży regularnie odwiedzać urzędu Badania ultradźwiękowe. Zwłaszcza takie częste wizyty w trzecim trymestrze ciąży. Przed urodzeniem USG macicy blizny odbywa się niemal co dwa tygodnie. Należy zauważyć, że inne metody diagnostyki w czasie ciąży dziecka nie są dozwolone. RTG i tomografii przeciwwskazane. Z wyjątkiem stać się szczególnie trudna sytuacja, kiedy to nie tylko zdrowie, ale również o życiu kobiet.

Dostawa może być przeprowadzona na dwa sposoby: naturalne i operacyjnych. Najczęściej same kobiety wybierają drugą opcję. Jednakże, jeśli konsystencja blizny i normalnego stanu zdrowia matki oczekującej są dopuszczalne naturalny poród. Aby dokonać właściwego wyboru, należy skonsultować się z doświadczonym technikiem. Również w czasie aktywności zawodowej i walk nagromadzenie powinny przeprowadzać okresowe badanie ultrasonograficzne monitorowanie stanu blizny i macicy. Lekarze i monitorowane z płodu serca.

Uszkodzenie szyjki macicy

Jak pokazuje praktyka, niektóre kobiety rodzą na własną rękę, mają blizny na macicy. Występuje na skutek pęknięcia tkanek. Podczas porodu kobieta odczuwa bolesne skurcze. Za nimi rozpocząć próby. Jeżeli szyjka macicy nie jest obecnie w pełni otwarty, mogą doprowadzić do jej pęknięcia. Dla dziecka nie zagraża. Jednak później kobieta ma bliznę na szyjce macicy. Oczywiście, po porodzie wszystko zszywa tkanek. Ale w przyszłości może stać się problemem w następnym porodzie.

Takie blizny u ujścia szyjki macicy może pojawić się po innych procedurach ginekologicznych: erozji kauteryzacji usunięciu polipów i tak dalej. We wszystkich przypadkach otrzymany blizna jest reprezentowany przez tkanki łącznej. W późniejszej dostawy, po prostu nie rozciąga się, pozostawiając część szyjnego nieodkryte. Reszta uszkodzenia nie będą miały żadnego ryzyka dla matki i jej nienarodzonego dziecka. Spróbujmy dowiedzieć się, co może być niebezpieczne blizny, które są zlokalizowane w narządach rozrodczych.

Zamocowanie jaja i jego wzrostu

Jeśli są blizny na macicy, po zapłodnieniu, komórki mogą być ustawione zdobyć przyczółek na nich. Tak, tam jest około dwa razy na dziesięć. Jednak prognozy są bardzo tragiczna. Na powierzchni blizny jest masa uszkodzonych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Że dzieje się z nim moc komórki jajowej. Najczęściej, to ciąża kończy się na własną rękę w pierwszym trymestrze ciąży. Konsekwencją może być wywołana nie tylko nieprzyjemne, ale także niebezpieczne. Po tym wszystkim, kobieta w tym przypadku wymagane opieki medycznej. Gnijącej tkanki płodu może prowadzić do sepsy.

Niewłaściwe przymocowanie łożysko

Blizny na macicy po cięciu cesarskim jest niebezpieczna, ponieważ następna ciąża może spowodować niewłaściwe mocowanie fotelików dziecięcych. kobiety często mają do czynienia z faktem, że łożysko jest dołączony blisko kanał rodny. W tym przypadku, w trakcie ciąży, to wędruje wyżej. Blizna zapobiega takiemu ruchowi.

Obecność blizny po reprodukcyjnego uszkodzenia narządów często skutkuje łożysko wrastania. Umieścić dzieci znajduje się w tym samym czasie jest na blizny. Lekarze odróżnić podstawową, mięśni i łożysko kompletne wrastanie. W pierwszym przypadku, przewidywania mogą być dobre. Jednak poród naturalny niemożliwe. Przy pełnej łożysko przyrośniętego mogą wymagać usunięcia macicy.

płód

Blizny na macicy może prowadzić do zaburzeń przepływu krwi w narządach płciowych. W tym przypadku, w przyszłości dziecko otrzymuje mniej tlenu i wszystkie niezbędne materiały do niego. Z wczesnego wykrywania tej patologii może produkować leczenie i wsparcie odpowiednie leki. W przeciwnym razie istnieje niedotlenienie, która jest obarczona wewnątrzmacicznego opóźnienia wzrostu. W szczególnie ciężkich przypadkach dziecko może pozostać wyłączony lub nawet śmierć.

wzrost macicy

W stanie normalnym, nie ciąży grubość ścianki korpusu rozrodczym wynosi około 3 cm. Pod koniec ciąży są rozciągnięte do 2 milimetrów. W tym przypadku, blizna jest również cieńszy. Jak wiadomo, skondensowany uszkodzenia otrzymuje tkanki łącznej. Jednakże zazwyczaj dużej powierzchni reprezentowane przez warstwę mięśniówki żwaczu. W tym przypadku, blizna-off jest rozpoznawany. Jeżeli uszkodzenie staje się cieńsza do 1 mm, nie jest to bardzo dobry znak. W większości przypadków, eksperci przepisują matki oczekującej do leżenia w łóżku i leków wspomagających. W zależności od czasu trwania ciąży, a co grubość blizny na macicy, może zostać podjęta decyzja o przedwczesnym porodzie. Warunek ten jest niebezpieczne konsekwencje dla dziecka.

Po porodzie …

Blizny na macicy po porodzie może być również niebezpieczne. Pomimo faktu, że dziecko rodzi się, konsekwencje mogą być dla matki. Blizny – to uszkodzenie śluzówki. Jak wiadomo, po urodzeniu każdej kobiety występuje krwawienie. Proces oddzielania śluzu i pozostałości błon płodowych. Ta wydzielina nazywa lochia. W niektórych sytuacjach, śluz może pozostawać na blizny. Prowadzi to do procesu zapalnego. Wymaga to skrobanie kobietę, jej wzrosty temperatury ciała, pogorszenie stanu zdrowia. W przypadku braku terminowego leczenia zaczyna posocznicę.

estetyczna strona

Często występowanie blizny macicy jest przyczyną cesarskiego cięcia. Wiele kobiet w tym samym zaniepokojony ich późniejsze pojawienie czasie. Na brzuchu pozostaje brzydka blizna. Jednak wiele zależy od techniki pracy chirurga. Ponadto, nie stoi w kosmetologii możliwości. Można zrobić plastik i ukryć brzydki szew w razie potrzeby.

podsumować

Wiesz, że to blizny na macicy, sytuacje, w których pojawia się i bardziej niebezpieczne. Zauważ, że jeśli odpowiednio przygotowuje się do ciąży i słuchać rad doświadczonego lekarza z jego właściwości, które w większości przypadków wynik jest dobry. Nowo mama z dzieckiem jest zwolniony z oddziału położniczego w około tydzień. Nie wiele warte zdenerwowany jeśli masz blizny na macicy. Przed rozpoczęciem planowania należy skontaktować się z lekarzem, przejdź do planowanych badań, oddać wszystkie analiz. Po tym można zajść w ciążę.

Eksperci doradzają, aby nie zacząć planować ciążę wcześniej niż dwa lata po otrzymaniu takiej traumy. Ponadto, nie dokręcić. Lekarze mówią, że w 4-5 lat, aby rozciągnąć blizna będzie prawie niemożliwe. To było wtedy, że problem może się rozpocząć w czasie ciąży i porodu. Wszystko co dobre!