118 Shares 2980 views

Flying Fish – zwycięstwo nad logiką natury.

Wiele zwierząt byłby chętnie wymieniać swoje skrzydła, ogon. Dlaczego istnieją zwierzęta! My, ludzie od wieków starali się na niebie, więc mamy szybowców, samolotów i innych statków powietrznych. Ale skrzydła, niestety, nie wzrosła. Ale kto by pomyślał, że ludzkość zaawansowany sprytnie ominąć ryby? Latający srebro mieszkaniec głębinowych zawsze robi wrażenie na homo sapiens. Stało prototyp zabawki latające ryby, które w ciągu kilku miesięcy stał się szalenie popularny rozrywki dla dzieci i dorosłych. Flying Fish (pływaków powietrza) – co to jest naprawdę?

Płetwy, skrzydełka

Oto ona – skrzydlaty muza z wody, inspirowany wynalazców do budowy samolotów. Ryby, które latają nad falami jak ptak nazywa łaciński Exocoetidae (jak w rosyjskiej – Diptera lub latające ryby) i należy do sarganoobraznyh zlecenia, które posiada 52 rodzajów liczb całkowitych.

Wygląd, w szczególności przedstawiciela pojazdów podwodnych głębinach, jest niesamowite. Ta niezwykła ryby od głowy do czubka ogona o długości 15-25 cm, największe próbek a niekiedy pół metra. Jego podłużny korpus jest szeroka, dobrze rozwinięte, bardzo mocne i sztywne płetwy piersiowe, które są bardzo podobne do zamiatania skrzydła. Niektóre osoby każdy fin odśrodkowa rozwidlone – ryby te są nazywane chetyrohkrylymi.

Ryby latające nad morzem, ma gigantyczne bańki powietrza, może pomieścić do 44 centymetrów sześciennych powietrza! On jest na równi ze skrzydłami pomaga morza mieszka latać i szybować.

Cud strefie podzwrotnikowej

Ryby unosić się na wodzie jak ptaki, mieszka wyłącznie w tropikach i strefie podzwrotnikowej. Ten rodzaj nie może znieść temperatury otoczenia poniżej + 20 ° C w miejscu ich zamieszkania – Pacyfiku i Atlantyku oceanach, a także Morza Czerwonego i Morza Śródziemnego. Największe stężenie latających piękności obserwowane na Morzu Karaibskim, w pobliżu Barbadossa.

Latające ryby (z których zdjęcia można często znaleźć w kolorowych czasopismach turystycznych), prowadzi do nieopisanej rozkoszy zarówno turystów i tubylców, którzy raz na awe zamrożenia na widok rosnących przedstawicieli tej rodziny ryb.

Cechy diety

Skrzydlate ryby latające nad morzem w spokoju, – rzadkie zjawisko: ten typ jest zawsze w stadach, czasami pogrupowane w dużych szkołach. Często są one otoczone gęstym pierścieniem przepływających statków. Te ciche ulotki absolutnie nie agresywne – raczej są one pokarmem dla drapieżników. Latające ryby dieta składa się z planktonu, małych skorupiaków, organizmów dennych i skorupiaków.

Dla kogo jest delikatność latające ryby? Shark, duże Kalmary, ptaki i ludzie – wszyscy kochają przetargowe smaczne mięso skrzydlate cuda. I kawior, zwany „tobiko” jest powszechnie stosowany w kuchni chińskiej i kuchni japońskiej. Flying Fish jest cennym produktem promyslovyi, ale tak długo, jak ich liczba w oceanach nie jest w niebezpieczeństwie z powodu wspaniałego płodności. Każda jednostka jest w stanie odroczyć do 24 tysięcy jaj.

Woda jako pas startowy

Latające ryby pływające na wodzie nie jest dla przyjemności, ale do ucieczki zagrażającemu niebezpieczeństwu w postaci drapieżników. Jak to się dzieje? Pod wodą w pobliżu płetw latających ryb, skrzydełka odbyło ściśle do ciała. Przed startem, ona czasami przyspiesza ruchy ogona (do 70 razy na sekundę!), Przyspieszanie do prędkości 55-60 kilometrów na godzinę. Następnie ryby latać do wysokości 1,5-5 m, rozkładanie płetw piersiowych. Zakres lot jest mały i może się wahać od 1,5 do 5 metrów! Co ciekawe, w powietrzu, Ulotki morskie nie są w stanie kontrolować lot, w związku z czym często jest pocięte na statkach, lub spaść deszcz pokład ryb.

długość filtra może osiągnąć 45 sekund, ale jest nietypowe. Przeciętny lotu pływające ryby trwa 10 sekund.

Muchy ryb, nie tylko w celu uniknięcia drapieżników morskich, ale także zapalić. Słabość jego rybaków użyciu: wystarczy świecić w nocy na latarni łodzi, a kochanek światła ona skacze w pułapkę. Powrót do morza Flyers zamian nie będzie mógł, aby rozproszyć ogon ma wody.

rodzaj kontynuacji

Pomimo faktu, że myśliwi połowu ryb obfitują, ludność nie jest w niebezpieczeństwie. Jak już wspomniano, każda samica może złożyć do 24 mln jaj w jednym tarle. Są w kolorze jasnym kolorze pomarańczowym, średnica każdego z nich waha się między 0,5-0,8 mm. Gdzie ikra lecą ryby? Zdjęcia zrobione przez wielu ludzi, pokazują, że ryby nie są szczególnie wybredne przy wyborze „dom” dla przyszłego potomstwa. Kawior jest dołączony do wszystkiego, dosłownie ją pod płetwy – do gruzu, algi, piór ptaków, gałęzie, a nawet kokosów, melodii do morza z lądu.

Lotne Fish Fry jeść plankton, które są zbierane z powierzchni morza. Wygląd dzieci różnią się od dorosłych skrzydlate zwierzęta – ich jasne kolory i Motley.