109 Shares 4269 views

Objawy i przyczyny niskiej hemoglobiny u kobiet

Hemoglobina jest białko złożone związki zawarte w czerwonych krwinkach. Jego głównym zadaniem jest transport gazów, a mianowicie tlenu i dwutlenku węgla. Obniżenie poziomu tej substancji ma negatywny wpływ na organizm. Dlatego wiele z nich interesuje się pytanie, jakie są główne przyczyny niskiej hemoglobiny u kobiet. Po tym wszystkim, taki stan wymaga pomocy specjalistów.

Głównymi przyczynami niskiej hemoglobiny u kobiet

W rzeczywistości, zmiany poziomu tego białka może być spowodowana wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych środowiska. Ale często przyczyną jest utrata dużej ilości krwi:

  • Oczywiście, zmniejszania ilości hemoglobiny we krwi może być wynikiem uszkodzenia zewnętrzne.
  • Ponadto, niektóre kobiety tracą zbyt dużo krwi podczas miesiączki. W większości przypadków, obfity wyciek związany z zaburzeniami hormonalnymi.
  • Przyczyny niskiej hemoglobiny u kobiet może być spowodowane przez wiele lub innych chorób zapalnych układu rozrodczego, co prowadzi do krwawienia macicy.
  • Czynniki ryzyka obejmują również choroby przewodu pokarmowego, takie jak wrzody, zapalenie okrężnicy, i tak dalej. D. Co do zasady, w takich przypadkach, krwotok jest ukryty i nie jest diagnozowana w czasie, prowadząc do powikłań.
  • Często utrata krwi spowodowane przez zaostrzenia hemoroidy.
  • Oczywiście, warto pamiętać o porodzie, a proces ten trudno obejść się bez utraty krwi.

Niemniej jednak, niskie stężenie hemoglobiny u kobiet i może wskazywać pewnych chorób i zaburzeń pracy różnych narządów:

  • W szczególności duże znaczenie w tym przypadku bierze hormony. Często cierpią z powodu niedoboru żelaza niedokrwistości u dorastających dziewcząt w okresie dojrzewania, jak i dojrzałych kobiet w okresie menopauzy.
  • Niektóre choroby pasożytnicze mogą mieć również wpływ na poziom tej substancji białek we krwi. Fakt, że niektóre z najprostszych organizmów wchłaniać witaminy B12, która jest odpowiedzialna za normalnego wchłaniania i metabolizmu żelaza w organizmie, synteza hemoglobiny w tym przypadku jest to niemożliwe.
  • Przyczyny niskiego poziomu hemoglobiny u kobiet może być związane z niedożywieniem. W szczególności, często cierpią z powodu niedokrwistości płci, którzy wolą ścisłe i sztywne mono-diety.

Anemia w czasie ciąży jest spowodowane zwiększonym potrzeb matki i dziecka. W każdym przypadku, odpowiednie odżywianie i właściwe leczenie tych chorób może być dość łatwo pozbyć.

Objawy niskiego stężenia hemoglobiny u kobiet

W rzeczywistości, niedokrwistość rozwija się wolno (z wyjątkiem przypadków krwawień masową). Zmniejszone stężenie tego białka wpływa na stan zdrowia: pacjenci skarżą się na zmęczenie i ciągłe osłabienie, senność. W niektórych przypadkach są zawroty i bóle głowy. Czasami można zauważyć spadek ciśnienia krwi i kołatanie serca. Skóra staje się jasno z postępem choroby. W obecności tych objawów powinien zobaczyć się ze specjalistą i wykonać badanie krwi. Jedynym sposobem, aby zdiagnozować chorobę i podjąć swoje leki.