138 Shares 6455 views

Główne style komunikacji w społeczeństwie, a także rola obywatelskości w społeczeństwie

Każdy z nas codziennie przed koniecznością stałej komunikacji w środowisku społecznym. Niektórzy ludzie lubią to, a on wykorzystuje każdą okazję do komunikowania się z ludźmi. Inni, przeciwnie, dąży do maksymalizacji ochrony przed społeczeństwem i skupić się na sobie. W każdym razie, style komunikacyjne powinny zdawać sobie sprawę z każdej osoby, ponieważ będzie to zapobiec różnych sytuacji konfliktowych, które są dość powszechne w dzisiejszym społeczeństwie.


Uważna analiza jakiegokolwiek konfliktu wyraźnie pokazuje, że jest ona oparta, co do zasady, jest to brak zrozumienia innych ludzi w wyniku nierównego traktowania różnych zdarzeń, a także różne podejścia do definicji zwykłych rzeczy. Ponadto, każda osoba stara się dowieść swoich racji, powołując się na własne dowody. Paradoks polega na tym, że kiedy ludzie taki spór przestać słuchać i zrozumieć siebie, a negatywne emocje tylko pogorszyć trzeźwego postrzegania informacji. Aby uniknąć tego doszło, ludzkość w procesie rozwoju opracowała szereg szczegółowych przepisów i zasad postępowania, w którym ludzie mogą kulturowo komunikują się ze sobą bez dotykania osobiste uczucia.

Różne style komunikacji ze względu na różne podejścia do rozmowy i oczekiwaniem wyniki od niego. Każda osoba będzie przydatna, aby dowiedzieć się o stylach, gdyż nie tylko poszerzyć swoje horyzonty, ale pozwoli Ci poznać prawdziwe intencje osoby, która prowadzi rozmowy z pewnym nastawieniem.

Tak, są to podstawowe style komunikacji w psychologii, które są obecnie szeroko stosowane w społeczeństwie między ludźmi:

  1. Rytuał styl komunikacji. Jest to przyjazne nastawienie ludzi do siebie nawzajem, jak również zestaw standardowych zwrotów i wyrażeń, które ludzie używają, kiedy się poznali. Może to obejmować wyrażeń takich jak „Jak się masz?”, „Co nowego?” i tak dalej. W tym przypadku jest wykonany w taki sam sposób uprzejmy odpowiedzi, niezależnie od tego jak dobrze rzeczywistego stanu rzeczy u ludzi. Tu jednak dyskusja trwa psychologów i kulturoznawstwo, która nie może dojść do pewnego wniosku, czy należy zawsze spełniają standardowe zwroty stereotypowy czy nie.
  2. Zmanipulowana styl komunikacji. Wystarczy do określonego typu zachowań, a celem jest, aby mieć wpływ na inną osobę poprzez serię jakiejkolwiek wiary i dowodów, które mogą być przeprowadzane ukrytym. Ten styl komunikacji jest dość powszechne wśród agentów reklamowych i konsultantów sprzedaży, który w normalnej rozmowy z klientem na poziomie podświadomości próbuje przekonać go, by kupić jakieś towary.
  3. Imperatyw styl komunikacji. Jest w rzeczywistości, autorytarny styl, który opiera się na pragnienie jednego człowieka podporządkować drugiej ze względu na charakter wykładowy urzędnik. Klasyczny schemat takiej komunikacji jest model „szef – podwładny„, gdzie jedna osoba jest obdarzona pewnych uprawnień, które dają mu prawo do kontrolowania zachowania innej osoby. Należy również uważać, aby nie nadużywać, ponieważ takie style komunikacyjne jako obowiązkowe, nadużywanie może prowadzić do konfliktu.
  4. Humanistą. Podstawą niniejszego komunikatu jest formą dialogu i przyjaznej rozmowy, w którym ludzie uczą się o preferencje, postawy i zainteresowania sobą. Ten styl jest najbardziej odpowiedni w celu osiągnięcia pełnego wzajemnego zrozumienia.

Należy zauważyć, że nie wszyscy ludzie świadomie wybrać konkretny styl komunikacji. Większość automatycznie bierze sobie pewien styl zachowania i komunikacji, a to w rozmowie, ignorując niektóre niuanse na wiele sposobów, które mogą tylko odróżniają psychologa. To właśnie w tym tkwi powód konfliktu sytuacjach i rude postawy ludzi wobec siebie. W każdym przypadku należy zawsze zachować się w ich rękach, a nawet jeśli dana osoba jest zasypany z negatywnymi emocjami, w każdym razie nie przelewać je na innych ludzi. Wybierz style komunikacyjne, którzy przyczynią się do wzajemnego zrozumienia, i staraj się nie dotykać osoby. Zawsze być obsługiwane seryjnie i spokój, który daje więcej szacunku od innych.