578 Shares 6686 views

Rostov Reserve. Rezerwat stepowy Państwo „Rostov”

Na południu regionu Rostov, na terenie regionów Remontnensky i Orzeł, a także nad brzegiem malowniczego Manycz-Gudiło, to muzeum Rostov.

Szeroki step robi wielkie wrażenie na wszystkich gości. Kwitnie na wiosnę z dywanami jasnych kwiaty. Latem – miękkie jedwabiste nici z pierza i hałaśliwe kolonie ptaków. Smutny pożegnać się jesienią ptaki, które zebrało się w stadach, pozostawiając swoje domy i lecieć na południe. Zimą ośnieżone stepy zamiatać dzikie konie, mustangi.

Rostov Reserve ma status federalny. Znajduje się na 9,5 akrów ziemi Don. Można go podzielić na cztery części:

 • Roma-Haq.
 • Starzec.
 • Krasnopartizanskaya.
 • Wyspa.

Chęć zachowania niesamowite florę i faunę skłoniły władze lokalne do utworzenia rezerwy w tych miejscach. Szczególnie cenne są dzikie tulipany, które urzekają swoim pięknem. Dziki pióro trawy rosnące tu wymienione jako zagrożone. Potrzebuje ochrony i dzikich zwierząt, które żyją na stepach Don.

historia

Rezerwy regionu Rostov dawna marzeniem wielu naukowców i badaczy. Wielkie dzieło w badaniu krajobrazu i środowiska naturalnego ze stepów Don zrobił pod koniec XIX wieku, wielki naukowiec gleby V. V. Dokuchaev. Po raz pierwszy przeprowadzono analizę stanu środowiska, która rozwinęła się w regionie w wyniku działalności człowieka. Nawet w tych dniach naukowiec twierdził, do tworzenia obszarów chronionych w stepy Don. To samo pytanie zostało podniesione, naukowcy na całym XX wieku. W końcu, w grudniu 1995 roku, został opublikowany na zlecenie rządu RF na rezerwatu stepowego.

obszarów szczególnie chronionych

Strefy takie (TPRB) jest bardzo ważne dla zachowania i odbudowy zasobów naturalnych. Naturalne systemy, które wymagają szczególnej opieki, don bardzo dużo. Wśród nich:

 • Rezerwat Biosfery „Rostov”;
 • Rezerwat „Górny”;
 • rezerwat przyrody „Tsimlyansky”
 • Natural Park "Don".

natura

step roślinność tworzą na tarasach Manycha ma specyficzne właściwości i jest zdefiniowany jako doliny stepu. Wynika to ze specyfiki tych ziem, które zachowały ślady pochodzenia buraka, a proces tworzenia step nie jest kompletna. ziemie te charakteryzują się suchym wymawiane złożoności i istniejących społecznościach sól tolerancyjne w kompleksach.

flora

Szeroka gama inna roślinność Rostów Reserve. Na jego terytorium odnotowano 410 gatunków. Głównymi rodziny są zboża, Compositae, rośliny strączkowe, Chenopodiaceae, Cruciferae i Caryophyllaceae wargowych. Powszechnie wiadomo, przedstawiciele Asteraceae, takie jak mniszka lekarskiego lub krwawnika.

Rodzina zbóż przedstawiony pióro (Lessing, Trichomanes, Sarepta, ukraiński).

Rośliny strączkowe – groch (olbiysky, chetyrehsemyanny, owłosione), wielbłąd cierń.

torebki pasterza, a także wspólna zima rzeżucha należą do rodziny krzyżowych. Sześć rodzajów quinoa i trzy gatunki szałwii – przedstawiciele Chenopodiaceae i Labiatae.

Nie wszystkie parki Rostov region posiada na swoim terytorium rzadkie gatunki, które są chronione w Rosji. Oraz w „Rostov” Te sześć rodzajów:

 • tulipan Schrenk;
 • pióro:
 • bellevaliya sarmatu;
 • calophaca Wolgi;
 • tęczówki karłowate;
 • pióro Lessing.

fauna

Wraz ze wzrostem liczby zwierząt, które zamieszkują rezerwę Rostov, nie niższymi roślinami. W tym obszarze nagrał trzy gatunki płazów – żaby, żaba, ropucha zielona jeziora. Ponadto, rezerwa ma osiem gatunków gadów – jaszczurki szybkich, żółw brodzenia, zaskroniec, wąż chetyrehpolosy, dużo wody, step żmija.

Najliczniejsze w grupie ilość i rodzaj składu spotkaniu w obszarze rezerwy to ptaki. Należy zauważyć, że ptaki są bardzo subtelnie czuć się wszystkie procesy zachodzące w środowisku. Charakteryzuje się spadkiem lub wzrostem w obszarze propagacji, płodności, a więc od gęstości hodowlanej. G. Ptaki często stają się wspólne wskaźniki dla środowiska. Według ostatnich danych w rezerwie i sąsiadujących pól jest około 217 gatunków ptaków. 127 z nich zagnieździć w tych dziedzinach, 61 gatunków pojawia się tutaj w czasie lotu, 16 gatunków ptaków spędzić zimę w tych częściach.

Rostov Muzeum-Reserve ma ponad pięćdziesiąt gatunków ssaków. Są one podzielone na siedem grup:

 • mięsożernych – jeże (błotna, vulgare);
 • nietoperze (Mediterranean, borowiec wielki włosach BAT);
 • mięsożernych (jenot, tchórz tchórz, lisy, wilk);
 • artiodactyl (sarny, łosia, antylopy);
 • Ssaki parzystokopytne (woda na wyspie żywych dzikich koni domowych);
 • gryzonie (skoczkowatych duże, małe Gophera, drewno mysz);
 • zajęczaki (Hare).

rzadkich zwierząt

Podróż przez rezerwat będzie można zobaczyć dość rzadkie zwierzęta. Do tej pory, bezkręgowce wciąż słabo poznane. Owady, które są ujęte w Czerwonej Księdze Rosji, przedstawił Dybok step i step ormiański trzmiel, węgierski biegaczowate itd .. Ponadto można spotkać Bolivar brachypterous, zbieranina żupałkowate.

W Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej są dobrze reprezentowane ptaki, które żyją w obszarze rezerwowej.

Organizacja rezerwy pozwoliło pozytywny wpływ na odbudowę naturalnych ekosystemów. Liczba przęseł i ptaków wędrownych (Demoiselle gęś, biały frontem i znacznie wzrosła czerwonych gęsi i inne). Naukowcy uważają, że jest to spowodowane tworzeniu tych miejscach postojów.

Co warto zobaczyć

Rosyjskie rezerwy i parki stanowią doskonałą okazję cieszyć się charakter ich ojczystej ziemi, aby zobaczyć rzadkie i czasami zagrożonych zwierząt.

Rostov Reserve najlepiej jest rozpocząć naukę z jednego z przygotowanych tras – „Tajemnice doliny Manych” lub „Azure Flower”.

Podczas ekscytującej wycieczki będzie można poznać historię powstania rezerwatu, zapoznać się z jego fauny i flory, widać piękny Manycz-Gudiło, dowiedzieć się o stado dzikich koni, dowiedzieć się o funkcjach zalesienia.

Rezerwy regionu Rostov

Na ziemi Don przywiązuje się wielką wagę do bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Mapa regionu Rostov, które stawiamy w tym artykule pomogą Ci znaleźć najkrótszą drogę do rezerwatu przyrody „Tsimlyansky”.

Znajduje się on w przewodzie Kuchugury w Cymlansk strefy zbiornika. Plantacje leśne stanowią specyficzne dla tego regionu drzew – topola, sosna, brzoza, akacja, wierzba.

Fauna są dziki, sarny, łosie, lisy, zające.

„Don„Park

Rostov Region mapa pomoże Ci dowiedzieć się, gdzie znajduje się kolejny bardzo ciekawe miejsce. Znajduje się w zakolu Mała Ks. Składa się z dwóch części – „Wyspa” i „Don delta”. Całkowita powierzchnia – 44,12 ha ..

Stepy zmienić podmokłych lasach iglastych i liściastych,.

"Tanais"

To muzeum-rezerwat znajduje się 35 km na południowy-zachód od Rostowa. Został on stworzony na dnie wykopu Grodzisko i nekropolii Tanais – centrum starożytnej cywilizacji. Losy starożytnego miasta, które były badane przez archeologów, to wystawa plenerowa.