336 Shares 4955 views

Frog trawy: opis, zdjęcia

Rana temporaria – płazy klasa, rodzaj i rodzina żaby, oddział bezogonowy. Języku rosyjskim – trawa żaby. Siedlisko – step, las, stawy wybrzeża, lasy, mokry Swampland. Długość życia płazów wystarczająco duże w naturze – około 5 lat w niewoli – może wynosić do 15-18 lat.

Trawa żaba: opis

Istnieją trzy podgatunki: brązowe żaby Rana temporaria parvipalmata, Rana temporaria honnorati, Rana temporaria temporaria. Różnią się one tylko siedlisk i kolor. Żaba ziołowe przysiad korpusu ma długość, która może wynosić 10 cm amfibii Średnia waga – 22,5. Kolejność oczywiście, istnieje duże osoby o masie ciała 30 g, ale w środowisku naturalnym – są one rzadkie. Powrót kolor zmienia się w zależności od siedliska. Górnym trawy żaba może być szary, oliwkowy lub czerwonawy kolor cegły. Charakterystyczną cechą płazów – Łatwa identyfikacja ciemnobrązowego trójkąta pobliżu błony bębenkowej. Po bokach iz tyłu żaby są małe (1-3 mm) ciemne plamy. Na ciemnym brzucha obecnego mramoropodobny rysunku. Żaba trawa zwykle jest brązowy z czarnymi poziomymi uczniów jego oczach, ale są osoby z albinosy oczy czerwone barwy. Krycie mężczyzna stają się jaśniejsze, natomiast kobiety są, przeciwnie, ciemniejsze. Płaz skóra jest gładka, trochę śliski, naskórek nie bardziej gruboziarniste.

Zachowanie w przyrodzie

Najbardziej aktywny trawa żaba różni się wieczorem i nocą. Dzienna aktywność może przejawiać tylko w pochmurnej pogodzie lub w wilgotnych miejscach zacienionych. W słoneczny dzień, żaba ukrywa się pod kamieniami, w gęstej roślinności, pnie. Z początku zimnej pogody, kiedy temperatura spada poniżej 0 ° C, 6, aktywność ustaje. Hibernate żaby są wysyłane w dużych grupach, których liczba wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset. dla zimujących się oni wybrać starannie. Zazwyczaj zamrażanie rzeki z błotniste Doły rowków przydrożnych lub podmokłych. Odległość do zespołu zimowania próbuje przezwyciężyć jeden dzień, to zwykle nie więcej niż jeden i pół kilometrów od letniego siedliska. Jeśli warunki pogorszeniu hibernacji grupę opuszczającą wybraną część, wybierając bardziej odpowiednie miejsce.

Młode żaby są wysyłane do zimy później, niektóre z nich można znaleźć nawet w listopadzie. Podczas hibernacji żaba siedzi na tylnych nogach sporządzonych w, przód, obejmują one głowy, zamieniając je dłońmi w górę. Okres hibernacji trwa około 155 dni. W tym czasie żaba przejściem oddech skóry. Jeśli wybrany przezimowania zbiornik, zawiesza się w dół, cała grupa może umrzeć.

żywność

Wielu fanów interesuje płazów, niż żaba zjada trawę. Ulubione w leczeniu osób dorosłych – muchy, ślimaki, ważki, komary, ślimaki. Polują na nich za pomocą długiego lepkim językiem. Kijanki przeważnie preferują wegetariańskie. Żywią się szczątkami, glony. Podczas godów żaba zjada.

reprodukcja

Dojrzałe płciowo żaby są w wieku 3 lat. Powielanie może wystąpić w każdej z płytką akwenu W kałuże, rowów, jezior. Tarło rozpoczyna się 3-5 dni po hibernacji w kwietniu i maju. Mężczyźni przychodzą do stawu przed. Partnerzy one tout użyciu małżeństwa „piosenek”. Żaby zaczynają kolega na drodze do tarlisk. W tym czasie, wszystkie jaja samic owulacja i znajduje się w cienkościennej, wyciągnął działu jajowodu, gotowy położyć. Po tarle samice pozostawiając ich tarła. R oznacza żaby bryła niewielkimi sobą szczelnie muszli. Jeden szczególności kładzie 650-1400 jaj.

wrogowie

Kawior żaby jedzą wiele ptaków, takich jak krzyżówki, traszek równinie, rycyk, świstun, rybitwa czarna, szare kaczki. Kijanka polowanie droździka, czterdzieści, żuk żuk, sizovoronok, Snowbird. Dorośli RSS: bocian czarny, szary dzierzba, włochatka, puchacz, Viper, jastrzębia, Frajer, orła, Shrike. W żab wiosennych można jeść wilki.

Frog trawy: Konserwacja i pielęgnacja

Dla utrzymania trawy żaba w domu zaleca się kupić tyle duże akwaterrarium (nie mniej niż 30 litrów). Jeśli nie jest to możliwe, można kupić normalne akwarium, który jest wypełniony wodą, ale umieścić go w drewnie lub pianki, które będą przechowywane na powierzchni. Odbywa się to w celu zwierzęcia spędzać część czasu z wody. Te „wyspy ziemi”, pożądane jest, aby nakreślić liści lub łodyg jakiejkolwiek roślinności wodnej do żaby może ukryć przed światłem. Na dnie akwarium będzie również trzeba umieścić roślinność wodną. Jak żaba nie jest zbyt wymagający od miejsca zamieszkania, w niewoli zawierać tylko tyle w warunkach naturalnych. Woda w zbiorniku może być zmieniana raz w tygodniu na 1/3, ale tylko raz w miesiącu całkowicie. Dodatkowe oświetlenie lub ogrzewanie nie są również wymagane. Karmić zwierzę w domu może karaluchy, muchy, świerszcze, Bloodworms, Tubifex. Od czasu do czasu żaba można podawać małe kawałki surowego mięsa. Nieletni karmić sałaty lub sparzyć wrzątkiem liści pokrzywy.

stan ludności

Wiele czynników powoduje śmierć żaby. Należą do nich przede wszystkim: zanieczyszczenia wody substancjami szkodliwymi i odpadów z gospodarstw domowych, gęstym ruchu kołowego. Ponadto ogromna liczba żab jest złowionych co roku w eksperymentach laboratoryjnych i dla fanów terrarium. Niszczenie lasów, przemysłowych zanieczyszczeń doprowadziło do tego, że w niektórych miejscach żaba zniknął całkowicie.