708 Shares 5793 views

Niesamowite Australia: Hiller – różowe jezioro z plaż solnych

Jeziora są różne, duże i małe, głębokie i płytkie, świeże i solone, Arctic i cieplnej, a nadal nie są różowe. Absolutnie niezwykły kolor wody przyciąga nie tylko turystów, ale także wielu naukowców. Przykłady niektórych z tych zbiorników posiada Australii. Hiller – różowe jezioro, położony w południowo-zachodniej części kontynentu na wyspę Middle Island.

Wielkość i głębokość jeziora

Wszyscy pamiętamy z lekcji geografii szkoła że zbiorniki wodne są identyfikowane na mapie w kolorze niebieskim. Jednak natura kocha zadać nam trudne zagadki, łamiąc wszelkie wyobrażalne przepisy ustawowe i wykonawcze. Jeden z nich – Hillier. Z małym obszarem powierzchni wody , a maksymalnie 600 m długości, to nie będzie wrażeniem wielkości lub flory i fauny. Oczy i zachwyci wyobraźnię pięknym różowym kolorze, przypominający lody truskawkowe. Będąc w przeciwieństwie do błękitu Oceanu Spokojnego w pobliżu lasów eukaliptusowych i zieleni wokół niego, można go słusznie pierwsze miejsce wśród cudów natury, z którymi Australii. Hiller – różowe jezioro nie jest jedyna w swoim rodzaju. Na przykład, w Senegal, jest inny, o powierzchni około trzech kilometrów kwadratowych, a maksymalna głębokość – 3 m. Lac Retba ma szeroki zakres odcieni – od purpura opalenizny.

Historia odkrycia

Unikalne jezioro australijski została odkryta w 1802 roku przez kartografa i nawigator Matthew Flinders. Był bardzo zaskoczony niezwykły zbiornik wodny, kolor jego wód, więc wziął go do testu, a także pisane notatki w swoim dzienniku.

Byłoby źle powiedzieć, że to miejsce było puste wtedy, wiele uszczelniacze i wielorybników podpłynął do wyspy Middle Island (Australia). Hiller – różowe jezioro z pewnością przyciąga uwagę, a wkrótce w pobliżu zaczęły pojawiać się pierwsze osady, a po jakiś czas (na koniec 20 wieku) rozpoczęła produkcję soli z jej brzegów, choć trwało to długo i została zakończona po sześciu latach.

Powodem niezwykłym kolorze

Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu naukowców. Podobne zjawisko na naszej planecie – to rzadkość. A jeśli jezioro Retba w Senegalu wszystko jest zupełnie jasne – powodem jego niezwykłego koloru są halofilowe archaea z rodzaju Halobacterium, to nie jest tak jednoznacznie australijski staw. Nawet po dokładnie badali Hillier (Australia), dlaczego woda różowy, naukowcy twierdzą, że na pewno nie. Najczęściej jednak tendencję do wersji barwnik jest wytwarzana przez bakterie, żyjące w skorupie soli. Z wszystkich możliwości nowoczesnych metod badań jezioro tajemnica nadal nie jest rozwiązany.

Unikalny i niezwykle piękne miejsce, jak się wydaje, powinno być przedmiotem działalności turystycznej. Jednak oddalenia od cywilizacji i niedostępność jeziora – jest to problem dla podróżnych. Transport wodny zbliżyć się do obszaru nie może, bo nie ma nawigacji, więc jedynym sposobem – w powietrzu. Trasy zostały zaprojektowane i są agencje turystyczne świadczących tę usługę. Jedynym negatywnym – wysoki koszt biletów nie dostępnych dla większości, którzy chcą spojrzeć na nietypowym akwenu. Być może jest to na lepsze i wyłączną rogu charakter zachowany w niezmienionej formie.

Czy to możliwe, aby pływać w Hillier?

Rzadkie podróżnych, mimo wszystko osiągnąć Hillier, natychmiast zapytać: „Czy to możliwe, aby nurkować i pływać w nim?” Wracając do powyższego senegalskiego Retba stawu, należy stwierdzić, że jego wody są niebezpieczne. Z najwyższych zasobów solnych, których zawartość sięga 40%, to jest przeciwwskazane dla przyjemności. To może być nie więcej niż 10 minut, w przeciwnym razie mogą wystąpić oparzenia. Na Retba aktywne wydobycie soli przeprowadzona w 1970 roku, więc miejscowi przed rozpoczęciem prac, smarować skórę specjalnej mieszanki.

O Hillier, którego głębokość jest bardzo mała, eksperci mają konsensus – Zbiornik wodny chociaż nie jest jasne, ale jest absolutnie nieszkodliwa dla skóry ludzkiej. Ponadto, ze względu na wysoki poziom zawartości soli, to naciska na powierzchnię ciała, jak Morza Martwego. Więc jego wizyta może być jednym z najbardziej żywych wrażeń odpoczynku. Jeśli spojrzeć na to z lotu ptaka, łapacza po prostu zachwycający. Nasycony kolor pas wody oddzielony od piaszczystej plaży szmaragdowe lasu. Niesamowite miejsce, które oferuje Australii. Hiller – różowe jezioro, woda, które nawet po odstawieniu na jakiś czas w szkle zachowuje swój kolor.