720 Shares 1400 views

Odpowiadamy na pytanie bardzo popularnej dziecięcej: „Jaka jest waga wieloryba”

Wszystkie dzieci są bardzo ciekawski. Zadają pytania, które nigdy nie wejdzie do umysłu osoby dorosłej. Na przykład, często pytają, co następuje: „Jaka jest waga wieloryba?”, „Jak ciężki jest słoń?” Lub „Kto jest silniejszy – wieloryba lub rekin?”. Zgadzam się na takich kwestiach, stracił większość dorosłych. Po tym wszystkim, niewiele osób pamięta przebieg szkolnego zoologii, aw dorosłym życiu na takie „drobiazgi”, jak informacja o tym, ile waży wieloryb, nie ma miejsca. Ten artykuł będzie przydatny dla rodziców młodych badaczy tutaj. Przyjrzymy się, jak wiele wagi płetwal błękitny, ilu – niebieski (jak również inni przedstawiciele waleni), który z nich jest największy, różnią się od siebie wymienionych gigantów. Weźmy pod uwagę inne kwestie związane z tymi mieszkańcami podwodnego królestwa.

Gatunki ssaków morskich

Istnieje ogromna różnorodność wielorybów, ale są one podzielone na dwie grupy: fiszbin i ząbkowane. Jak sama nazwa wskazuje, różnica między nimi jest obecność zębów w szczękach tych zwierząt. Największym przedstawicielem drugiej grupy – sperma wieloryba. W naszym kraju, ssaki te można znaleźć w morzach Dalekiego Wschodu. Ponadto do zębowców obejmują belugas i Narwale, znajdują się one w głąb północnych wodach. Najgroźniejszą zębowców są uważane za mordercą. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów (8-10 metrów), atakują foki, foki i wieloryby nawet sami, którzy wolą siądę niż zginąć z zębami zaciętej wroga.

Pierwsza grupa waleni (fiszbinowych) są gładkie, wielorybów i szarości. Najwięksi przedstawiciele tego rodzaju – Płetwa wieloryby, Sejwale i niebieski (największa z wszystkich wyżej) wielorybów. Fin na drugim miejscu, ich długość wynosi 22 metrów. różnią się one od wielorybów, które mają prawo obok bieli i lewej – czarny. Grupa gigantów fiszbinowych są również szare wieloryby, są one gorsze od rozmiaru wielorybów, ale są w stanie dokonać najdłuższą migracją. Każdego roku na jesieni, te zwierzęta pływać przez kilka tysięcy kilometrów od zwykłych pastwiskach od Cieśniny Beringa i Morza Czukocki do Kalifornii, gdzie laguny i mnożyć.

A teraz spójrzmy na najważniejszych przedstawicieli obu grup i dowiedzieć się, ile waga największego wieloryba.

Kaszalot

Długość tego zwierzęcia osiąga 20 metrów. Waga dorosłego mężczyzny wynosi 50-70 ton, a kobiety – 30 ton. Jego ulubioną potrawą jest – kalmary i Kałamarnica olbrzymia. Co ciekawe, głowa Kaszalot przypomina hełm nurka, to znaczy, że jest to bardzo skomplikowany system zaworów i rodzaj worka, w którym zwierzę zyskuje dopływ powietrza. Ze względu na tę strukturę, sperma może być w dużej głębokości do dwóch godzin.

Jak ciężki jest płetwal błękitny?

Ssaki te są największe zwierzęta nie tylko walenie, ale wśród wszystkich żywych istot na naszej planecie. Płetwal błękitny mogą osiągać długość 33 metrów, a jego waga jest często bliżej do znaku 200 ton. Cub powiedział zwierzę w chwili urodzenia aż do ośmiu metrów, aw jednym karmienia, jest on w stanie pić do stu litrów mleka.

Główną różnicą pomiędzy wieloryba są podłużne fałdy prowadzące od szczęki do żołądka. Są w stanie rozciągnąć jak futra w harmonii, która pozwala zwierzę zyskać w ustach z dużą ilością wody, przez żywność. Dla statystyki fanów, którzy chcą wiedzieć nie tylko, ile waży wieloryba, ale jaka jest waga jego organów, należy podać następujące informacje. W dorosłej język płetwal błękitny waży trzy tony, wątroba – jedna tona serca – 700 kg. W organizmie zwierzęcia dziesięć ton krwi, jego średnica tętnicy grzbietowej wynosi 40 cm, żołądek może zawierać 1-2 ton jedzenia, wielkość ustach wynosi około 24 m2. Jeśli twoje dziecko zadaje pytanie o ile waży płetwal błękitny, wiesz: jest to druga nazwa płetwal błękitny, dodatkowo, to nadal może być nazywany zheltobryuhim wieloryba i wielkie wieloryby.

to ciekawe

Wszystkie wieloryby są łatwe do odróżnienia od siebie, ale dla człowieka, jest to bardzo trudne zadanie. Jednak naukowcy nadal były w stanie znaleźć sposób na odróżnienie tych ogromnych zwierząt. Okazuje się, że wieloryby ogony całkowicie indywidualny, a w porównaniu z osobą, to funkcja ta jest skorelowana z odciskami palców. Są one wyraźnie widoczne nacięcia, rowki i blizny z orkami zębów plamy pozostawione przez glony. Wszystko to tworzy unikalny wzór tkwiąca w poszczególnej jednostce.

wniosek

W związku z nieuzasadnionymi działaniami człowieka z populacji wielorybów rocznie są ograniczone, ponieważ rybołówstwo w tych zwierząt daje ogromne zyski. ssaki te wyceniane są odważne woskowa substancja – olbrot. Służy jako surowiec do produkcji maści, kremów kosmetycznych i czopków. Jednak najcenniejsza jest bursztyn. Jest on stosowany jako utrwalacz do delikatnych smakach najlepszych alkoholi. Również duże zapotrzebowanie olej wielorybi i kostną.