386 Shares 5493 views

Samokontrola – co to jest? Jak nauczyć powściągliwości i samokontroli?

Kondycja i samokontrola – ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu w każdej dziedzinie działalności. Jeżeli dana osoba nie wie, jak zarządzać swoimi emocjami, to będzie trudne do osiągnięcia znaczących rezultatów w życiu. Opanowanie – to takie dominantą osobowości, która pozwala mu na pokonanie barier i przeszkód na drodze do swego celu. Gdyby ludzie nauczyć się ufać sobie, są one bardziej prawdopodobne, aby plany i bardziej pewni przyszłości. Ten artykuł ukazuje istotę samokontroli, pozwala zobaczyć, czego się składa i jak ją rozwijać.


definicja

Samokontrola – cecha osobowości, która rozwija się w wyniku owocnej pracy nad sobą. Nikt nie rodzi się tak silna i racjonalny, aby móc natychmiast wygrać własne emocje. Jednak ta może i powinna nauczyć.

Samokontrola – jest do pewnego stopnia warunek własnej wizji perspektyw. Kto nie jest tak pewny siebie, że nie mógł zidentyfikować poszczególne wartości i marzenia, nie potrafi kontrolować swój stan emocjonalny.

Możliwość być uczciwy

Dlaczego uczciwość jest bardzo ważna? Dziwne, jak się wydaje, ma wartość, ile dana osoba może być otwarte zarówno dla siebie i dla innych ludzi. Najważniejsze, aby dowiedzieć się nie oszukiwać siebie, nie starają się usprawiedliwić w niektórych trudnych sytuacjach. Każdy, kto jest uczciwy wobec siebie, ma wielką wytrzymałość i zdrowym rozsądkiem. Szczerość i dobre dla tworzenia samokontroli. Mimo wszystko, jeśli jesteśmy świadomi wszystkiego, co dzieje się z nami, wówczas staje się o wiele łatwiejsze do pracy z ich uczuciami, rozwijać mocne strony. W tym przypadku, samokontrola – jest równie ważna rzecz jak zdolność do rozpoznawania własnych błędów.

odpowiedzialne podejście

Poczucie bezpieczeństwa jest tak samo ważne dla kształtowania osoby, jak znajomość zasad etykiety i zachowania się w pewnej sytuacji. Odpowiedzialność tylko utworzona z wewnętrznej wizji, że wszystko będzie dobrze. Niewiele, niestety, w stanie odczuwać taką siłę. Gdy osoba bierze odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się z niego, w przypadku awarii, nie szuka winnych, nie stara się przekazać komuś swoje problemy do rozwiązania.

Odpowiedzialność zakłada świadomą intencję podjęcia aktywnych działań w celu osiągnięcia określonego rezultatu. Samokontrola pomaga osoba radzić sobie z lękiem, aby ciągnąć się razem, aby pokonać wszelkie obawy, wątpliwości. Większość ludzi w odpowiednim czasie, biorąc wolę w pięść, to pomimo wszelkich trudności.

siła charakteru

Osiąga wielki sukces nie kogoś, kto jest bardzo szczęśliwy i cierpliwy i wytrwały. Zdolność do działania, przechodząc przez porażki i lęku, warto dużo wysiłku. Samokontrola – jest psychologia edukacji odpowiadającej cech charakteru niezbędnych do samorealizacji. Możliwość być trwały, celowy ur wewnątrz i dochodzi do osoby w odpowiednim czasie. To jest, gdy czuje potrzebę być mocne, aby kontrolować sytuację.

Stracić panowanie – to zawsze jest bardzo nieprzyjemne i najeżona wieloma konsekwencjami. Przede wszystkim, osoba traci kontakt z nimi, zdolność do zarządzania własnymi emocjami. Od charakteru trzeba ciężko pracować każdego dnia, aby osiągnąć konkretne rezultaty. Staraj się nie uciekać od problemów i rozwiązać je. Aby uprościć zadanie, można przełamać duży problem na kilka mniejszych części.

Chęć przezwyciężenia trudności

Niestety, nie każdy ma taka potrzeba. Niektórzy z nas, którzy są w trudnej sytuacji lub nieznanych jest stracone, nie wiem co robić. Zamiast decydującym krokiem osoba nagle zaczyna się zbiór chaotyczny, nie powiązanych ze sobą działań. Takie zachowanie nazywa się ucieczką od rzeczywistości, gdy problem pozostaje nierozwiązany od dłuższego czasu. Wiele osób wybiera taki kierunek działania, preferując konstruktywne podejście ucieczkę od trudności. Oczywiście, jest o wiele łatwiej płynąć z prądem, niż ustawić realistyczne cele i staramy się je rozwiązać.

Pragnienie, aby przezwyciężyć trudności podyktowane dojrzałości jednostki, dojrzewania jego motywacyjnego kuli. Kiedy dana osoba wyraźnie wie, czego potrzebuje to czy tamto osiągnięcie, z reguły zbyt wiele pytań nie powstaje. W stanie gotowości są siły do działania. Coś takiego jak „samokontroli”, musi się pogodzić z myślą, aby przejść do końca, aby być wiernym własnymi pragnieniami.

elastyczność umysłu

Życie często warunki zewnętrzne zmieniają. I to jest całkiem naturalne. Mimo, że jesteśmy w zgodzie, sytuacja może się diametralnie zmienić. Większość ludzi w tym przypadku zostaną utracone, są utracone siły i motywacji do działania, niektóre otwarcie tracąc. Tylko silny człowiek jest w stanie przejść przez znaczących przeszkód i nie żałować swojego wyboru. Samokontrola nie pomaga zatrzymać w połowie drogi i zakończyć pracę. Jak rozwijać go w sobie? Trzeba ciężko pracować, aby być gotowym na to, co będzie bolesne i trudne. Nie powinniśmy dostrzec szczególną sytuację w postaci niezmienionej. Sobie sprawę, że każdy problem można rozwiązać.

Musisz nauczyć się akceptować wydarzenia jak lekcje życia i traktować je pozytywnie. Nie wyrzuty samemu do błędów z przeszłości, nie ma sensu. Czekamy na znalezienie sensownego cel, do którego chciałby zbliżyć się w przyszłości.

celowe działanie

Każdy wie, że odpowiednie decyzje nie są podejmowane w ogniu, a nie pod wpływem silnych emocji, a przy chłodnej głowy. Nie spiesz się przy zawieraniu ważną ofertę. Powinno być możliwe włączenie jego osąd i starannie przeanalizowali dostępne dane. Bądź sobą, starają się właściwie ocenić swoje szanse. Aby to zrobić, pomyśl o tym: co cię powstrzymuje w niektórych przypadkach czują się bardziej spokojny i celowy?

Opanowanie – kiedy, zamiast zrobić kilka zbędnych działań, a Ty zdecydujesz się wykonać tylko jeden, ale taki, który będzie przydatny zarówno dla siebie samych i innych. Ludzie rzeczywiście przyzwyczaić się do faktu, że ktoś przekazuje swoje czasu lub wartości dla ich własnego dobra, ale nie zawsze gotowa do działania w odpowiedzi na podobny sposób.

Ufności w siebie

Niezależnie od działalności człowieka chciał podjąć, to zawsze jest konieczne, aby czuć się w dodatkowe siły, aby zrealizować swoje zamiary. W przeciwnym razie będzie on zrezygnować z planowanego zamiar na etapie budowy. Niezabezpieczone ludzie często wątpliwość ich zdolności krytyczne, własnych myśli i idei. Muszą pomóc komuś silniejszemu poprowadził ich dalej, zmuszony uwierzyć, że każda realizacja nie przyszedł sam, ale jest wynikiem systematycznego działania.

Stracić panowanie – to znaczy stracić poczucie pewności siebie w tym, że trudna sytuacja zostanie rozwiązany pozytywnie. Bez wiary w ich własnych perspektyw niemożliwe, aby żyć w pełni i harmonijnie współdziałać z innymi.

Zatem opanowanie służy jako reakcja ochronna osoby pozwala to do siebie, aby zrozumieć, co decyzja będzie korzystne i pożyteczne dla niej.